Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azért szökik a kutya, mert...

Azért szökik a kutya, mert nem érzi elég erősnek vagy jónak a falkáját? Ez igaz?

Figyelt kérdés

Panelosok vagyunk, így napi 4 sétánk van. Fél éve befogadott kutyánk a séta közepén úgy érzi, hogy akkor ő elmegy. Ezt 1 hónap alatt kétszer játszotta el, egyszer hazatalált (2 villamossín, 4 sávos autóúton át) most megint megpróbálta, de hívásra visszajött, nagy nehezen... Pár napja szájkosárban sétálunk, mert kan kutyákkal elég agresszív (ő szuka) és gyakran futunk össze velük. Utálja a szájkosarat, hisztizik. Azt tudom, hogy problémák vannak a falkavezérségi témában, de mindent betartunk, és következetesek vagyunk vele.


Mi lehet az oka a szökésnek? Van abban igazság, hogy akkor szökik egy kutya (nem tüzelés idején) mert nem érzi elég erősnek a falkáját, és úgy gondolja, hogy elboldogul egyedül is, amíg nem talál másikat? Valahol ezt olvastam.



2013. jan. 11. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Biztos mert tüzel. Mostanában szoktak.
2013. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Hasonló problémával küzdünk/ küzdöttünk mi is. Több oka is lehet a szökésnek, nálunk pl. egy berögzött viselkedés volt: a kutya egy éves koráig szökött, ezt szokta meg, továbbra is folytatni akarta. Sok munka árán, kutyasuli segítségével mi elértük, hogy a jelenlétünkben nem szökik, behívható, de pl. urvarban nem merném kinthagyni, mert simán kitalálhatja őkelme, hogy kicsit elmegy megnézni a falut. Nálunk a kötődés és a tekintély erősítése segített, meg kellett értetni vele, hogy az élete a gazditól függ, jobb csatlakozni hozzánk, mint a saját feje után menni.

Attól is szökhet egy kutya, ha nincs lefárasztva. Lehet, hogy ti napi 4 sétát tesztek vele, de ez neki lehet, hogy nem elég. Agyi fárasztás is kéne, napi 2-3 klikkerezés, engedelmes feladatok gyakorlása, közös játékok, amit te irányítasz (pl. labda- vagy kajakeresés). Ki kell őt pörgetni, úgy hogy csak dögleni legyen kedve, ha minden nap nem is tudjátok, de legalább kétnaponta.

Látatlanban én egy kötődési tréninget javasolnék, az csak jót tehet a helyzetetekben, plusz amíg nem behívható normálisan, hosszú póráz.

De a legjobb megoldás egy kutyaiskola lenne, ahol megtanulhatjátok kontrollálni a kutyust.

2013. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az energiaszintetek, kevés. Magabiztosnak kell érezned magad mellette, hogy lássa, érezze, hogy erős falkavezér vagy. Ki kell alakulnia egy bizalomnak kettőtök között, ahhoz hogy ne érezze azt hogy el kell mennie. Próbálj vele játszani, tanítgasd ne csak séta legyen. Ja és ha sétáltok pórázon sétálj vele, és tanítsd meg mindenre... pórázon!!
2013. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
És ha pórázon sétáltatja hogy tanítja meg neki a biztos behívást?:)
2013. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ivartalanított szuka...
2013. jan. 11. 20:34
 6/14 anonim ***** válasza:
én azt csináltam, hogy előbb mindent megtanítottam neki pórázon, kialakult addig köztünk a bizalom, és a tisztelet és kb 1 éves gyakorlás után engedtem el és tanítottam meg neki a behívást :) sok sok jutalomfalattal :)
2013. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]


Itt is ezt írja: "...úgy gondolja, hogy nincs elég erős falkavezér, aki biztosítaná a túlélést számára..."


És hogyan sétáltassam 1 évig pórázon? Akkor hol fussa ki magát? Nagytestű kutya, 42 kg, és nincsen futtató. Van kiserdő, mező, rét. De futtató nincs.

2013. jan. 11. 20:51
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Magadhoz veszel egy 10-15 méteres pórázt (NEM FLEXIT) és hajrá, azzal lehet gyakorolni.
2013. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Hosszú póráz nélkül életveszélyes tanítani a behívást. Ha sikerül van kutya, ha nem sikerül nincs kutya. Ráadásul ha nem akar odamenni hozzád mit tudsz kezdeni póráz nélkül? A nagy semmit.


Amúgy én nem hiszem ilyen mélyen gyökerező oka lenne a szökésnek (bár nem vagyok szakember, de még ők sem értenek egyet). Szerintem leginkább unalomról, mozgáshiányról és a parancs megtagadásáról, tiszteletlenségről van szó. Vannak nálatok falkavezérségi gondok, ez látszik a többi problémából is. Erre gyúrjatok rá, menjen rá a hosszú póráz és hajrá.

2013. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj utolsó, azért ez nem egy sima behívás megtagadás, hanem konkrétan lecsatlakozott a kutya, úgy döntött, hogy otthagyja őket. Nem bántani akarom a kérdezőt, de ez igenis nagyon súlyosan gyökerező probléma. A legtöbb rosszul nevelt kutya nem behívható, de azért hagyja ott a gazdáját úgy hogy utána vissza sem menjen.
2013. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!