Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám férges lenne?

Biberon kérdése:

A kiskutyám férges lenne?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne , hogy pénteken hoztak a menhelyről egy kiskutyát, aki megkaptam az első oltását december 21.-én s elméletileg akkor ki is volt féregtelenitve s tiszta volt.

Hétfőn (január 14.-én) vittük el orvoshoz akitől megkapta a második oltását (első kombináltat) s ez mellett frontline-spray "leápolta" a kutyát.

A biztonság kedvéért adott egy féreghajtó tablettát. Az egyik kérdésem az lenne , hogy 1 db tabletta 10 kg kutyának jó , a miénk kb.2 kg tehát az 1/5-ét kell beadni neki igaz?

S ha esetleg van benne féreg vagy pete akkor ez kitisztitja 100%-ra?

Lehet hogy ettől kell szegénynek többször salakanyagot üritenie, mert eddig napi négyszer vittük le s csak az első nap volt balesete,de a mai nap 2x is bent a lakásban végezte el a dolgát. Gyorsan felszed,domestos+rongy s fertötlenités. Szerintetek , hogyan tudnám sterilitálni a véletlen balesetek után a szönyeget? S mi a tökéletes védelem , mind a kutyusnak , mind nekem hogy ne legyek férges, meg mondom öszíntén nagyon félek ettöl a dologtól. A pisire szoktatásra valakinek van egy jó ötlete?


Előre is köszönöm szépen a helyesírási hibákért elnézést , csak telefonról vagyok!



2013. jan. 17. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagyok nagy kutyás, de elméletileg az azért valamennyire látszik ha férges a kutya. Férgeket, petéket ürít. Egyáltalán volt férges vagy ez csak megelőzés lenne? A menhelyen mondták, hogy férges volt?
2013. jan. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Egyszerű a dolog :) Nekünk a doki mondta, hogy a tabletta beadása után figyelni kell mikor kakil és meg kell nézni, hogy van e benne féreg. Én is ezt csináltam, tacsim van és egy felet adtam be neki. Az első kakinál láttam, volt benne féreg. a következőnél már nem volt benne. :)


3 havonta kell neki adni egy felet és akkor semmi gond nem lesz.

A takarítást megoldhatod Vanish kézi szőnyegtisztítóval. Nem kell domestos mert csak tönkre vágja a szőnyeget.

A férget Te nem kaphatod el, csak akkor ha eszel a kakiból :) Doki írta nekem, mert én is pánikoltam és minden kutyasimogatás után rohantam kezet mosni. :) minden ilyen felszedés után moss alaposan kezet és Vanish a szőnyegnek :)


Pisire szoktatás, mivel gondolom kistestű a kutyi egyszerűbb. olyan helyen sétáltasd ahol magasabb a fű és ingerli a férfiasságát :) vagy ahol tudod, hogy sok kutyát sétáltatnak, ott mindig fog pisilni, területet jelöl. Ilyenkor, pisilés után mindig dícsérd meg és jutalom falat :)

Ha bent van akkor vegyél kutyapelenkát. Leteszed a földre és rászoktatod :) amikor látod h pisilni készül gyorsan rárakod a pelusra dícsérés és jutalom falat :)


remélem segíthettem :) Nekem a tacsimmal így ment :) és már profi :)

2013. jan. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen , köszönöm a válaszokat mindenkinek , föleg a második hozzászólonak. A menhelyről ahonnan hoztuk azt mondták hogy nem férges , de tegnap elött kapta meg a tabletta 1/5-et s nem találtam a kakijában férgeket, bár nem tudom, hogy-hogy néznek ki.

Viszont ma reggelre is bebakilt de szerencsére az ajtó elé a linóleumra, így könnyebb volt felszedni. Viszont a székleteiben vért találtam egyikben kevesebbett a másikba többett ez mellett az egyik szönyegen véres 5-6 pici köpet foltot(kissé nyálas). Eléggé megijedtem nemtudom mitcsináljak szegénnyel az biztos , hogy hívom az orvost reggel de sajnos csak este rendel.. A kérdésem az lenne , hogy a féreghajtótól is lehet ez vagy lehet hogy lelegelte valamelyik szobanövényt? Mondjuk a telepről úgy hoztuk el , hogy kissé köhögöt (adtak gyógyszert) s a doki is mondta hogy csak meg fázott, de lehet komolyabb a baj..


A pelusos ötlet nem rossz de én olyan 40-45 percenként rápakolom ,de nem ielgen akar rá csak nagyon elvétve. Rengetegszer látom azt , hogy nagyon szaglászik ilyenkor kutya gyorsan felkap s pelenka , de az istennek se akar.

2013. jan. 18. 05:37
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
mutasd meg orvosnak, mert lehet van egy jó kis bélfertőzése a kiskutyának. ha volt féreg a kakikban, akkor 2 hát múlva megint ismételni kell, mert a peték addigra kelnek ki.
2013. jan. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
a vér milyen színű volt? sötétebb ,vagy frissebb? mert az is lehet, hogy a kakiban volt valami, ami felsértette a végbélnyílását, és az vérzett.de, azért vidd indenképpen dokihoz, ő tudja biztosan.
2013. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én menhelyesemnek is véres volt a széklete (friss vér, nem alvadt), az orvos szerint ez a férgesség egyik tünete (plusz nyugtalan volt a kutya és viszketett a feneke). Adtunk neki féreghajtót, férget ugyan nem láttam, de többet nem volt vér a kakiban. 10 nap múlva ismételjük, így elvileg féregmentessé válik. 3 havonta érdemes megismételni a procedúrát.


Kutyázás után moss alaposan kezet, így abban az időszakban sem kapod el a férgeket amíg nem ment le a két féreghajtás a kutyán.

2013. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pont most jöttünk fel a nagydologból s most is véres volt sötétebb meg világos is . Eléggé híg volt a széklete megint sajnos , mondjuk öcsém borsófőzeléket adott neki fasirttal :/. Köszönöm a segitségeket hívtam a dokit este hatra viszem , de megirom hogy mi volt!
2013. jan. 18. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!