Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet rövid idő alatt...

Hogyan lehet rövid idő alatt megnevelni egy 8 éves német juhász keverék kutyát?

Figyelt kérdés
A gazdája meghalt, magunkhoz vesszük, különben elaltatnák. Kertes házban élünk. Sajnos naponta legfeljebb 3 órát tudnék vele foglalkozni: hajnalban, babám délutáni alvása alatt, este 8 után. Most képtelenség vele pórázon sétálni, nagyon húz. Semmilyen parancsot nem ismer. Hogyan tudnám hatékonyan tanítani, ha csak ennyi időm van rá ? Van valami tuti csúcsszuper módszer ? Lesz ő olyan kutya, aki minden körülmény mellett hallgat rám ?

2013. jan. 15. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
rövid idő alatt???? kizárt. hatékony módszer hogy minden körülmény mmeltt hallgasson rád: IDŐ ÉS KUTYASULI.
2013. jan. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nem létezik. Ahhoz, hogy mindig kézben tartható legyen, én még látatlanban is azt mondom, hogy minimum úgy fél év, de akkor az nagyon minimum. És persze egyedül nem valószínű, hogy sikerül, hacsak nincs már nagyon nagy tapasztalatod. De mivel feltettél egy ilyen kérdést, valószínűleg nincs.

Én ajánlanám, hogy keress fel egy jó kutyasulit, ahol tudnak segíteni minden problémában és ahol megtanulhatod mindig kézben tartani a kutyádat.

Igazából ha a viszonyotok már jó lesz, akkor az a 3 óra elég lehet, persze attól is függ, mennyire pörgős kutyáról van szó. Ha jól beosztod ezt az időt, hogy ezalatt fizikailag is és szellemileg is le tudd fárasztani, akkor nem lesz gond.

2013. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok számára ismeretlen, családban történt a haláleset.

Van egy 15 éves törpe uszkárom, akit én tanítottam kölyök kora óta. De ez a kutya nagy testű, és felnőtt, és német juhász. Ilyennel nem volt még dolgom. Egyébként ivartalanított szuka. A kutyasuli sajnos elég kétséges, mert a férjem csak hétvégén van itthon, hét közben én tartom a frontot itthon.

2013. jan. 15. 14:18
 4/5 anonim válasza:
[link] oldalt-> Rólunk -> Online gazdiképző :)
2013. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
mint nő ,neked kicsit talán könnyebb ?? ( azt vettem észre,hogy a kutyák könnyebben szót fogadnak a nőknek ?? hogy miért ,azt nem tudom, de ezt látom) mármint azoknak a nőknek akik értenek a kutyákhoz! első lépés : olvasd el : jan femnnel : tanuljunk meg ... , keress rá a neten és töltsd le ( ingyenes).alkalmazd a benne leírtakat ,vegyél egy szöges nyakörvet ! rendes 1,2 -m-es pórázt . etetés ,csak kézből ,abban a 3 órában amikor veled lehet ,és csak akkor!! séta közben -játék közben! kutyasuli nélkül NINCS ESÉLYED A TELJES SZOCIALIZÁCIÓRA !tehát ,nem árt legalább heti 1 napot rászánni!kemény kézzel,sok pozitív megerősítéssel esetleg 3-5 hónap alatt, negatív megerősítéssel,komoly munkával,és sok nem igazán állatbarát módszerrel 2 hét.de te ezt nem tudnád,mivel nem vagy kutyakiképző:)a tuti csúcsmódszer : a lassú állandó képzés ,sok dicsérettel,megfelelően kemény kézzel.de ez lassú!!a PARANCSOK ISMERETE LÉNYEGTELEN ,A SÉTA KÖZBENI HÚZÁS IS AZ. MIÉRT?? MERT JELENLEG kutya a főnök ! azaz amíg nem te leszel a vezér addig nincs esélyed!! erősebb ,akaratosabb,neveletlenebb,mint te !viszont te vagy az okosabb ! kezdj el tanulni, alkalmazd a leírt technikákat, és mindíg viselkedj vezérként! akkor van rá esélyed cc: 95 %-os .ha nem így viselkedsz az esély : cc 10 % !
2013. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!