Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondor és a kuvasz még...

A komondor és a kuvasz még elég jól végzi a munkáját? Nyugat kontra kelet!

Figyelt kérdés

vagy már a küllemre való tenyésztés rendesen megtette a hatását.

Én az utóbbiról hallottam.

Van az országban egy fickó aki beöltözik ilyen spéci ruhába ha hívják és felméri,hogy a kutyák harapnak-e, használhatóak-e még. Egyszerűen bemegy az udvarba.

Na és a két fajtánk java része elbukott.

Ha paásztorkutyát szeretnék ház és telek védelemre akko érdemesebb a kelet felé tekinteni?

Vagy a balkánra, sárhegyi?

Nem úgy néz ki, hogy a nyugati kutyák a csak küllemre való tenyésztés hatására rendesen elpuhultak?

Az oké, hogy nincs már nagyon munkája, de attól még lehett volna olyan irányba tenyészteni,hogy ne csak szép szőre legyen hanem....a karakterre,idegrendszerre,vérmérsékletre is nagyobb hangsúlyt fektessenek ?

Vagy egyáltalán nincs gon velük? Hisze majd minden fajtaismertető leírja hogy tanítani sem kell,mert tudja mi a dolga(bár ha van egy idősebb kutya akitől tanulha az csak jobb-mint a terőkutyáknál)és a gazdájért feláldozná az életét is.

Csak ha beengedi az idegeneket,nem mer harapni mit ér?

A komondorból is semmire jó bobtél lesz?


2012. márc. 28. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen dilemmázom.

Volt Kuvaszom tavaly halt meg. Nagyon jól végezte a munkáját. Pontosan megtette azt amit vártunk tőle. (A Kuvaszom menhelyről hozott kutya volt).

Komondorral még nem volt tapasztalatom.

A nyugati kutyák közül próbálkoztam a Német juhásszal nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Én amiket ajánlani tudok fajtákat az a Kuvasz, Rottweiler, talán még a Boxer.

2012. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem onnan kell venni , ahol a polc tele kiállítási bödönökkel. Meg kell keresni azokat a tenyésztőket, akik olyan kutyát tenyésztenek, amelyek alkalmasak a valódi munkára. Vannak ilyenek.Lehet, a kutyáik nem a kiállítások sztárjai, de megfelelnek a fajta leírásának.
2012. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a moszkvai őrkutyát nagyon tudom ajánlani terület védelemre.A kuvasznak egy hátránya lenne hamar mogorva lesz ha nem megfelelően kezelik
2012. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A nyugati kutyák alatta a pásztorkutyákat értettem.

Szlovák csuvacs, Spanyo masztiff, vannak portugál fajták,Maremma, stb.. vagy a Sárhegyi, Kaukázusi, Közép-ázsia, Moszkvai, Dél orosz,stb. Ez utóbbi nagyon tetszik.

2012. márc. 28. 21:18
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


Németül van, de ajánlom mindekinek.

Kár, hogy még csak hasonló sincs magyar nyelven.

A komondor végét - Nachsatz:- érdemes elolvasni !!

2012. márc. 28. 21:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Kaliba kutya.Nézz utána,ezek még igazi munkakutyák,a szelekció nagyobb részét a természet végzi....
2012. márc. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki munkára akar kutyát venni, az keresse meg azokat a tenyésztőket, akik elsősorban munkára szelektálnak, nem pedig küllemre.
2012. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Vannak jól dolgozó és kemény kuvaszok és komondorok, bár arányait tekintve kevesebben vannak, mint a többi keleti típusú pásztorebnél.

Azonban ez a kultúrtenyésztés már elérte azokat a fajtákat is, ott is hígul az állomány.


Megoldás: ösztönpróbák, bátorságtesztek és ezek alapján tenyészteni. A kuvasznál ez megvan, a komondornál pedig vannak tenyésztők, akik ez alapján szelektálnak, onnan érdemes választani.


Lehet kissé elfogult vagyok, de az összes pásztorkutya közül szerintem küllemre a kuvasz az egyik legszebb, a komondor pedig egyértelműen a legimpozánsabb, nem hiába választotta meg az FCI a kutyák királyának. Mellette pedig a kinézete is egy kuriózum.

2012. márc. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Romániában lakom, pontosabban Gyergyószentmiklóson. Itt nagyrészt román pásztorkutyák, kalibakutyák vannak. rendszeres a medve, a különböző vadállatok, és ezek a pásztorkutyák kiváló munkát végeznek. Kint vannak a pásztorral az esztenánál, és őrzi a haszonállatot.
2012. márc. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk kuvaszaink vannak, igaz csak az egyik szülőjük volt törzskönyves, de tökéletesek arra a célra amire nekünk kellenek. Nem olyanok mint a keleti kutyák, akikre ha csak ránézel letépnék a karod (saját tapasztalat szerint legalábbis), de azért nem is csak a szájuk nagy. Hanem tudják mérlegelni a helyzetet és annak megfelelően cselekedni.

A törzskönyves kuvaszok, megfelelő helyről sem gondolom hogy rosszabbak ennél, például meg lehet nézni a Kuvaszok és Nagyragadozók programot ( [link] ), ott is törzskönyves kutyákat használnak, és be is váltak.

Komondorral kapcsolatban nincs tapasztalatom.

2012. márc. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!