Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan alapítsak kutyatenyésze...

Lesszi kérdése:

Hogyan alapítsak kutyatenyészetet?

Figyelt kérdés
Ha már a telek megvan,mit kell még tennem?

2013. jan. 12. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvégezni egy állattenyésztőit meg szerezni pár kutyát..
2013. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát a tenyésztés nem így kezdődik. Először is veszel egy szép, törzskönyvezett szukát egy jó nevű tenyésztőtől, vele elmész minél több kiállításra, leteszel vele pár vizsgát(BH, munkavizsga), megcsináljátok neki az eü szűréseket(ez fajtánként eltérő) és az eredmények függvényében lehet elgondolkozni a tenyésztésen. Hozzá keresel egy olyan kant, ami küllemében, temperamentumában, képességében, egészségében jól kiegészítené a szukádat, ez gyakran nem az országhatárokon belül. Az alomnak megpróbálsz mindent megadni, hogy szép és jó kiskutyát kerüljenek ki a kezeid közül. Lehet több kutyát is beszerezni a fajtából, lehetőleg különböző vérvonalúakat(az import kutya mindig keresettebb), velük is kiállítani, stb. Nagyon fontos, hogy mindig csak annyi kutyát vállalj el, amennyivel minőségileg tudsz foglalkozni.

A tenyésztés felelősségteljes feladat és ha valaki tisztességesen csinálja, akkor nemhogy anyagi hasznot nem hoz, de még a kutyák eltartásának árát sem fedezi. Szóval ha ez lenne a motiváció, akkor erről tegyél le. Az olcsó, minőségileg kifogásolható törzskönyv nélküli kutyákra gyakorlatilag nincs kereslet.

2013. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ugye a kutyatenyészet alatt te nem azt érted hogy keverék kutyákat fedeztetsz?Mert láttam pár ilyet is
2013. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Telek nem számít igazán. Kell, hogy legyen egy nagyon jó kutyád, akivel sikereket érsz el kiállításokon, ha olyan fajta, akkor munkában is, tenyészszemléje meg van, szűrései rendben vannak. Alapítanod kell egy kennel (MEOE honlapján tudtommal fent van hogyan, de javítsanak ki, ha még sem), és csak utána nézhetsz körül itthon és a környező országokban fedező kan után. Először egy kutyával érdemes kezdeni, persze könnyen lehet, hogy az sem lesz megfelelő tenyésztéshez.

A tenyésztés igen pénzveszteséges hobbi, ebből nem lesz hasznod, arra készülj fel.

2013. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vedd fel a kapcsolatot a MEOE-val ill. a fajtád tenyésztői szervezetével, továbbá az(ok) a tenyésztő(k), ahonnan a tenyészkutyáidat hozod, szintén szolgálhat információkkal.
2013. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Már van egy amerikai akita inu kan kutyám.

Egy versenyen voltunk a kettőből másodikak lettünk,de még tavasszal is akarunk menni.Keiji-nek van törzskönyve és minden oltása megvan!

Köszönöm a tippeket!! :)

2013. jan. 12. 11:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kan kutyával nehezebb elkezdeni, mert nemigen fognak egy tapasztalatlan tenyésztőnél fedeztetni a szuka tulajdonosok, hacsak nem extra minőségű a kutya. Érdemes lenne a kutyád tenyésztőjével beszélni, ő biztosan tud segíteni az elindulásban.
2013. jan. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy a kutyáddal fedeztessenek, nem 2-3 kiállításra kell elvinned. Ugyanis ahhoz, hogy felfigyeljenek rá, eredmények is kellenek a jó vérvonal mellé. Nem akarlak elkeseríteni, de egy kitűnő 2-3 csak akkor számít igazán, ha nagyon rangos kiállításon, nagy mezőnyben, neves bírónál szerezte. Persze mellé mentes szűrési eredmények sem ártanak......
2013. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Plusz a kannak a fajtának megfelelő vézennel kell rendelkeznie. Most így nem tudom, mit csinál a te fajtád, de ha van valamilyen neki készült temperamentum vizsga, akkor minimum azt meg kell csinálni.
2013. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztéshez nem elegendő megvenni egy törzskönyves kutyát! Nem mindegy milyen törzskönyve van a kutyádnak milyen felmenőikkel. hasznos a world pedigree ahol értékelik a törzskönyveket:

hány champion címe van a kutyának

hány champion címe van felmenőknek összesen ez alapján ehet arany ezüst vagy bronz érmes törzskönyve. Egy ilyen neves törzskönyv az alapja ha kutyát akarsz tenyézteni és kiállításokra járni, kevésbé jó törzskönyvvel nem érdemes el se kezdeni, mert csak pénz kidobás. Nem elég egy szép kutya, fontos hogy a felmenőis és minőségi szép kutyák legyenek. Egy törzskönyves kutyánál nem a törzskönyvet fizeted ki hanem a vérvonalat! A törzskönyv csak egy papír és ezt a papírt az teszi igazán értékessé milyen ősök szerepelnek rajta. Én minimum ezüst érmes törzskönyves kutyát vásárolok csak (csivijeim vannak) és csak külföldi tenyészetből! Nem lehet csak úgy hogy egyik nap felkelek és kutyát tenyésztek! Én szlovák állampogár vagyok, amíg otthon laktam kb 6 éven keresztül segítettem-dolgoztam INGYEN az ország egyik legjobb tenyészetének, hogy beletanuljak meg minden. Szar szedéssel kezdtem aztán a tenyésztő látta, hogy mennyire érdekel és szeretnék a fajtával foglalkozni ezért, mindíg vitt magával kiállításokra, vagy ha szült a kutyus segédkezhettem részt vehettem a nevelésében. Most ott tartok, hogy az ő tenyészetére alapozva, hoztam létre egy saját tenyészetet a mai napig társ tenyészetként működünk, egymás kutyáit értékesítjük és a mai napig segítünk egymásnak, önerőből nem tudsz eredményes tenyészetet létrehozni!

2013. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!