Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázás kezelése?

Megfázás kezelése?

Figyelt kérdés
Megfázással (bakteriális vagy vírusfertőzéssel) került hozzám a 8 hónapos kutyám. Sovány, köhög, taknyos, levert, láza nincs, étvágya van, mozogni nem szeret, fekszik. Egy hete járunk az orvoshoz, antibiotikum injekciókat kapott napokig, majd 6 napra elegendő Xiclavot itthonra. Féreghajtás egy alkalommal történt, nem láttam férget a székletben. A kedve kicsit jobb lett, a többi változatlan. Panelkutya, napi 3-4 db 5 perces sétája van, a hidegben tüsszögni kezd. Prémium tápot eszik, kap vitaminokat. Szerintetek van még valami amit tehetnék érte? Valahol olvastam hogy makacs megfázáson segített a méz+c vitamin, mától kapja ezt is. Egyéb ötlet? A ti kutyátok mennyi idő alatt, mitől jött helyre?
2013. jan. 10. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor az én kutyám megfázott,(neki mondjuk csak annyi baja volt,hogy köhögött) azt mondta az orvos,hogy acc-t adjunk neki,keverjük bele valamibe. A miénk joghurtba ette meg,de a tejfölele is lehet keverni. Remélem tudtam segíteni....kívánom,hogy legyen jobban!
2013. jan. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én magamat hársfateával szoktam meggyógyítani, elképesztően hatásos.

Nem tudom hogy kutyának is jó e, de mivel gyógynövény, ezért nem hiszem hogy kárt okoz. Ennek ellenére, mindenképpen kérdezd meg róla a dokit, mert soha sem lehet tudni! Ő valószínűleg - mint az orvosok többsége általában - azt fogja mondani, hogy nem lesz hatásos, mert eléggé le tudják nézni a természetes gyógymódokat. Úgyhogy te csak azt próbáld meg kipuhatolni, hogy baja nem lesz e tőle.

Ha kipróbálod, éjszaka lefekvés előtt add neki még melegen (nyilván ő nem inná meg forrón), és ha nincs ellenére, takargasd is be. Ha nem akarja meginni, fecskendővel itasd meg vele.

2013. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek! Az ACC-t tudom hogy lehet adni kutyáknak, most már azt is hogy középtermetűnek 1 tasak/nap. Köszi az infót, két napja adom neki.


A hársfateának utánanézek, mert hiába gyógynövény, sok fajtájuk mérgező lehet bizonyos állatokra. Azért köszi neked is!


Amúgy a kutyus már jobban van, szinte játszik. Az orra néha még folyik és még van mit felköhögni de nagyságrendekkel jobb a helyzet.

2013. jan. 15. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!