Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerekek mellé milyen...

Kisgyerekek mellé milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Kert van.

2013. jan. 11. 07:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha olyan vagy hogy: a kutyának mindent el kell tűrnie a gyerektől, ha húzza a fülét, ha tépi a szőrét, ha rugdossa, ha egyfolytában fájdalmat okoz neki, mert ő "csak" egy kutya, és a Te gyereked a világ középpontja akkor semmilyet! Ha nem ez a fajta szülő vagy, akkor bocsi az előbbiért, de sajnos egyre több ilyen szülővel találkozom. Hány éves a gyerek?
2013. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A nagyobbik 4 éves, és fél a kutyusoktól, azért is gondoltam, hogy valamilyen barátságos kutya kéne neki, hogy megbarátkozzon az állatokkal. Nem szokta bántani őket, még simogatni sem nagyon meri.

A kicsi még csecsemő.

2013. jan. 11. 08:32
 3/17 A kérdező kommentje:
Természetesen nem engedném, hogy bántsa a kutyust, de nem olyan gyerek. A tesójával is nagyon gyengéd.
2013. jan. 11. 08:33
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor én valami nagytestű, szőrös ebet javasolnék.
2013. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Semmiképp ne vegyél nagytestűt kisgyerek mellé, mint ahogy pásztorkutyát se.
2013. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Miért ne vegyen nagytestűt gyerek mellé? Sokkal magasabb az ingerküszöbük, mint a kistestűeknek..


Kérdező! Én első körben azt ajánlanám, hogy terápiás kutyus segítségével küzdje le a félelmét a gyereked, ezután kezdjetek bele a saját kutyázásba!


Saját kutyánál az is fontos szempont, hogy csak kinti kutya lenne vagy kinti-benti? Mennyit vinnétek sétálni stb..

2013. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

# 5, ne beszélj zöldségeket, ha nem értessz hozzá. Pont a nagytestűek valók a kicsiknek, lehet őket nyúzni, dögönyözni, bármit elviselnek a gyereknek. Még a pásztorkutyák is, bár azt én se ajánlanám mert speciális tartást és nevelést igényelnek. De a berni pásztor már eléggé egyszerű, bernáthegyi, leonbergi, újfoundlandi mind nagyon gyerekbarát. Az a lényeg, hogy családtagként kell kezelni, bejárással a lakásba tehát kinti-benti kutyának. És nem célszerű csecsemőt és kölyök kutyát egyszerre vállalni, mert a kölyök kutyával is rengeteget kell foglalkozni, amit egy újdonsült anyuka nem biztos, hogy meg tud tenni. Kutyaovi, sétáltatás, neveles. Ráadásul a kölyök kutya még szertelen, ő nem tud vigyázni a kisgyerekre, a ksigyerek se rá és véletlenül is okozhatnak egymásnak sérülést. Szóval szerintem érdemes megvárni a kutyával azt, hogy a gyerek már legalább 3 éves legyen, amikor már meg lehet őt tanítani a kölyökkel való bámásmódra.


http://www.youtube.com/watch?v=3GMSMXlukdY

2013. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, további véleményt is szívesen várok!

Annyira nagyon amúgy nem fél a kutyusoktól, de megtartja a tisztes távolságot. Van egy nagy kutyás barátnőm, az ő kutyusát szereti, meg is szokta simizni. :) Zöldike ment mindenkinek.

2013. jan. 11. 09:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

hát kölyök formában semmiképp nem ajánlom. én is tartottam gyerekként a kutyáktól. aztán beszereztek a szüleim egy kölyök kutyát, hát bizony mivel az harapdált (ami ugye normális a kölyköknél) , elkezdtem félni attól is. jócskán nagyobbacska voltam már mire türni tudtam azt a harapást. a gyermekeknek sokkal kisseb a fájdalom küszöbük mint a felnőtteknek így könnyen megeshet hogy egy kölyökharapást nem igazán tudnak elviselni. bár tény hogy ha van időd rá akkor folyamatos és szigorú letiltással elérhető hogy a kölyök megtanulja hogy agyermek nem játék. de ez nem egyből történik és addig a gyermeked sérülhet. a kölyöknél nagyon szigorúan figyelnék arra hogy a lehető leglustábbnak tűnő, legnyugodtabb kölyköt emeljem ki az alomból. ne add át magad annak a tévedésnek hogy a játékos kiskölyök milyen cuki mert az nyilván erősebb mentalitással is rendelkezik ha egy egész alomban ő az úr, ami nem rossz de a te esetedben semmiképp sem tanácsos.


vagy menhelyről egy felnőtt korú eksztra birkatürelmű, vagy azt hogy valóban várj a dologgal még míg a gyermeked nagyobb nem lesz.

2013. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%
Azért nem ajánlom a nagytestűt, mert a környéken az összes kertben rohadó nagytestű neveletlen kutya egy vadállat. Aztán a drága szülök nyávognak, hogy fellöki a gyereket, meg kezelhetetlenek. Ugyanúgy a pásztor kutyáknak pláne sok foglalkozásra van szüksége. Eleve olyan szülő akinek nem lételeme a kutyázás, az gyerek mellé ne is vegyen, mert úgy se fog vele foglalkozni, és csak mindenkinek nyűg lesz, pláne szegény kutyának lesz szar élete.
2013. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!