Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a nagytestű kutyát normálisan sétálni mellettem?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kuvasz kutyánk, aki már most 45-6 kg. Nem kövér, nagyon erős és nagy testalkatú. Szülei is nagyok. Mikor visszük sétálni, alig bírunk vele, annyira tud húzni. Ugyebár ugrik minden kutyára, meg menne össze-vissza. Hogy tudnánk elérni, hogy szépen mellettünk sétáljon, és ne ugorjon minden külső ingerre, hogy ne húzzon? Kutyasulira nincs pénzünk.
2013. jan. 13. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
csak az erö segit. vissza kell huzni magad mellé és valami vezényszot használni.lábhoz mittomén. egyik ismerösöm tanitotta a kutyát igy
2013. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát így tuti nem

3:40-től


http://www.youtube.com/watch?v=YWbAlH-qNlU

2013. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Abban a pillanatban, mikor a térded elé kerül, megfordultok vele az ellenkező irányba, mentek 8-10 lépést, majd vissza. EZt kitartóan, következetesen és mindig csináljátok, 1-2 hét és egy normálisan sétáló kutyátok lesz. Szüleim komondora már második nap normális sétált ezzel a technikával (50 kilós a drága).
2013. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Én is a fordulós módszert javaslom. Ahogy leelőz, azonnal lendületesen, szó nélkül fordulj meg és rántsd magad után. Te irányítsz, nem ő. Ha következetes vagy, nagyon hamar megszokja.


Az, hogy ugrik minden kutyára, mit jelent? Agresszió vagy csak játék, érdeklődés?

2013. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom h agresszió-e. Ugatják egymást, de csak kerítésen keresztül. De biztos érdeklődés is az új iránt.
2013. jan. 13. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
sima fojtónykörv
2013. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!