Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért bosszantja a kutyások...

Miért bosszantja a kutyások egy részét, ha egy érdeklődőnek menhelyi keverék kutyát ajánlanak a törzskönyvezett kölykök helyett?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 11:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nekem is fajtatiszta kutyám van a menhelyről. Ráadásul azt a fajtát a hátam közepére nem kívántam, de ilyen az élet, megszerettem. Az ember tanul mindig. Én sem vagyok sznob. A keverékekkel kapcsolatban tényleg nehéz látatlanba tanácsot adni, de nekem pont az a tanácsom, hogy elmegy a helyre, elmondja az igényeit és körülményeit, mire a gondozó ennek megfelelően ajánl kinézetre, igényre, természetre kutyát. Mondjuk abban is van igazság, hogy ha egy goldent javasolnak neki, akkor nagy valószínűséggel a golden keverékek is beválnak.
2009. aug. 29. 13:44
 12/23 A kérdező kommentje:
Ja, és elsőkutya + meglehetősen idegrogyi+beteg+középkorú. Tudom, hogy kevés menhely van, ahol szigorú szabályok mellett lehet kutyát kapni, de olyankor pont olyan kutyát kap az ember, aki neki való. Akivel elbír, akinek tud az összes jó és rossz tulajdonságáról és pont megfelelő a körülményeihez. Ha mégsem jön össze, akkor a kutya visszamehet, sőt kell mennie. Tudom, idilli, de nekem ezek a tapasztalataim.
2009. aug. 29. 13:55
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

Az én fajtámat anno nem találtam menhelyen, viszont volt egy keverék az illatoson őt kihoztam, és anyuósom kutyája lett. egyébként a kérdésre válaszolva: Ha én tudom, hogy milyen fajtájú kutyát, milyen célra szeretnék akkor tisztában vagyok a lehetőségekkel, és azzal is hogy vannak menhelyeken kiskutyák, de ha én kifejezetten azon fajtajegyekbe szerettem bele ami egy-egy fajtánál a standardban le van írva akkor nagyobb biztonsággal azt kapom, ha törzskönyves a kutya és TENYÉSZTŐTŐL veszem.

becsületre méltó dolog menhelyről kutyát kihozni, de van néhány olyan fajta amiket sosem onnan hoznék, azért mert "lutri" és esetleg veszélyes lehet egy ismeretlen előéletű kutya

2009. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
41%
Azért, mert, ha valaki törzskönyvezett kiskutyát szeretne és arról érdeklődik, akkor valószínűleg úgy gondolja (minő meglepő), hogy ilyet a menhelyen nem fog találni.
2011. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert a keverékek ugyanannyira megbecsülendőek, mint a fajtiszták. Azok a szerencsétlen menhelyi kutyák arra várnak, hogy valaki befogadja őket!! Alig kellennek pár embernek, mert sokan teljesen fajtiszta ebre vágynak. Nem tök mindegy hogy pedigrés, törzskönyvezett kutyád van, vagy egy keverék aki imád téged, mert kihoztad a menhelyről? Szóval, többek között, ezért.
2012. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%

Nekem fajtatiszta a kutyám. 6 éves korom óta ez a fajta az álmom, mert beleszerettem, ezért ne legyek már rossz ember. Egyébként nem törzskönyvezett, egy rossz helyről hoztam el, szóval megmentettem. Azóta annyira megszerettem ezt a fajtát, hogy nem tudok mást elképzelni magam mellett, annyira passzol hozzám... Nem vagyok ez miatt sznob meg semmi ilyesmi. Ez igy alakult.:)

Ennek ellenére van egy keverékünk is, akit ugyanúgy szeretünk. Ő apum kutyája.

2012. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
30%
Nekem fajtatiszta kutyám van ! Miért ? Mert ilyen ez a fajta ezt szeretném ! Félre értés ne essék szeretem én az összes kutyust , de kezdő kutyás vagyok , és nem szeretnék egy idegroncs , tisztázatlan kutyát.
2012. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17%
Ne haragudj, de ebből csak Ti csináltok problémát, én már nagyon régota vagyok itt, és még sosem hallottam, vagy olvastam, hogy itt bárki is szidnám a keverék kutyákat. Csak ti állitotok fel magatoknak ilyen teoriákat. kutya-kutya. nekem dobermannom van, és mindig is az lesz, mert 20 éve az van. Azért, mert bunkó, mert öntörvényű, mert a hülyeségtára szinte kifogyhatatlan. és ezeket a tulajdonságait imádom, és szeretem azt is ahogy kinéz, mert nagyon szép kutya. De megállok az utszélén, és felveszem a dobozba kirakott kiskutyát is. aki majd elmegy valami aranyos gazdihoz. Vannak olyan emberek akik elkötelezik magukat egy fajta mellett. Ez miért probléma? és vannak gondoskodó tipusúak, akik szeretik a kutyusokat ápolgatni, simogatni a kis lelküket. Én a kutyát társnak tartom, sportolok vele, és kiállitom. Nagyon fontos az egészsége. És csak akkor zárhatom ki nagy %-ban a problémákat ha biztos helyről veszem.
2012. ápr. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

Engem nem bosszant:)

Ha valaki szépen és erős elfogultság, kritika nélkül fogalmazza meg azt, hogy miért is lenne szerencsés talán egy menhelyi kutyát választani akkor nem hiszem, hogy sértőnek veszik.

Mindig azon van a hangsúly, hogy hogyan fogalmazunk. Ilyenkor bizony visszataszító lehet habzó szájú állatvédőként föllépni.


Nekem is fajtatiszta kutyám van. A lányom válsztása volt és hosszú évek "rábeszélő" tevékenysége folytán kapta meg az áhított kutyust.

Amikor a férjem megadta az "áment" én finoman érveltem a menhelyek mellett nézegettük is az oldalakat, a gyerkőc is sokat hezitált, de nagyon be volt induldva erre a fajtára, így hát azt választottuk.

Én még továbbra is fönntartom, hogy ha olyan élethelyzetbe kerülünk amikor minden feltétel adott lesz, bizony igenis szeretnék egy keverék kutyát és azt természetesen menhelyről.

2012. ápr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

.....jah és még valami.


Amikor bizonyos fajtákat kritizálnak egyesek, (pl. idegroncs, ideggyenge vakarék,bizonyos méret alatt nem is kutya a kutya stb.) olyankor nem igazán látom a nagy állatbarát védő hozzászólásokat.


Én szeretek minden állatot, kutyát, macskát, madarat, békát.....soha nem jut eszembe külleme, vagy viselkedése miatt kritizálni egyiket sem. Elfogulatlanság nélkül tudok minden állatot szeretni.

2012. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!