Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani egy...

Hogyan kell megtanítani egy kutyának hogy felugorjon a hátamra?

Figyelt kérdés
Van egy Borderem aki nem mer felugrani vagyis oldalról már megy de úgy hogy hátulról ugorjon fel úgy nem:/ még csak 9 hónapos szóval lehet hogy még korai de a frizbizéshez pedig jó lenne ha tudná...
2013. jan. 3. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
örülj, hogy nem ugrál fel!
2013. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem célkövetéssel próbáld meg!:)


Az enyém a lábam között nem mert átbújni, és nálunk bevált ez a módszer.:)


Ha nem tudod, hogy kell, írj, és segítek, csak feleslegesen nem akarok kisregényt írni.:)

2013. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, kérlek írd le ide, vagy küldj nekem is privit, mert én is kíváncsi lennék rá, hogy hogy kell megtanítani. előre is köszönöm!:D
2013. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is mindenképpen klikkert használnék, így részfeladatokra is pontosan rá tudsz dicsérni (ezer másik előnye mellett.:))


Szóval 1. lépés: készítesz egy mutató pálcát.

Vehetsz is, de szerintem felesleges.

Törd le egy régi TV/rádió antennáját, és ennek a tetejére erősíts egy kisebb vagy nagyobb labdát. (én a kisebbet szeretem, de azt sok kutya bekapja, és + munka ezt kivenni a gyakorlatból.)


2. lépés:

a kutya elé tartod a pálcát, és ha csak ránéz a labdára, azonnal klikkelsz (a klikker hangját ugye már kondicionáltad - ha nem tudod, hogy kell, erről biztos találsz itt GYK-n is választ, a lényeg, hogy a klikk után mindig jön egy jutalom.)

Ha már látod, hogy a kutya tudatosan néz rá a labdára, tök jó. (Az is jó, ha egyből odanyomja az orrát - ez lenne a cél.)


3. lépés:

Tartsd elé megint a labdát, és ha odanyomta az orrát, húzd el 5-10 centire előle. (előre felé)

Ha követi, rögtön klikk, jutalom.

Ezt is gyakorlod, szépen fokozatosan, mindig kicsit messzebbre húzod, ha nehézkesen megy, akkor megint rövidebb távokon gyakorolj.


van olyan kutya, aki nagyon gyorsan megtanulja, másoknál célszerű több szakaszra szedni a tanítást, nehogy "megutálj" a feladatot.

MINDIG akkor hagyjátok abba a gyakorlást, amikor isten királyul megy valami - tehát ti még folytatnátok.:)

Ha véletlenül túllőttök a célon, adjatok a kutyának valami könnyű feladatot, és iszonyatosan dicsérjétek meg, kapjon sok jutalmat, és fejezzétek be a gyakorlást. (Aznap még elővehetitek később.)


4. lépés:

ha a kutya már hosszabb távon is követi a célt, vegyétek fel a megfelelő pozíciót a hátra ugráshoz, és a kezeteket hátra nyújtva húzzátok a gerincetek vonalában előre a pálcát.

Nem kell még itt sem, hogy a kutya elsőre megcsinálja a feladatot. (Egyébként nagy segítség ilyenkor egy tükör...:D)

Itt is részekre bonthatjátok a dolgot... Előbb csak nyújtsa a hátatok felé a fejét...

Aztán esetleg fellép a mellső mancsával,...


És itt is nagyon figyeljétek, hogy ne nyomjátok túl a kutyát!


vannak olyan gyakorlatok, ami pár másodperc alatt meg van, de vannak olyanok, amikhez napok kellenek.

A legfontosabb, hogy legyetek türelmesek, és figyeljétek a reakcióit, mikor élvezi, mikor esett le neki...


(Egyébként minden tanításkor jellemző, hogy van egy pont, amikor tök jól megy a feladat, utána valami összezavarodik, és megint rosszul megy a dolog. Ilyenkor érdemes kicsit visszalépni a feladatban, és utána általában szó szerint látszik a kutyán, hogy létre jött az agyában a kapcsolat.:D


5. lépés:

A pálca hosszát fokozatosan elkezdheted csökkenteni, végül kiveszed a gyakorlatból a pálcát, és csak a kezeddel csinálod a mozdulatot.


végül:

Ha már tudatosan feláll a hátatokra (ha félős a kutyád, érdemes extrémen jó jutalomfalatot használni), jelhez kapcsolod a trükköt. (Mondjuk "hátra hopp")



A gyakorlások végén mindig nagyon dicsérjétek meg a kutyákat, ujjongjatok, jutalomfalat eső, játék, öröm...:) Így legközelebb is biztosan nagy kedve lesz a gyakorláshoz!



A célkövetésben az a jó, hogy eltereli a kutya figyelmét... Jellemzően a palánknál szokták használni például félős kutyáknál... Jutalomfalattal nem tudod megvezetni, de célkövetéssel felmennek, mert a labdára néz, illetve ezt már önmagában is feladatként fogja fel...

2013. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!