Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondor és a kuvasz közt...

A komondor és a kuvasz közt viselkedésbelileg milyen eltérések vannak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Majdnem hasonlóak. A kuvasz az talán mozgékonyabb, és agresszívabb. Legalábbis tapasztalatom szerint. A komondor csak akkor ugat ha komoly oka van rá, amúgy nem bánt olyanokat akik nem veszélyesek.
2013. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen. A kuvasz kifejezetten agresszív fajta. Megesik, hogy a saját gazgájára is rátámad.


A komondort mindenkinek ajánlom, aki kertesházban lakik, mert nagyon emberbará. Csak azzal van a gond, hogy nagyon sokat eszik, és hát..... valahol el kell majd végeznie a dolgát, szóval azzal lehetnek gondok.

2013. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A komondor méreteihez képest meglepően keveset eszik, mint a pásztorkutyák általában. Békés természetű kutya, a szüleimé kifejezetten játékos 6 éves kora ellenére is. A kuvasz kicsit vehemensebb, jó területvédő ugyanúgy, természetesen gazdájára soha nem támad, ha megfelelő nevelést kapott. Egyiket sem javasolnám első kutyának, határozott jellem kell hozzájuk.
2013. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

,,A kuvasz kifejezetten agresszív fajta. Megesik, hogy a saját gazgájára is rátámad."

Na itt azért álljunk meg.Értelemszerű,hogy ha a kuvasz olyan labilis idegrendszerű,kiszámíthatatlan kutya lenne,mint amilyennek a sok tudatlan,kuvaszt csak képen látott,pletykából hallott ember beállítja,nem tenyésztenék még ma is,nem?Hiszen kinek kell egy olyan kutya,amely bármelyik pillanatban a gazdájára támadhat,vagy a család másik kutyáját,akár gyerekét szedi szét hirtelen felindulásból?A kuvasz épp olyan fajta,mint a többi,ha nem foglalkoznak vele,méteres láncra verik tíz évre,verik,vagy csak szimplán nem értenek a helyes neveléséhez(az ilyeneknek egy szelídebb fajta sem való,nem egy domináns,határozott fellépésű kuvasz)akkor bizony még meg is haraphatja a gazdáját.Meg bizony.

Hallottam én már kikötözött magyar vizsláról is,aminek egy pár év múlva olyan szinten nem mertek a közelébe menni,hogy seprűnyéllel tolták elé az ennivalót.Ha velem bánnának olyan ocsmányul,ahogy egyesek(főleg vidéken...)a kutyával,én is agresszorkodnék az első közeledő láttán.


Hogy a kérdésre is választ adjak:nekem is kuvaszom van,lesz is mindig.Csodálatos,büszke magyar fajtánk,családját,szeretteit élete árán is megvédi,a gazda tulajdona számára szent.Még a ház küszöbét is olyannyira tiszteletben tartja,hogy nyitott ajtónál,finom kajaillatnál is csak az ajtó előtt toporog,szimatol befelé,de nincs az az Isten,hogy átlépje.Egyszer,kiállítás előtt mikor behívtam megfürdetni,akkor hívásomra bejött,de látszott rajta,hogy egy pillanatig tétovázik,biztosan szabad-e a szép fehér mancsát ajtón belülre tenni...Az ételt a szájából kivehetem,szabadon sétálunk(tanyán,erdőkben)soha nem vágna elém,mindig láb mellett vagy lemaradva jön,szaglászik,rohangál-de csak addig,míg újra mellém nem ér.És nem veréssel lett nevelve,hanem szeretettel,és egy kis hozzáértéssel.

A komondorok szintén csodálatos jószágok,a kuvaszhoz hasonlóan erős területvédő ösztönnel.Egyik ismerősöm tanyáján is van(többek közt)egy hatalmas,gyönyörű komondor kan.Ha úgy mentem le,hogy a gazda nyitott kaput,a kutya szó nélkül beengedett,még simogattatta is magát,egyszóval teljes mértékben elfogadta a gazda döntését,hogy én ott tartózkodhatok,a területén.Volt viszont arra is példa,hogy nem volt még otthon az ember,mikor mentem,s megálltam a kapuban...Elég volt látnom,mi lenne,ha engedély nélkül belépnék!A máskor oly barátságot kutya majd"széttépte a kerítést,ugatott,tombolt-míg meg nem jöttek a gazda gyerekei,ők beengedtek,s megszelídült...Kuvaszkám ugyanilyen,ha én beengedek valakit,hang nélkül elfogadja,olyan is volt már viszont sajnos,hogy valaki bejött,s az megharapta-szerencsére tél volt,így a kabát sérülésén kívül nem esett nagyobb baja az illetőnek...Erre nem vagyok büszke,de ezek a fajták ilyenek,a falkavezér s a terület szent,aki a gazda engedélye nélkül átlépi,bizony cselekednek önállóan,ahogy még akkor,mikor farkasokkal kellett megküzdeniük,a nyájat megvédeniük.

Több tapasztalatom nincs a komondorral,tisztelem,becsülöm a fajtát abszolút,de kuvaszos vagyok,ha gondolod s kérdésed van,róla,róluk tudok mesélni.

2013. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!