Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesat Millan honnan tud ennyi...

Cesat Millan honnan tud ennyi mindent a kutyákról?

Figyelt kérdés

Saját magától tapasztalta ki a dolgokat vagy volt,akitől tapasztalatot szerzett?


Hogyan tudja ennyire értelmezni a kutya testbeszédét és lelkiállapotát?


2013. jan. 12. 00:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Ő először vágta a kutyák szőreit. Ott szerintem simán kitapasztalta, hogy mit hogyan. De amúgy neki jelent(ek?) meg önéletrajza könyve is, abban szerintem leírja! :)
2013. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Amikor kutyakozmetikus lett akkor már értett a kutyákhoz nem ott tanulta :D Egész életében más dolga sem volt mint hogy a kutyákat nézze és tanulmányozza és szerencsére még érzéke is volt hozzá. Cesar még érti a természetet.. mivel kb oda született és ezt nagyon jól kihasználta :)
2013. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
28%
Szintem ösztönös érzéke van a kutyákhoz és egy adag vakszerencse. Azzal vitatkoznék, hogy értelmezni tudja a kutya testbeszédét, legalábbis a filmjei épp az ellenkezőjéről árulkodnak. Sokszor totál félreértelmezi és akkora marhaságokat mond és csinál, hogy az valami félelmetes.
2013. jan. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
49%

először is kiskorában kutyák között nőtt fel. először ekkor tudta megfigyelni a kutyák falkaszerű viselkedését. soha nem volt semmilyen gond az ember és kutya közti kapcsolatban. a kutyák megdolgoztak az ételért és vízért. sőt elmondása szerint volt hogy maguknak kellett megszerezni azt. később kutyaoktató akart lenni. segédként el is helyezkedett egy kutyaiskolában ahol meglepve tapasztalta hogy az oktatók semmit nem tudnak a kutyák természetes viselkedéséről. hamarosan olyan kutyákat szoktatott össze (az addig megfigyelt és tanult elmélete alapján) amik azelőtt acsarkodtak egymásra vagy nem fértek meg. később innen is elkerült. ... röviden világ életében kutyák között volt és mindig is tanulmányozta illetve érdekelte őt a kutyák élete, viselkedése. a csodálatos kutyadoki c. könyvében ezt tökéletesen le is írja.



nem értek egyet azzal az állítással hogy a kutya testbeszédét tévesen állapítja meg. ugyanis ha valamit nem tud egészen pontosan behatárolni akkor mindig segítségül hívja a kutyáit és azok testbeszéde alapján már meg tudja állapítani a tényállást. én végignéztem az összes videóját ami létezik youtubon, és soha egyetlen esetben sem tévedett ugyanis ha tévedett volna nem tudott volna változtatni egyetlen eseten sem. tökéletesen látható hogy rengeteg olyan kutyán változtat amelyeket már altatni akarnak, ez azért nyilván jelent valamit. nem egy olyan videója is van ahol erre szakosodott emberek már képtelenek mit kezdeni a kutyájukkal de ő mégis tud változtatni rajuk. csodálatos példa erre az egyik videója amelyben kifejezetten az emberek által megítélt legagresszívebb fajtákat rehabilitálja. legelsőnek egy agresszivitása miatt altatásra váró rottweilert, ami rövid időn belül a 13 éves fiánál! köt ki mert az annyira megszerette. vagy a végén a más kutyákkal agresszív pitbull. tökéletesen megmutatják hogy támadásnál a gazdi mindig leblokkol kétségbe esik nem képes a helyzetet sem kezelni sem pedig uralni, ezért ajánlja fel cesar a kutyacserét (mi sem ajánlunk erős fajtákat nem hozzáértő kézbe nemigaz?), majd amikor már cesar daddy kutyájának is nekiesik a gazdi belemegy a cserébe. viszont elhatározza hogy vissza akarja kapni a kutyáját és mindent megtesz azért hogy jó gazda legyen. rövidesen vissza is kapja a kutyáját. gazda és kutya olyan mintha kicserélték volna!


de létezik ám olyan videó ahol egy egészen kicsi kislányt tanít meg arra hogyan tartsa kézben a ROTTWEILER kutyáját! a századik részben már nagyobbacska ez a kisgazdi de a találkozón röhögve és problémamentesen vezeti a kutyáját. azért szerintem ezek mind önmagáért beszélnek.


és itt ne keverjük össze azt a tényt hogy attól mert a gazda nem akar esetleg vagy nem tud változtatni a hozzáállásán az az ő kudarca lenne a kutyákkal szemben.

2013. jan. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%

Utolsónak mutatnám egy korábbi kérdésemhez linkelt videót, ha te meg vagy győződve, hogy helyesen értelmezi a kutyák tesbeszédét, tényleg úgy gondolod, hogy ez a kutya nyugodt és megadó? http://www.youtube.com/watch?v=Is_E0q1jsAE

És egy félelmi agresszióval küzdő kutyával tényleg le kell 'játszani'? Nem mondom, tud ezt-azt a manus, de nagyon sokszor félreértelmezi a jeleket, gyakran a kutyák rovására.

2013. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%
Ja, és nem tudott változtatni, pár hét után a tulajdonosok elvitették a kutyát, nem jött be a szorítsuk le az oldalára dolog.
2013. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a világ összes szakembere között nincs egyetlen egy sem aki soha nem tévedett volna. Nyilván az olyan felvétel amit nem hagy jóvá nem kerül adásba, szóval a fenti esetben eltérő véleményen vagy mint ő, ennyiről van szó, abba most nem mennék bele hogy a többség kire bízná rá inkább a kutyáját.


Az pedig, hogy a fenti esetben nem vált be a "módszer" nem sokat jelent. Egy alkalom alatt nem lehet egy kutyát sem megváltoztatni, csak elmondani a gazdának hogy hogyan kezelje a helyzetet. Ha a gazda erre képtelen, hibásan vonjuk le azt a következtetést, hogy a módszerrel van a baj, hiszen itt is naponta van "húzós kutya" kérdés, és a gazda "már mindent kipróbált" de "semmi nem működik". És nem a módszer az oka, hanem a kutya gazdája.

2013. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
18%
egyetlen videót tudsz felmutatni a többszáz ellenében. GRATULA!
2013. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
Tudnék még mutatni, de nem célom meggyőzni szemellenzős embereket:) Ez egy kérdés, ahol a véleményemet leírtam, az már a te bajod, ha lópikulát nem tudsz a kutyák testbeszédéről, és mindent elhiszel, amit a tv mond.
2013. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
Ja hogy szerinted egy félelmi agresszióval rendelkező kutyánál a jó megoldás a további megfélemlítés? Hát nem csoda hogy nem vált be a tulajdonosoknak, ha én is így álltam volna anno a félős kutyámnak, már nem lenne karom:)
2013. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!