Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a Husky kutyusomat, hogy sétáltatás közbe ne akarjon mindig előre menni? Mert igy nagyon húz. Azt akarom elérni hogy laza porázon legyen, melletem sétájon!

Figyelt kérdés

Tegnap este mikor sétálni mentünk, az uton mentem mert faluban élünk és nem forgalmassak az utak, kicsit megrántott, és elestem (a jégen) a poráz kicsuszott a kezemből, és alig értem utol, mert futott előre!Nem volt tul kellemes érzem a kutyám után szaladni!

Ezt szeretném megakadályozni!

Ui:. probáltam már hogy amikor kezd jobban húzni megrántom kicsit a porázt (Nem sokat segit)

meg azt is hogy a porázt a kezemre tekerem, és egész a nyakörvénél fogom, amikor kezd gyorsabban haladni felemelem (ez kicsitt hatásosab, de csak egy utcáig, másik utcánál már ujra kezdi, és akárhányszor sétálni megyünk mindig ugyan ez van,)


2012. dec. 13. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nahszóval. A laza póráz alapja az, hogy kijelölünk a kutyának egy viszonyítási alapot, mert a póráz hossza változhat, ez a viszonyítási alap pedig a lábunk. Mikor séta közben a kutya a lábunk vonalát átlép, hirtelen irányt váltunk (nem kell 180 fokot fordulni, úton könnyebb, mint járdán, mert szélesebb). Ha ezt következetesen, mindig ugyanakkor megtesszük, a kutya kénytelen lesz elfogadni, hogy mi irányítunk, s ha átlépi a lábunk vonalát, lassabban haladunk a cél felé, ezért szépen megy majd. Sok gyakorlás, hosszú idő és rengeteg türelem kell hozz.

Segítség lehet még, ha beszerzel egy haltit=fejhámot=szájszíjat.

Még egy: ha a kutya elfut, akkor valószínű, hogy bejön, ha a gazda az ellenkező irányba futva hívja. Mondjuk nem tudom, hogy a huskyk mennyire ragaszkodóak.

2012. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A huskyk pont annyira ragaszkodóak, amennyire a gazdi azzá teszi. (Mint bármelyik másik fajta, csak a huskyval 5x nehezebb.) Annyival kiegészíteném az első válaszolót, hogy nem olyan hosszú idő az, ha követekezetesen mindig megfordulsz, mikor a kutya eléd megy, egy-két nap alatt leesik neki a tantusz. Fontos, hogy szépen, laza pórázon tartsd, ne megfeszítve, ha eléd megy, akkor pedig hirtelen fordulj, ránduljon a póráz, ne vonszold őt. A kutya után szaladni pedig nagy butaság, mert játékként éli meg, és még jobban elkezd szaladni, ehelyett inkább csalogatva a másik irányba fuss.
2012. dec. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is husky-m van :) És ugyan ez volt a probléma :D Sokat néztem Cesar Millan műsorát és próbáltam elsajátítani a technikáját, ami be is vált! Ha húz ne rántsd meg a pórázt, csak finoman húzd vissza, ha kell állj meg és húzd hátra. Majd parancsolj rá, hogy "nem szabad" "fejezd be" vagy hasonló. Persze ne kiabálva, csak nyugodtan. Ha te is nyugodt vagy, akkor a kutya is. Én minden nap viszem ki futni és leveszem róla a pórázt. Természetesen 120-al elrohan :D Eleinte nekem is nehezen jött vissza, de úgy szoktattam rá, hogy visszajöjjön hozzám, hogy hátat fordítottam, elindultam az ellenkező irányba, szóltam neki h "gyere" és már ott is volt. Jah és a pórázt elrejtettem előle, mert ha meglátja a kezemben, akkor nem nagyon akar odajönni, mert tudja, hogy ismét pórázra lesz kötve. Szóval vagy összetekertem és zsebre vágtam, vagy a nadrágomra akasztottam, lényeg, hogy ne a kezedben legyen, aztán gugolj le, és kedvesen hívd oda magadhoz :) Nekem ez beválik :D Vagy pedig szoktasd hozzá ahhoz, hogy ha hívod és odamegy hozzád adsz neki apróra vágott virslit. Ezt is próbáltam, és ez is bevállt. Sok sikert hozzá :)
2012. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem Husky, hanem alaskai malamut!Aminek létezéséről most hallotam először, de azonál rájöttem hogy az enyém nem husky!

Ám mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Már sokat javult, most már nem huz hanem csak simán megy, de azért laza porázzal még nem megy!

Mégegyszer nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat..

2012. dec. 26. 13:56
 5/5 kuci válasza:
erről leszoktatni nagyon egyszerű mivel csak annyit kell csinálni mikor elkezd húzni, h megállsz vele és mikor ő is megállt és megvárt téged elindulsz ezt amm egy kutyaiskolából vettem és az én kutyuskámnál ez tuti bevált!!!! sok sikert!!!
2013. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!