Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csont evéssel kapcsolatos kérdés?

Csont evéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Ehetnek csirkefarhátat a kutyák? Nem okoz semmi problémát nekik? Jó áron tudnék venni, így időnként kapnának azt is. Mondjuk egy héten kétszer.

Van egy fél éves keverék kutyám meg egy 4 éves kiskutyám. Mindkettő szokott enni amúgy csontot. A féléves nem rég óta. A kicsi az csirke combcsontot meg nyakcsontot a nagyobb (féléves) meg inkább pulyka meg ehhez hasonló nagyobb comb csontot.


2013. jan. 16. 14:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy hetente általában egyszer esznek, vasárnap, de ha olyan van akkor egy héten 2x-3x is előfordul, de igazából az csak nasinak mert hús nincs rajta. De a farháton valamennyi azért csak van. A kistestűnek a bűzmirigye miatt kellene is 2x 3x nyakcsontot ennie egy héten.
2013. jan. 16. 14:12
 2/8 anonim ***** válasza:
ehetnek persze. én csak azért nem adok mert egybe nyelik mert kicsi :D
2013. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eddig pont h azokat a csontokat adtad nekik, amikben veszély lehet (ha főzve kapják). Farháttal nincs semmi gond, nyugodtan add nekik.

De pl. a combcsonttal vigyázz, mert szilánkosra törik, ha főzöd. Ha nyersen adod nekik, akkor nem lehet gond.

2013. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, így többet nem igazán akarok nekik adni. A csirkecsont az tényleg szilánkosan törik, de hálistennek a kiskutyám az mindig ott hagyja és úgy kb a csont fele megmarad mert csak a két szélét rágja le. Addig addig forgatja a szájában amíg kiköpi az éles részeket, mert kisebb korában mindig mentem és vettem ki a szájából ha már szétrágta annyira. De van amikor az egészet eltünteti, de akkor általában úgy is törik, hogy nem fogja felsérteni.

A féléves (nagyobb testű) kutya is dettó ugyan ezt csinálja. Középen egy rész mindig megmarad ő is csak a közepét tudja megrágni. Csirke csontot meg ő nem kap, csak nyakat.

De most ezért kérdeztem meg, hogy a farháttal ilyen probléma nincs-e. Mert nem akarom hogy probléma legyen. Etetésnél például ha csak azt kapnak vacsira az elég, vagy ez inkább csak nasi?

2013. jan. 16. 14:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát attól függ mit adsz még neki összességében, mert elképzelhető, ha csak ezt eszik, szorulása lesz, de vmelyik kutyának meg sem kottyan, ez változó.

Az én kutyám napi kajája így néz ki (nyersen minden): szarvas nyesedék, pulyka farhát, zöldség/gyümölcs turmix.

2013. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy csak azt kapnak sajnos. Ilyenkor nem árt adni mellé riszt vagy egyéb gabonát. Gyümölcsöt/zöldséget Nézz utána a BARF-nak interneten
2013. jan. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az én kutyáim nem ennének meg nyersen semmit :) Főleg a kiskutya, ő nagyon válogatós. Amúgy szoktak kapni rizst, tésztát, csirke húst, csirke májat, szívet, disznó húst, marhát mikor mi van akciósan, de mindig főzöm őket. Tápot kapnak még.

Akkor csak azt nem adok nekik majd.

2013. jan. 16. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig nyersen lenne a legjobb, ráadásul akkor tényleg kénytelenek lennének rágni is. Én tennék egy próbát vele úgy, hogy nem kapnak mellé mást.
2013. jan. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!