Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húz a pórázon?

Miért húz a pórázon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy 8 hónapos golden retriever fiú kutyusom. Egész pici korától sétálunk pórázon rendszeresen, de folyamatosan húz,mintha szánhúzó lenne!:) Jártunk kutyaoviba és mindig alkalmazom azokat a technikákat amiket tanácsként kaptam, de semmi!Egyébként okos, általában engedelmes! Illetve,az erre alkalmas helyeken leengedem a pórázról hadd szaladgáljon, eleinte hallgatott rám, és rögtön jött ha túl messzire ment és hívtam, de mostanában egyre kevésbé, mindig visszajön hozzám, de amikor hívom és kiabálok tojik rám,mikor ő kiszagoltatta nézegette magát és úgy dönt hogy most már elég akkor jön oda hozzám. Hogy tudnám megértetni vele, hogy ha azt mondom, hogy idejössz akkor idejössz és ha valamire azt mondom nem akkor azt nem szabad. Otthon ezeket már tudja,de ha szabad terepre kerül, mintha ott se lennék,oda szalad az idegen sétálok emberekhez,akik szörnyet kapnak ijedtükben én meg nem győzök ordibálni a kutyának meg elnézést kérni!

2013. jan. 16. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Milyen módszereket tanítottak az oviban? És ha nem túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy melyik iskolába jártál?


A szelektív süketség azért van, mert nincs kellő tekintélyed. Kamasz még, ez is nehezíti a problémát. A szaglászás közben, általában a behívás megtagadása az egyik legnagyobb tiszteletlenség. Ha nem tudod ezt hogyan kezelni, akkor nagyon ajánlanám a sulit még tovább. Nem tudom, eddig hova jártál, de olyan iskola kellene, ahol szabadon zajlik minden foglalkozás, munka és bemutató. Ott biztos, hogy főleg a kutya-gazda kapcsolat van előtérben, ennek következtében természetesen a behívás is.

2013. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!