Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyám?...

Hogyan neveljem meg a kutyám? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kutyánk, németjuhász bigle keverék. És amikor nyitjuk az ajtót, h bemenjünk a házba mindig ő is beszalad. És mi nem akarjuk h "házikutya" legyen. Sehogy nem megy ki, ezért vmi kenyérdarabot dobunk ki neki, és arra egyből kiszalad. De ezzel gondolom azt érzi, h jutalmazzuk, hogy bejön. És ez hosszútávon nem jó. Mit tehetnék, hogy ne jöjjön be a házba? Bántani meg nem szeretném.

2012. nov. 2. 20:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy kutyaiskolába is jár. Okos kutya.
2012. nov. 2. 20:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy 4 hónapos kutyát simán meg lehet állítani az ajtó előtt. Elé állsz, a lábaddal nem engeded, stb. Ha besliccolt, akkor felnyalábolod, és kiteszed a szűrét. Nem buta a kutya. Neki igen jó játék a kenyérért a beszaladás.
2012. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ajtónál egyszerűen nem tudom megakadályozni. Lábam tettem oda, visszacsuktam az ajtót, mindent... de hogy nyaláboljam fel? annyira nem akarom bántani. de azért tanulja meg
2012. nov. 2. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Én amíg kicsik voltak és nem akartam hogy bejöjjenek úgy csináltam hogy mikor nyitom az ajtót oda teszem a lábam ahol nyílik azon támaszkodom a másikal meg "rendre" utasítom. Nem erősen csak jelzés értékűen. :)
2012. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azzal miért bántanád, hogy felemeled és kiteszed?

Ez nem bántás, hanem tisztán érthető jelzés a kutyának, hogy nem lehet bent.

Az ajtónál meg, ha nem a lábaddal akasztod meg, akkor hajolj le és a kezeddel állíts meg, tarts vissza. és közöld vele, marad!

2012. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hozzá sem kéne nyúlni az ajtónál, egy határozott NEM és kész. De ehhez először le kell meccselnetek, ki a falkavezér.
2012. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg neki , hogy üljön le az ajtó elé és közbe mond neki , hogy marad így te bemehetsz a lakásba és ha ez sikerült vagyis ott maradt az ajtónál kaphat jutalomfalatot . Nekem sikerült és kb. nekem 3 hónapos volt a kutyám ...

Ha ez sem sikerül akkor valamit nem tudsz oda tenni az ajtóhoz , hogy sehogy sem tudjon bemenni ?? De szerintem sikerülni . :)

2012. nov. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek. :)
2012. nov. 3. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!