Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hogy van ez a chippelés...

Most hogy van ez a chippelés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Még szeptemberben találtam az utcán egy törpe pintschert az utcán .Az állatorvos azt mondta fajtatiszta . Több módon is kerestük a gazdit, mert látszott, hogy jól ápolt kutyus, de nem jártunk sikerrel, így nálam maradt, aminek így utólag nagyon örülök.

Most viszont kéne a chip, de nem tudom ,hogy oltásai megvannak-e. Én arra tippelnék,hogy igen, mert tényleg nem elhanyagolt kutya volt mikor megtaláltam.

Baj, ha mégegyszer megkapja az oltásokat ? Vagy, ha esetleg nem kapja meg, mert mégsem oltották be, akkor lehet baja?

Őszintén megvallva nem biztos, hogy ki tudnék szorítani 12-15000 Ft-ot :(



2013. jan. 12. 13:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

1, nem lesz baja.

2, tök mindegy, vannak-e oltásai, ha nem tudod, pláne nem tudod igazolni. Veszettség elleni esetében a büntetés összege a chip+oltás többszöröse. Oltani meg csak akkor olthatják, ha már megvan a chipje.


A többihez. Szép dolog, hogy nem hagytad az utcán. Viszont sokan ilyenkor elgondolkodnak, tudják-e tartani a kutyát, vagy sem és ha nem, akkor új gazdát keresnek neki.

2013. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Én is osztom a véleményt, miszerint akinek nincs rá kerete az ne tartson kutyát..

De azért az már sok hogy ha egy jóérzésű ember rátalál egy kutyára és hazaviszi akkor már szinte rosszat tesz neki. Persze keressen neki új gazdát. Van még azon a kutyán kívül mások másfél millió aki szintén gazdit keres.. Mintha olyan könnyen találna neki új gazdát. Annak a kutyának végre családja van és etetik. Sok menhelyen jóval rosszabb sora lenne és közel sem biztos hogy megkapná az oltásait...

2013. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Logikusan: ha a megtalálás előtti 12 hónapban oltották volna, akkor törődtek volna vele annyira is, hogy keressék és megtalálták volna a gazdit. Az újraoltástól semmi baja nem lesz, ha viszont nem volt oltva csúnya vírusokat kaphat el, téged meg csúnyán megbüntethetnek.
2013. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem se kéne lehurrogni, inkább örülök hogy megmentette. Bár azért ragaszd ki forgalmasabb helyekre hogy találtad illetve neten.

Azt mondod jól ápolt, akkor feltételezheted hogy korának megfelelő oltásokat megkapta, tehát rá érsz majd később is, vagy amíg lesz rá pénzed.

Jó a veszettség ellenit nem árt ha most beadatod mert azért büntetnek ha valakit megharap.

Pontozzatok le érte, de nem lesz semmi baja sem ha vársz egy kicsit az oltásokkal, azokat amúgy sem kéne minden évben beadni, csak valaki kitalálta.

2013. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Két hónapig plakátoltunk párommal, meg facebook-ra kiírtuk stb....

A veszettség ellenit meg chipet mindenképpen megkapja, azokkal az oltásokkal nem voltam csak tisztában, amit kicsinként kellett elvileg megkapnia...


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2013. jan. 12. 16:42
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elvitted megtaláláskor az orvoshoz, neki mondani kellett volna, hogy bizonyos idő után, ha nincs meg a gazda, vidd vissza és élből a veszettségit beadja neki. Aztán kap majd egy kombináltat, ha már nem kjölyök a kutya. és kész.
2013. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azokkal a válaszolókkal akik azt hiszik hogy mindenki gazdag kutya tartó. Nem tudom miből gondolják azt hogy csak az átlag feletti keresetűek tarthatnak kutyát. Oltasd be havonta, mondd meg a dokinak hogy csak így van pénzed. Senki nem ítélhet el csak mert jót akarsz a kutyusnak de nem vagy gazdag.
2013. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem kéne bántani, nem attól lesz jó gazda hogy telenyomja a kutyát oltással csippel.

Mit mond erre a doki?

2013. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Vérvétellel nem lehet megállapítani, hogy megkapta-e az adott oltásokat? (Bár lehet, hogy nagyon drága lenne, nem tudom, kérdezz rá az orvosnál, hogyan lehetne ezt kideríteni.) Lehet, hogy valóban kap valami kombináltat, amivel azt a részt lerendezik, és akkor már csak a chip és a veszettség ellenik (mindig, amikor kell) lesznek hátra.

Egyébként nem baj, ha többször kapja meg, bár attól is függ, mennyi idős.


Amúgy szerintem is jó, hogy befogadtad. Én értem, hogy a kutya nagy felelősség és bármi történhet, ezért kell legyen rá elkülönítve pénz stb. De akkor ne nyávogjatok folyton, hogy mennyire a kóbor kutya és, hogy a menhelyek tömve vannak és mennyi kutyát altatnak el naponta stb-stb.!!!

Az is baj, ha nem fogadják örökbe a kutyákat, de az is, ha valaki befogadja, de nem milliomos. De legalább szereti! És attól, mert nincs most pénze ezekre, vagy nehezére esne most ennyit kifizetni attól még nem kell azzal dobálózni, hogy mi lenne ha. Mifelénk a legtöbb ember napról-napra él, alig tudják összespórolni a pénzt az oltásokra, de a kutyákat szeretik, próbálják jól tartani. És mi történik, ha egy kutyát baleset ér? Képzeljétek, előteremtik rá a pénzt! Az vészhelyzet, olyankor kölcsönkérnek rokonoktól, szomszédoktól, JA ÉS LEHET RÉSZLETFIZETÉST KÉRNI AZ ÁLLATORVOSTÓL!

Szóval szerintem ez még mindig jobb, mintha az utcán lennének a kutyák, vagy elaltatnák őket.

2013. jan. 24. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!