Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor, puli, magyar vizsla...

Komondor, puli, magyar vizsla (rövidszőrű) viselkedése?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatokat várok. :)

2013. jan. 14. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon különböző a viselkedésük.
2013. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Józsi, Béla, Péter (barnahajú) viselkedése?


Semmi köze egymáshoz a 3fajtának azon kívül hogy magyarok. Nézz utána neten mindegyikről egy csomó csomó info van a neten..

2013. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A vizsla nagyon energikus, nagy mozgásigénnyel. Ezenkívül rendkívül intelligens, nagyon emberközpontú, óriási szeretetéhséggel. Könnyen alkalmazkodik mindenféle körülményhez. Sok törődést, odafigyelést igényel. Fázós fajta. Röviden:mozgás, mozgás, mozgás, szeretet 10-szer. Ezért rettentően szeret, örül neked, ha megjössz nagyon. Jó jelzőkutya, de házőrzésre nem alkalmas, mert a betörőt is körülugrálja.
2013. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Külön külön értettem...
2013. jan. 14. 16:05
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

A puli egy energikus kutya, mivel azért csak haszonállatok mellett dolgozott régen. Imádja a gazdáját, a gyerekeket. Könnyen tanítható és imád játszani. Ha jó helyről veszed sokáig élhet. Az enyémek 13 és 9 évesek. :)

A komondor könnyen meghülyül. Veszélyes fajta, a saját gazdájának is neki megy, ha úgy tartja kedve.

2013. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A komondor könnyen meghülyül. Veszélyes fajta, a saját gazdájának is neki megy, ha úgy tartja kedve."


Ez hatalmas ostobaság, olyan írta, aki soha nem tartott/látott komondort és fogalma sincs a fajtáról.


Ez a negatív sztereotípia a kuvasznál, komondornál és a külföldi pásztorkutyáknál is megvan sajnos. Egyáltalán nem igaz.

2013. jan. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan írta aki nem ismeri a komondorokat.. Ne haragudj.. Az utcánkban lakik egy tenyésztő, tőle vettük az egyik pulinkat.

Mikor voltunk nála, mesélte, hogy nem kedves lények és, hogy néha rá is veszélyesek.

Egyszer nyitva hagyták az ajtót.. 5 komondoruk van. Nekünk akkor bernink volt. Az 5 kutya odajött az enyémhez, összeszagoltak, és telibe harapta a kutyám orrát. Aztán nekünk akartak jönni, és alig lehetett elkergetni őket.

Nem csináltunk semmi rosszat ellenük, nem is szokásunk a kutyákkal találkozni.

Ezek után úgy gondolom, hogy ha esetenként ugyanígy nyitva hagyják az ajtót és mondjuk egy kisgyerekes anyuka megy arra, akkor a kisgyereket percek alatt szétkapják a komondorok.

Nem messze lakok egy tanyától. Ott 3 komondor él. A 3 komondor egy éjszaka alatt szétkapott egy tehenet.

Osztálytársamék birkákat tartanak. Nekik komondorjuk volt. Meg volt nevelve, és még így is hamisak voltak annyira, hogy még esetenként az apuka is csak félve ment a közelébe.

Vannak olyan kutyák, akik meghülyülhetnek egyéb okok miatt. Ha nincs megfelelő kézben tartva, akkor ez a fajta is meghülyül, és nekimegy bárkinek.

Én így gondolom... Lehet nem elég az, amit felhoztam példának.. De keresztapáméknak is volt egy komondorjuk.. Az is nevelt komondor volt, de mindemellett hamis.

4 történet.. Ne haragudj, hogy azt merem mondani, hogy hamis állatok.. Ha rossz kézbe kerül, de még ha jóba is. Akkor is lehet belőle hamis kutya.

2013. jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindemellett egy külföldi pásztorkutyát tartok! Briardom van! Kicsi korától keményen van nevelve, hogy ne legyen hamis más kutyákkal, hiszen mikor haza hoztuk, fogvicsorgatva jött nekem. Aztán a kutyáknak is nekiment. Mai napig ilyen, pedig szuka kutya, és nem csak kutyáknak megy neki, engem is harapott már meg.

Lehet én fogtam ki ilyen selejt példányt, de nem hiszem. Ez a vérükbe van. A briardot régen arra használták, hogy a farkast űzze el a nyáj környékéről. Bármennyi év is teljen el, ez a vérükben van.

Én ezt teljes mértékben így gondolom..

De nyugodtan lehet mondani, hogy nem ismerem a fajtát, hogy nem láttam még ilyet.. 4 éves korom óta kutyázok, 2 éves korom óta állatorvos akarok lenni. Nincs jó tapasztalatom azokkal a kutyákkal sem, akiket a rendelőbe hoznak be, ebbe beletartozik a komondor is.

2013. jan. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Melyik ez a tenyésztő? Ha még rá is veszélyesek, akkor nem való neki komondor, sőt, semmilyen pásztorkutya. leve, ha nyitva hagyja az ajtót akkor felelőtlen kutyatartó és ha rotit vagy dobermant tartana, azok is támadnának. Mivel egyszerűen ostoba gazda.


A komondorok területőrző pásztorkutyák, az idegen ember/állat ellenség számukra. A gazdáját viszont ha megfelelően nevelik soha nem bántják, teljesen alárendelik magukat az akaratának. Viszont ha rosszul tartanak egy kutyát, akkor a németjuhász is meghülyül. Nem egyet láttam már, amely láncra kötve töltötte az éveit és vad volt. De ez gyakorolatilag minden fajtánál így van.


Ha egy komondor megfelelően van tartva, nem vadul el és soha nem fog nekimenni a gazdájának. Kb. 20 komondort ismerek közelebbről és még olyan 30-al találkoztam már. Volt közöttük hamis, de az rosszul is volt tartva/nevelve. A többség viszont simán átment mindenféle közömbösségi teszten és a gazdáknak soha nem volt gondjuk velük.


A nyugati és a keleti pásztorkutyákat nem lehet összehasonlítani. Egy briard, beauceron, pireneusi, bobtail, stb. teljesen más körülmények között fejlődött és lett szelektálva. Annyi a különbség a keleti meg a nyugati fajták szelektálása és környezete között, mint a spártai és athéni nevelési rendszer. Az egyik egy sokkal keményebb környezet, komoly nagyvadak (medvék, farkasok, sakálok, még keletebbre párducok), sokkal szélsőségesebb időjárás, nagyobb területek, legeltető pásztoréletmód. A nyugatiaknál nagyragadozó szinte semmi, egy-két kisebb méretű farkasfaj és sakálok, valamint jó ideje istállóztatás.

2013. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!