Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsit sántít a kutyám, mi...

Kicsit sántít a kutyám, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
7hónapos Golden retrieverem kicsit sántít szombat óta, mikor az unokaöcsém játszott vele és kicsit meghúzta neki a lábát, de amúgy fut rajta sokszor meg van mikor rááll csak néha így felhúzza, nyomogattam neki de nem nyüszített semmi, lehet valami baja vagy csak meghúzta és pár nap múlva jobb lesz?

2013. jan. 14. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Dokit javasolnék, nekünk csontgyulladäs volt, itthon hiába nyomogattuk nem reagált rá. Nem is mindíg sántított csak néha, bezzeg amikor a doki megfelelő helyen nyúlt hozzá egyből rántotta el a mancsát.
2013. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt olvastam hogy a csontgyulladás levertség és étvágytalansággal is jár, nálunk nincs ilyen, olyan vidám és az étvágyával sincsen semmi gond.:)
2013. jan. 14. 20:14
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehet hogy egyénileg is változik de nállunk nem volt semmi ilyen. Jó kedvű pattogos volt, rohangált a téren a többiekkel,csak ha sokat futot akkor volt egy enyhe sántaság az is főleg ha kiértünk az erdőből a beton útra. Az étvágyäval se volt gond, mindenben olyan volt mint egyébként. Csak az a nagyon enyhe bicegés, és még az se mindig. Volt hogy 1-2 napi semmi, majd újra.
2013. jan. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
eddig nem annyira sántított, de ma lent voltam vele 2x 30p-et és akkor rohangált így lehet azért kezdett el mégjobban sántítani de most addig nem engedem szaladgálni meg nem leszünk vele lent annyit amíg el nem múlik.
2013. jan. 14. 20:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Sajnos az agyonsózott járdák is okozhatják. Tegnap az én kutyám is sántikált. De amikor a talppárnák közül kiszedtem a sós latyakot és letöröltem, már nem.
2013. jan. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%
Nézd semmi közöm hozzá hogy mit csinálsz, én valószinüleg elvinném dokihoz. Ha nincs semmi baj akkor jó, ha mégis akkor pedig jobb ha minél elöbb elkezditek kezelni. Egyébként zöldkgylót jó lenne ha adnál neki jó az izületeknek.
2013. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 szavazat a csonthártya gyulladásra. Mozgás korlátozás. Húsfehérje megvonás, zöldkagyló. Vagy orvos.
2013. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Főként orvos.
2013. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet húzódás, rándulás, lehet valami komolyabb ízületi vagy csont gyulladás. Nálunk személy szerint így kezdődött a diszplázia is.

Nem volt levertség, sem semmi. Egyik napról a másikra elkezdte emelgetni az egyik lábát, ha futott. Ha sokat rohangált, elfáradt, akkor is. Rögtön az első vizsgálatnál röntgent javasolt a doki, diszplázia szűrést. Be is jött a tippje a sajnos. Megtanultunk együtt élni vele, de én a saját kutyámon látom, hogy mennyire borzasztóan tud fájni egy ilyen, így én nem hagynám a kutyámat hetekig szenvedni, hogy "hátha elmúlik". Ha csak egy rándulás, akkor is tudnak neki adni fájdalomcsillapítót, vagy izom lazítót, amitől a kezdeti fájdalmasabb időszakot átvészelheti.

2013. jan. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Voltam vele orvosnál és az orvos megállapította hogy disztáziája van ami sajnos örökre megmarad és sántítani fog de körül nézem és van erre műtéti beavatkozás is amivel megszüntethetjük ezt az egészet.:)
2013. jan. 16. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!