Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kapcsolat és...

Szerintetek kapcsolat és kötődés szempontjából melyik kutyasétáltatási fajta a jobb? A lábmelletti séta amikor mögöttem/mellettem van a kutya vagy az amikor szabadon futkoshat szaglászhat jelölget de közben én sétálgatok és ő meg követ?

Figyelt kérdés
(Utobbi esetben kb.30 méteres körzetemben van)
2013. jan. 9. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőre szükség van. Ha a kutya nem futkározhat szabadon, nem vezetheti le az enerigáit és a kíváncsiságát, akkor nem várhatsz el tőle normális pórázas sétát, mert szétfeszítik az enerigák. A legjobb megoldás, ha pórázfegyelemben (kutya a láb mellett) elsétáltok egy helyre, ahol el tudod engedni, és szaglászhat, jelölgethet, illetve ha van rá mód, más kutyákkal találkozhat.
2013. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Így van, a kettő vegyesen alkalmazva elégíti ki a kutya igényeit minden szempontból. Én a séta elején és végén lábnál viszem a kutyát, vagy legalábbis mögöttem kell jönnie, közben pedig mehet nyugodtan, kivéve, ha valami "helyzet" van, mert akkor szintén magam mögé veszem, hogy tudja, hogy én intézkedek.
2013. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem is mindkettő fontos, az okát már leírta Kispalikee :)

Én gyakran lusta vagyok arra, hogy pórázon vezetgessem a kutyát láb mellett...unalmas. :D

Alapesetben az utcákban, lakótelepen és a duna parton is póráz nélkül sétálunk. A forgalmas központi részeken azért rakom rá a pórázt, mert tartok a büntitől...de sokszor inkább rárakom a szájkosarat és elengedem szabadon...vmiért ezért nem szólnak :O

Elég sokat jön velem vásárolni, ügyintézni, tehát eleget van pórázon is.

Amikor régebben sokat bunkóskodott és elkanászodott a kutyám, akkor rendszeresek voltak a pórázos séták láb mellett, engedélyre való szimatolással és dolog végzéssel.

Mostanában is azért hetente 1-2 alkalommal céltalanul megyünk sétálni, nem a partra...ekkor pórázon indulunk láb mellett, aztán pórázt a hámra kapcsolom és mehet kedvére, kis húzás belefér, aztán ismét láb mellett jön...majd elengedem, aztán hazafele egy rövid szakaszon szabadon szokott láb mellett jönni.


Annyira ezt szoktuk meg, hogy el se tudnám képzelni, hogy akár csak eü-i sétát pórázon tegyünk meg...1,5 méteres madzagon nem tud nagyon helyet keresni nagy dolgára, rángatna össze-vissza...nem véletlen az, hogy ha póráz nélkül van és küldöm dolgára, előre szalad, megyek utána, majd visszamegy oda, ahol már jártunk és oda pottyant...hogy nekem pluszba kétszer kelljen megtennem az utat, ha fel akarom szedni a cuccost :D


Mikor elvágta a lábát és flexivel sétáltunk, első napokban alig intézte a dolgát, aztán megszokta a dolgot...ennek kivédésére legalább kéthetente elmegyünk egy hosszabb, kizárólag flexis sétára, ahol szakaszonként jön láb mellett vagy mehet dolgára.

2013. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Még annyit, hogy póráz nélküli sétánál sokkal jobban fárad a kutyám agyilag, mert folyamatosan kommunikálunk, míg pórázon csak baktat megszokottan :)

Ugyanis szitutól függően behívom, láb mellett követésre kérem, helyben marad buszmegállóban, boltnál, nem mehet oda másokhoz, kaját nem ehet fel a földről, stb-stb.

2013. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) azt hogy tanítottad meg neki hogy nem ehet fel kaját a földről?:O
2013. jan. 9. 21:33
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
Egyszerűen rászóltam, ráripakodtam, megdicsértem ha otthagyta, stb.
2013. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!