Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudok ezen változtatni vagy...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Tudok ezen változtatni vagy idővel megoldódik? Evéssel kapcsolatos

Figyelt kérdés
A fiam délelőtt nem eszik meg semmit, csak szopik. Csinálok neki gyümölcsöt, de abból eszik 3 kanállal, és annyi. Viszont ezt nem tartom normálisnak hogy az ebéd az első rendes étkezése. Hogy lehet ezen segíteni? 10 és fél hós a fiam.
2011. dec. 6. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz az én lányom még csak 7 hónapos, de ugyanez: reggel hétkor kel, eszik kb. 50 ml lefejt anyatejet, aztán 11 körül 100-at, és ebédre főzeléket kap, amiből jó sokat eszik, uzsonnára sok tejet megiszik (180-200), vacsira egész adag tejpép (kb. 160 ml), utána lefekvéskor 120-140 ml tej, és késő este is eszik ugyanennyit. Összességében tehát eleget eszik, növekszik is szépen, csak ő esti evő inkább, és az este bevitt sok energia még másnap reggel is érezteti a hatását. Én nem aggódom emiatt.

Nem lehet, hogy nálatok is hasonló a helyzet?

2011. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van így is, ha úgy látod, ő jól érzi magát és nem látsz rajta más "aggasztó" jelet. (A hízás ilyenkor már kevésbé megbízható, mert gondolom, mozog is eleget...)

Ha neki most még csak 3 kanál tízórai kell, akkor annyi, úgysem tudod megtömni, de nem is kell. Szerintem örülj, hogy még ilyen jól van de. tejed. Ha már több energia fog kelleni neki, biztosan növeli majd az adagját.

Én sokáig szoptattam és emlékeim szerint a napi 5. étkezést csak valamikor 2 éves kora körül vezettem be... addig egyszerűen nem kért reggelit, csak szopott, utána kezdett a tízóraival.

Nyugodj meg, ez nem verseny. Nem te döntöd el végső soron, neki mennyire van szüksége. ;)

2011. dec. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, nagyon sokat mozog, igazi kis örökmozgó. :) A súlyával sajna vannak gondok, 1 hónapja 7 kiló volt csak. De a vérkép nem mutatott semmit, egészséges, vidám fiú. A sok cseszegetés miatt parázok ennyit... De megtömni nem fogom. :) Majd eszik a saját ütemében.
2011. dec. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!