Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam/neveljem...

Hogyan szocializáljam/neveljem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 13hónapos Amerikai Pit Bull Terrier-em. Az a gondom, hogy majdnem minden kutyának nekimegy. A legrosszabb, hogy ezt előzetes jelzés nélkül (se morgás, se ugatás), odamegy és harap.


Pár példa az esetekre:

1. Össze akartam ismertetni az egyik haverom kutyájával.

2. Sétáltatás közben kóborkutyákkal való találkozáskor.

3. Ha átjut a szomszédhoz (kennelben tartom és 10-ből 2x, ha kiengedem (mert sétálni/futni viszem) átugrik a kerítésen)

Mindhárom esetben agresszívan viselkedik..


Pár szó rólam és a kutyámról:

Rengeteget olvastam a fajtáról mielőtt vettem, tudom, hogy más kutyákkal/állatokkal rendkívűl agresszívak, de megfelelő szocializálással ez elkerülhető.

Több kutyánk is van, szám szerint 4, ebből Ö az egyetlen APBT a többi keverék. Itthon nem ő a falkavezér és nem cirkuszol. Az emberekkel nagyon nyájas, azt is simán eltűri, ha kisgyerekek nyúzzák-húzzák, soha nem lépett fel támadó jelleggel, bárki megsimogathatja.

Egyébként engedelmes kutya, teljesíti az ül, fekszik, marad, helyedre parancsot, sőt a napokban arra jezdtem tanítani, hogy csak engedéllyel veheti el az ételt. De!! Ha kutyát lát "se lát, se hall".. Hogyan neveljem ezt ki belőle? Mit tegyek?

(Azért írtam ennyit, hogy normális választ kapjak)



2013. jan. 16. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:

"Itthon nem ő a falkavezér". Pedig ez bizony hatalmas szemtelenség a részéről. Ő akarja megoldani az ilyen konfliktusokat, ahelyett, hogy rád bízná. Sajnos nincs elég tekintélyed a szemében.


Mennyit mozogsz vele napi szinten póráz nélkül? Sportoltok valamit? Mennyit? Mennyit fárasztod szellemileg? Mennyit van a kennelben egy nap? Mennyi időt töltesz vele naponta?


Én nagyon ajánlanám, hogy keress fel egy jó kutyasulit, olyat, ahol tudnak is mit kezdeni kifejezetten ezzel a problémával.

2013. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt senki nem fogja tudni elmondani neked egy kommentben. Ha el lehetne mondani, már rég elolvastad volna, és nem lenne ilyen problémád.

Esetleg személyesen talán van köztünk olyan, aki tudna segíteni, de az sem biztos.

Jól szocializált, kézben tartható, sőt teljesen irányítható kutyákra van szükség, a gazdáikra, meg valakire aki rád és a te kutyádra figyel és segít, valamint teljes életmód beli változásra.

Tudom, hogy pénz kérdés, de egy kutyasuli lenne erre a megoldás, először terápia/szoci, aztán tanfolyam.


Én látatlanban nagyon általánosságban annyit tudok tanácsolni, hogy a zsákmányösztön kézbentartásán dolgozz, mert a pitek általában zsákmányból támadnak. Vagyis olyanokat gyakorolj vele, hogy kidobsz egy labdát, de csak engedélyre mehet utána, nagyon komoly ereszd parancsok stb. Ez persze halottnak a csók lesz, csak megalapozni tudod vele a későbbi letiltást...

2013. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A későbbiekben a fő problémán, vagyis azon, hogy nem tudod kézben tartani, az ÖV lesz valószínűleg a megoldás. Persze nem a hergelős típus, az csak rontana a helyzeten. A megfelelő, mikor a gazda kontrollja alatt áll végig a kutya és nem a póráz erősségén múlik, hogy levadássza-e a segédet vagy sem.
2013. jan. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elviszem suliba.


"Mennyit mozogsz vele napi szinten póráz

nélkül? Sportoltok valamit? Mennyit?

Mennyit fárasztod szellemileg? Mennyit van

a kennelben egy nap? Mennyi időt töltesz

vele naponta?"


Póráz nélkül 1lépést sem. Súlyt húz és futtatom napi szinten. A nap nagy részét kennelben tölti. Kb 3órát vagyok vele naponta.

2013. jan. 16. 17:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez így kicsit kevés és rossz. A napi elegendő póráz nélküli szabad futás, mozgás minden kutyának alapvető szükséglete. Ez a fajta pláne egy energiabomba, az átlagnál jóval nagyobb igénye van a mozgásra. Tudom, hogy félted, nehogy megtámadjon más kutyákat, esetleg más gondok is lehetnek, de ez így nem elég neki. Napi 21 órát a kennelben tölt és nem is mozoghatja ki magát? A felgyülemlett hatalmas feszültség miatt is ilyen valószínűleg. Nem ismerem a kutya temperamentumát, nem tudom, mennyire stabil idegrendszerű, de alapvetően egy pörgős fajtáról van szó, amelyik ennyire korlátozva sajnos megőrülhet. Ha nem változtatsz az életmódján, sajnos nem sok az esélye, hogy el lehet érni igazi változást nála. És ha így találkozik más kutyákkal, a póráz jelenléte is csak növeli az idegességét, feszültségét.
2013. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddig szabadon mozohatott az udvarban (ami elég nagy), az agresszív viselkedése miatt kellett elzárnom. Átugrott a kerítésen és a szomszédban cirkuszolt. Kb 1hónapja van kennelben.
2013. jan. 16. 17:44
 7/10 anonim ***** válasza:
A kennel maga nem gond, csak a használata mellett figyelembe kell venni, hogy jóval több mozgásra, foglalkozásra van igénye a kutyának. A kertben sem rohangál magától, mint egy idióta, de ha sok benne a feszültség, akkor a kennel csak még inkább növeli azt, hisz sokkal jobban korlátozza.
2013. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha tudom is a választ és a megoldást, leírni sajnos nem nagyon lehet. Egyszerűbb lenne élőben megmutatni és úgy magyarázni:) Esetleg ha Pécsi lennél, akkor mondanám h egyszer fussunk össze és segítek, de tuti h nem Pécsi vagy :D. Egyébként én sem vagyok okleveles kiképző, de rengeteget olvastam a kutyák viselkedéséről, neveléséről, kutyapszichológiáról meg régóta is csinálom, úgyhogy szerintem az alapokat el tudnám mondani:). Nekem is volt egy elég domináns kan kutyám, és miután megvilágosodtam, sikeresen átneveltem:) A mostani kutyámat már a kezdetektől a "jó módszer" szerint nevelem és nincs vele semmi baj, teljesen barátságos mindenkivel, még azzal is aki neki akar ugrani:) Egyébként ajánlom figyelmedbe Cesar Millan kutyapszichológus műsorát és könyvét, én az ő elmélete szerint nevelem a kutyámat és teljes mértékben állíthatom, hogy hibátlan a technika amit alkalmaz:)
2013. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem Pécsett élek, Szerbiai vagyok, de a barátnőm Szekszárdi, ha nála járok elmehetek :)

Egyébként nekem szuka kutyám van.

2013. jan. 16. 22:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Keress rá youtubon a Csodálatos Kutyadokira. Ott nagyon sok video van, ami agressziv kutyákról szól.
2013. jan. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!