Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hogy van ez a chippelés...

Most hogy van ez a chippelés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben találtam az utcán egy törpe pintschert az utcán .Az állatorvos azt mondta fajtatiszta . Több módon is kerestük a gazdit, mert látszott, hogy jól ápolt kutyus, de nem jártunk sikerrel, így nálam maradt, aminek így utólag nagyon örülök.

Most viszont kéne a chip, de nem tudom ,hogy oltásai megvannak-e. Én arra tippelnék,hogy igen, mert tényleg nem elhanyagolt kutya volt mikor megtaláltam.

Baj, ha mégegyszer megkapja az oltásokat ? Vagy, ha esetleg nem kapja meg, mert mégsem oltották be, akkor lehet baja?

Őszintén megvallva nem biztos, hogy ki tudnék szorítani 12-15000 Ft-ot :(



2013. jan. 12. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Nézd, ha ez a cirka 12 rugó is gondot okoz, amibe a chip és a veszettség+kombi oltás kerül, akkor tegyél meg egy nagy szívességet neki és keress neki egy másik gazdát. Mert mi a fenét fogsz csinálni akkor, ha esetleg történik valami baleset nem 12, de 42 vagy 52 ezret kell kiadni egyszerre??????
2013. jan. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Akkor oltasd hónapról hónapra.


Én nem értek egyet azzal, hogy csak annak legyen kutyája akinek bármikor rendelkezésre áll százezer forint a bankszámláján. Nyilván ha orvosra van szükség minden tőle telhetőt megtesz a jóérzésű gazdi hogy előteremtse a pénzt, de ha eddig is oltás nélkül volt a kutya túl fogja élni hogy nem egyszerre kap meg mindent. Ez nem vészhelyzet hogy a család összes tartalékát erre áldozza fel, de valóban fontos elkülöníteni némi pénzt egy komoly probléma esetére.

2013. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%
Első válaszolónak csak gratulálni tudok, gondolom te is képviselő vagy....
2013. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha esetleg már beoltatta az előző gazdi és én is beoltattatom,akkor nem lesz baj?
2013. jan. 12. 14:17
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem gonosz képviselő vagyok, csak sok kutyás, aki pontosan tudja, hogy bármikor történhet baj. Nálam éppen karácsony előtt kellett hirtelen az egyik kutyámat műteni, laza 50 rugó volt az ára, és olyan dolog miatt, ami mindenkivel megtörténhet: bedobtak valamit, az egyik megette és bélelzáródása lett. Na, ez a rendkívüli kutyabarát mi a fenét fog csinálni hasonló esetben, te nagyon okos, ha 12 ezret sem tud kiadni egyszerre??????????? Egy kutyát nem csak vállalni kell, hanem eltartani is, és ha lehet nem a vakszerencsére alapozva!!!! Akinek pedig ennyire nincs pénze, az ne tartson kutyát. Ennyi.
2013. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Vagy vegyünk egy másik esetet: nincs pénze spot-onra, a kutya babéziás lesz. Akkor majd hagyja meghalni, mert nem lesz szintén több tízezre esetleg a kezelésre????? Egy kutya tartásakor nem csak azt a havi pár ezer forintos etetési költséggel kell kalkulálni, hanem azt is, hogy mi történik ha....
2013. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
egyetértek az előttem szólóval (6-os) A kutya tartása luxus aki nem engedheti meg magának annak ne legyen. Kocsija sincs minden embernek. Kocsi helyett járunk busszal, ha meg nem tarhatunk kutyát mert nincs keretünk rá akkor csatlakozni kell egy menhelyhez vagy egy fajtamentéshez! A fajtamentések mndíg keresnek ideiglenes befogadót, jelentkezz egy ilyenre. Kutyákkal foglalkozhatsz felelőségtelejesen, mert ha később egy komolyabb műtétre nem lesz kereted akkor végig nézed ahogy lassan szenvedve epusztul?
2013. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
igen igazuk van, a menhelyen is csak akkor adnak örökbe, ha bemutatod a bankszámládat, vagy kp.-ben min. 100 ezret. nem is értem miért nem hagytad ott az utcán inkább. nagyon felelőtlen gonosz ember vagy!!!!
2013. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Sok menhelyen (már a felelőseken) kikérdezik a gazdi-jelölteket. Tudok olyan szervezetről, ahol kötelező meglátogatni a kutyát örökbe fogadás előtt legalább 2 alkalommal akkor is, ha Záhonyban vagy Hegyeshalomban laksz, majd mindezek után ők viszik házhoz a kutyát, hogy megnézzék, tényleg igaz-e, amit meséltél (ez utóbbi több szervezetre is igaz). Több helyen elkérik az oltás és chipezés árát pont azért, mert ez az a költség, amit minden kutyatartónak egyébként is ki kellene adni, és ha ezt sem tudja (vagy pláne akarja) akkor mi lesz később??? Szóval igen, felelős helyen azt is szokták nézni, ki akarja elvinni a kutyát, nem csak az a lényeg, hogy vigye.....
2013. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást,de a kérdésre válaszolna valaki,ahelyett, hogy oltogatna?

Tényleg nagyon lelketlen vagyok,mert az esőben nem hagytam az utcán egy kiskutyát...nem is értem,miért nem vártam meg,míg egy bmw-ből kiszáll valaki és hazaviszi.....

Na mindegy....

A lényeg még mindig az,hogy nem tudom,hogy az előző gazdi beoltatta-e? Vagyis :

1) Ha már van oltása és kap még egy adagot akkor nem lesz baja?

2)Ha már megvannak az oltásai,amit sajnos nem tudok,akkor szerintem teljesen felesleges kiadni egy ekkora összeget, mégegyszer....

2013. jan. 12. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!