Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy a kiskutyám...

Normális, hogy a kiskutyám 12-13 órán keresztűl nem megy le dolgát végezni?

Figyelt kérdés

Reggel 9től este 8ig dolgozom, próbáltam már, hogy reggel elviszem sétálni, de csak hülyének nézett reggel 7kor és a másik oldalára fordult.


Egész nap otthon van, játszanak anyuval, és alszik. Ebben merül ki az egész napos programja. Ha anyu hívja sétálni, akkor bemegy a kosarába. Még az udvarra is nagyon ritkán megy ki.

Enni sem eszik, hiába ad neki anyu.


Amikor haza érek, táncol, örül, puszit ad és várja a sétát. Ilyenkor aztán kap egy másfél, két órás sétát, vacsizik, kifésülőm, játszunk, lefekszik és akkor ezt beosztja másnap estig.


Nem lesz valami baj, hogy ilyen sokat magában tartja a dolgokat? Mert amikor sétálunk 2-3 alkalommal is tojik, egészséges kakikat, nincs székrekedése :P


2013. jan. 14. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
gondolom a kiskutya jelzőt méretileg és nem a kora miatt írtad. felnőtt kutya akár 24 órát is képes visszatartani a dolgát. tehát ebből a szempontból normális. ugy látszik hozzád jobban kötődik így olyan ez neki mintha senki nem lenne vele napkozben. egyszerűen visszatartja és megvárja míg megérkezel.
2013. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most még lehet h nincs baja, de majd lesz. Tökremennek a veséi.


Nem hívni kell séltálni, hanem ráadni a nyakörvet és menni. Nehogy már egy kutya döntse el, h mikor mi a program.

2013. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Ha már nem tudná tovább visszatartani nem tartaná vissza. Ennek ellenére javasolt, hogy anyukád is vigye ki a kutyát napközben, megadva neki az esélyt (illetve ha séta van akkor séta van, hiába megy a helyére, ezt nem az ő tiszte eldönteni).
2013. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normális, az enyém bent van 19-7-ig, mert télen mindig bent alszik. Még sosem volt probléma, úgy hogy szerintem nálad is normális ez.
2013. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Normális, az enyémnek sincs igénye többre. Hétvégén amikor sokáig alszom, van hogy 13-14 órán keresztül nem viszem le, de nem zavarja. Amikor leérünk, akkor nem is azzal kezd hogy pisil. Van hogy csak 5-10 perccel később, amikor talál valami jó kis jelölni valót.
2013. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mi is a veséit féltjük.


És igen a mérete miatt írtam kicsinek, egy 8 kilós szobacirkáló.


De ha ancimmal sétál, akkor nem tojik, s anyu megelégelte, hogy elviszi sétálni, a kutya nem tojik, én haza megyek és körbe potyogtatja a környéket.

Most csak megérdi, hogy akar e vagy nem akar aszt kész :)


De nem értem miért hozzám kötödik, mikor én alig vagyok otthon, anyu meg otthonról is tud dolgozni, vele van egész nap.

2013. jan. 14. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:
A kistestű kutyáknak gyorsabb az anyagcseréje, mint a nagyobbaknak. Szerintem max. 10 óránként le kell vinni. Ideális esetben reggel, délután és vacsora után megint. Ne a kutya döntse el, legyetek határozottak és következetesek. Idős korára valóban vesebeteg lesz, ha most rossz szokás rögzül, ami fizikailag tönkre teszi.
2013. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Lehet,hogy normális de nem hiszem h túl jó neki..Az én kutyám kint van egész nap az udvaron,annyit szalad,játszik amennyit csak akar (hatalmas kertünk van)és akkor kakil amikor csak akar.Ahonnan hoztuk,ott lakásban volt,ugyanígy próbálták "mozgatni" és ott széklet gondjai voltak..mondta is a gazdija h időnként kaja után simizzuk a hasát meg ilyenek..hát nálunk semmi ilyen nem kellett,meg is szűnt a széklet gondja.

ja és ő is kisebb testű kutya..

2013. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!