Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus a tervueren?...

Milyen kutyus a tervueren? Személyes tapasztalat is érdekel.

Figyelt kérdés

szeretnék egy ilyen kutyát jövőre, addig pedig tanulgatok, rengeteg oldalt elolvastam már róla, így érdekelne a személyes tapasztalat is..

előre is köszönöm:)


2009. aug. 30. 10:20
 1/6 anonim válasza:
63%
2009. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

óóó istenkém, nagyom imádnivaló

ragaszkodik a gazdájához, nagyon sokat kell vele foglalkozni, futtatni stb.

még a lelkizést is tűri :)

persze sok mindenre meg kell tanítani (ez alatt értem az ül, marad, fekszik, csibész stb. parancsokat) , és hű társunk lehet mindörökké.....

2009. aug. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Okos, ügyes, és nagyon pörög, rengeteg foglalkozást igényel :)Agilityra és egyéb "modern" kutyás sportokra tökéletes, kertbe zárt házőrzőnek meg csak pórázon sétálós kutyának annyira nem.

Szóval ha nem sajnálod tőle az időt és az energiát, akkor nagyon jó kutya :)

2009. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen kutyusom van hát egyszerűen imádnivaló (L)

nagy a mozgásigénye bár az enyém már idősödik ezért kímélem de még így is lefut kilométereket ha kell.Szóval nagy a mozgásigénye.A vizet is nagyon szereti bár nélkülem csak addig megy be még leér a lába :)Mindenkivel barátságos,kedves de én úgy vettem észre hogy bizalmatlan egy kicsit először.Más kutyákkal jól kijön, szeret barátkozni, de a cicákat és az egyéb kisállatokat nem kedveli legalábbis az enyém.Azt hiszem ennyi ha van még kérdésed írj privit :)remélem segítettem valamennyit

2009. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 13 évig volt a társam egy tervueren. Igazából nem volt sohasem kifejezetten képezve, mégis mindent tudott minden parancsot ismert. labdamán volt, mindenkit szeretett kutyát macskát stb, de a vihartól félt. élete első felét lakásban töltötte, és szerintem jól megvolt ott is, nagyon emberközpontú kutya. ugyanakkor jó örző is., ha ki van képezve rá.
2009. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is csak lesz :), már vagy 15 éve készülök rá. Ez komoly.

Fajtacsoportjába tartozók közül a Malinois nem egy munkakutya és agilityvilágbajnokságot nyert az utóbbi években. Mivel a fajta kialakitása nem túl régen történt, pontosabban a belga pásztorkutyák egységesítése, feljavítása, valamint a fajtaváltozatok külön fajtává választása is, így a Tervueren sem állhat messze képességeiben a Malinoistól... Szóval ha képezni, netán kiképezni is akarod akkor azt hiszem ideális választás. Én a négy belga pásztor közül lenyűgöző megjelenése miatt döntöttem mellette. Kedvesebb, vidámabb, mint a munkakutyák többsége, ez a munkavégzés során lelkesedésre vált. Az emberek többsége furcsán jóképű, hosszúszőrű németjuhásznak nézi, ha adsz az ilyen véleményekre akkor ez kicsit bosszantó élmény lesz. Személyes élményem időleges találkozás vele egy ismerősömnél, ahonnan mindig ellopni szeretném ami a kutyát ismerve csak addig lenne szép élmény míg észre nem venné, hogy elveszítette gazdáját. Úgy ragaszkodó, hűséges, hogy közben teljesen ellopja az arra méltók szívét. Egy gondom van pusztán, fizikálisan kibírni valahogy azt a mozgásigényt ami ez a kutya támaszt gazdájával szemben. :)

2009. szept. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!