Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesat Millan honnan tud ennyi...

Cesat Millan honnan tud ennyi mindent a kutyákról?

Figyelt kérdés

Saját magától tapasztalta ki a dolgokat vagy volt,akitől tapasztalatot szerzett?


Hogyan tudja ennyire értelmezni a kutya testbeszédét és lelkiállapotát?


2013. jan. 12. 00:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%
azon pedig elgondolkodtál már hogy minden egyes klikkeres módszerednél a kutya valójában a klikkerre hallgat és nem terád. tudtommal a klikkerrel megtanulja a kutya hogy valami jó fog következni (jutifati). tehát ezért is csinálja meg mert tudja leül, jön egy klikk, és kaja. hol van itt a tekintélyed? az hogy tekintélyed van azt jelenti hogy minden eseten hallgat rád a kutya. a kutyák vagy farkasok közt is az alfa nem klikkelget vagy jutifatit osztogat... kicsit ellentmondásos amit írsz nem gondolod?
2013. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem a módszer hibája hogy a gazdák nem tudják végrehajtani. Meg kell őket tanítani, mert velük van a gond. Tény hogy megérte volna olyan megoldást keresni amire a gazda alkalmas, hogy ez ne kerüljön a kutya életébe, de Cesar ezt javasolta, ha nem tudták végrehajtani mehettek volna máshoz. Vagy írhattak volna ide, hogy te segíts nekik. :) Mikor te elkezdesz dolgozni egy gazdával te sem tudod hogy meg tudja-e csinálni, ez csakis utólag derül ki, ezért senki nem hibáztathat téged, de Cesart sem, maradjunk ennyiben.
2013. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
55%

Jajajajaj. Na mikor már a farkasos szöveggel jöttök, a világból ki tudok szaladni. Te nem egy farkassal élsz együtt, hanem egy szuperszociális lénnyel. Ha farkassal élnél, már rég nem élnél. Ha megbetegszel, egy farkas azon nyomban az alfa pozícióra fog törekedni, egy kutya közel sem így viselkedik. Javaslok a frázisok helyett pár etológiával foglalkozó könyvet, mert sok fogalmad nincs a dolgokról.

Másrészt egy farkas nem találkozik olyan problémákkal, amivel egy kutya az ember világában. A farkas nem fél a kamerától, tehát nem kell az alfának megmutatni az alatta állónak, hogy 'gyere haver, nézd meg, nem olyan rossz ez'.

A klikker a tanítás eszköze, kajához köthető, ami a kutya legelemibb szükséglete. És kitől jön a kaja? Na találd ki:) Ki mutatja meg, hogy nem kell félni a porszívótól? A gazdi. Kiben fog bízni a kutya? A gazdiban. Te pl. nyomogathatnád a klikkert naphosszat a kutyámnak, tenne a fejedre, mert hozzám van kötődése. A klikker pozitív megerősítés. Az hogy odavonszoljuk a kutyát a kamerához, és ha el akar menni, megrántjuk a pórázt, az negatív megerősítés. Elnyomjuk vele a problémát, nem megoldjuk. Ha egyeseknek ez jó, hát tegyék, csak aztán ne csodálkozzanak, ha úgy járnak, mint szegény Rubyval (RIP).

2013. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
55%
Igenis ez CM hibája. Mert léteznek sokkal korszerűbb módszerek , úgy mint a pozitív megerősítés, amire a gazdák képesek, és ami még jobb: MŰKÖDIK! De őt ezek hidegen hagyják, a berögzött dolgokban hisz. Nem képes fejlődni. és ennek végső soron a kutya látja a kárát, ez az ami igazán szomorú.
2013. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
44%

Még valami a vizsla előtt.


"Előbb a gyökerénél ragadnám meg a problémát, és rendezném a kapcsolatunkat, utána ha még mindig megpróbál odakapni már egy erélyes tiltás is elég lenne, mert kellő tekintélyt szereztem a kutya szemében."

Ha rendezve van a viszony nem kaphat oda. Ha odakap nincs rendezve, márpedig ha feltesszük hogy odakap én nem látom más módját mint hogy szembeállítani a dologgal és igenis keményen elvárni tőle hogy eltűrje. Lehet hogy ezt is bele lehet klikkerezni (ha szerinted ez félelmi agresszió akkor biztos), de szerintem meg nem az, hanem pofátlanság és a helyén kell kezelni.

2013. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
55%
Egy szóval nem állítottam, hogy ott klikkerezni kéne vele. Kérlek olvasd el figyelmesen, amit írtam, ne forgasd ki a szavaimat, mert így ilyen hibás következtetésekre juthatsz. A klikkerezést a vizsla félelméhez írtam, a jindohoz pedig a vizsonyrendezést. És odakaphat, de jóval kisebb a valószínűsége. Tudod miért? Mert lehet ez nála egy beégett viselkedés. Viszont már megvan a kellő tekintélyed, hogy megbüntesd érte. Akkor már nem kaphat oda, ha jól csináltad. Viszont ha te nulla tekintéllyel nekiállsz büntetgetni, abból leginkább vesztesen jöhetsz ki, és még lejjebb süllyedsz a kutya szemében. Az hogy kellő tekintélyed van, nem jelenti, hogy sosem próbálkozik a kutya. Azt jelenti, hogy már le tudod állítani, és hallgat is a tiltásodra.
2013. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A vizsláról.


A félelmi problémát biztos meg lehet oldani klikkerrel is, DE ez a kutya emellett agresszív is, amit viszont nem lehet. Tekintélyt úgy lehet szerezni nála, ha fogja a gazda és odaviszi a kutyát ahova ő akarja, azt vesz el tőle amit akar és ha úgy akarja akkor a kutya úszni fog. Nem két percbe telik míg elmúlik a félelme, de hozzá fog szokni, mert rájön, hogy ha elfogadja ezeket a dolgokat nem éri kellemetlen inger, nem kell félnie, mindezközben azt teszi amire a gazdája utasítja.


Sajnálom hogy ez történt a kutyával, ez megint csak a gazdák alkalmatlanságát tükrözi. Lehet szó bármilyen trénerről, mindegyik elvárta volna tőlük a kemény fellépést, a határokat, a következetességet, a szigort, szerintem te is, mert az agresszióra ez a megoldás. De ha egyszerűen képtelenek rá? Igazán sajnálom hogy ennek mindig a kutya issza meg a levét, de ha valaki megmondja nekem hogy lehet agressziómentessé tenni egy ilyen kutyát a gazdák megfelelő közreműködése nélkül annak megköszönném.

2013. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%
A gazda nem egy alkalom alatt tanulja meg a kutya nevelését, és ezt nem is lehet felróni neki. Én mikor először voltam kutyasuliban, fingom nem volt az egészről. A folyamatos foglalkozásokkal kezdett el tisztulni a kép, ahogy egyre többet jártam, egyre több mindent megtanultam a kutyámról és magamról. Ezért sem lehet ilyen problémáknál CM módszere hatásos. Az még semmi, hogy tudod az elméletet, alkalmazni is tudni kéne, de ahhoz meg gyakorlás kell. Ez pedig nem biztosított, hiszen az már nem hoz pénzt a konyhára.
2013. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!