Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik szeparációs stresz miatt...

Akik szeparációs stresz miatt mentek kutyasuliba: mennyi idő elteltével kezdett javulni a helyzet?

Figyelt kérdés
Tükörsuliban kezdjük az alapfokot. Mennyi idő elteltével tapasztaltatok javulást? Vagy arra majd csak középfok után számíthatok?
2013. jan. 17. 08:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nekünk javulás kb 2 hónap után volt (már nem kaparta szét az ajtót és nyáladzott pánikban), és a probléma úgy 6-8 hónap alatt oldódott meg teljesen (már szét se szedett dolgokat addigra). Bár mi nem tükörsuliztunk, mert úgy éreztem, h a tudásom elég ahhoz, h ezt a problémát megoldjam. És sikerült. :o) (ő egy 1,5 éves mentett kutya volt, akit 2x passzintottak vissza a menhelyre, pont emiatt a probléma miatt)

Sok sikert!

2013. jan. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
pont attól függ,hogy te a gazdi mennyi idő alatt vagy képes megérteni,és mennyire veszed komolyan a dolgot! a kutyáknak pár nap ,sőt sok esetben pár óra is elég lenne a különböző szeparációs gondok megoldására , sajnos a legtöbb esetben a gazdik ezt az időt jól kitolják,mert lassan értik meg : a kutya az kutya ,bánj vele kutyaként! ( mivel valamit elcsesztél ,ezért ,tartasz itt!)
2013. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
álljunk meg egy szóra kedves utolsó.... szerintem se a kérdező, se az én esetemben nem volt gond azzal h a kutyát kutyaként kezelje. Ezek szerint még nem volt gondod igazi, szeparáció szorongásos kutyával, aki szó szerint pánikol mikor otthagyják.. nah azt oldd meg pár óra alatt - és kíváncsi vagyok a módszerre...
2013. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt akartam mondani. Egy 4 éves mentett kutyám van, póráz nélkül sétálunk, tökéletesen behívható. Rendes kutyaélete van. Ennek ellenére valamit tutira elrontottam,ezzel tisztában vagyok, de látatlanban talán nem kellene ítélkezni.
2013. jan. 17. 13:46
 5/19 anonim ***** válasza:
Azóta ilyen h nálad van?
2013. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó. Szintén tükörsuliba jártunk, mostmár segítőként, és azt látom, hogy 90 %-ban a gazdán múlik a javulás. Mennyire tudja a tanácsokat megfogadni illetve betartani, mennyire képes változni. Van akinek nem is kell sokat, mert a kutyázás a vérében van, csak elő kell hozni, de olyan is van, aki bizony vért fog izzadni. És még ott van a kutya tényező, könnyen formálható kutyus, vagy éppen egy makacsabb, korábbi szokásaihoz ragaszkodó eb. Lehet 2 hét, de akár 3-4 hónap is. Abban szinte biztos vagyok, hogy a középfok végére már nem lesz ilyen problémátok. Amúgy nagyon jól választottál sulit, jó kezekben lesztek!
2013. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az első pillanattól kezdve ilyen ..
2013. jan. 17. 16:12
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azért most lelket öntöttetek belém. Eléggé el vagyok emiatt keseredve, nagyon bízom benne, hogy a suli segíteni fog. Mert egyértelmű, hogy nekem kell tanulnom, mivel a kutyus már így is egy szuper kis eb.:)
2013. jan. 17. 16:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad?
2013. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

folytatás ( 2 -dik :).

látom,talán kevésbé érthető ! a kutyát-kutyaként ,egyszerűen arról szól,hogy a kutyák érzik-tudják ,hogy mikor mit tehetnek meg !

a szeparációs stressz ( félelem az elválástól ) ,esetek legnagyobb részében talán 90 %-ban a baj a gazdákkal van. a kutya a vezér ,írhattok amit akartok,de ez tény!és egy magára vezérként tekintő kutya bizony komoly stresszt él át ,amikor a elmegy a gazdi!!

egyszerűen ,meg kell tanítani neki,mit,- mikor-hogyan!

találkoztam már több ilyen kutyával,és mindegyiknél a gond ...a gazdi ! tehát,mikor majd megértitek,akkortól könnyebben találtok rá megoldást:)

lehet ,nem egyet érteni, de tény : a mi kutyáink nem szenvednek stresszben , a tiétek igen,mi tudjuk hogyan kell kezelni, ti nem ?? akkor ???halhassatok az okosabbra!

2013. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!