Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Mit tegyek ha férges...

Bella0823 kérdése:

S. O. S. Mit tegyek ha férges a kutyám?

Figyelt kérdés
Múlthét csütörtökön voltunk oltani féreghajtót is kapott eddig nem volt semmi az ürülékében ma viszont kb.:10-15-cm-es féreg volt benne:_( Nem nagyon volt étvágya viszont a második ürülékben megint nem volt semmi.Van 2 gyerekem 3 és 11 éves:) A 3 éves gyerekemnek 3 nappal ezelött magas láza volt és fájt a hasa de nem volt féreg :) Még mindig nincs hála de lehet hogy elkapja a kutyától mert még nem voltunk férgesek és eddig egyik kutyám sem volt az.SEGÍTSETEK KÖSZÖNÖM
2013. jan. 15. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A kutyát újra féregteleníteni kell.A gyerekeket is,ha megjelennek a tünetek.A gyerekorvos majd ír fel valamit.
2013. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos,ha normálisan "kutyázás"után kezet mostok nem lesztek férgesek.A kutyának meg azért volt féreg az ürülékében,mert gondolom hatott a féreghajtó:)
2013. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha férges a kutya, akkor az ürülékben csak a féreghajtó hatására fognak megjelenni a paraziták, mikor ürülnek ki. Kérdezd meg az állatorvost, ő mit mond erre, de ha most kapott féreg elleni tablettát, akkor szépen kitisztul.
2013. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM szépen a segítséget:)
2013. jan. 15. 13:33
 5/8 anonim ***** válasza:
Már megtetted amit kellett, hiszen a féreghajtót megkapta. 10 nap múlva kell újra adni neki, és a gyermekorvossal konzultálni. Ha el is kapta a gyerek nem fogsz a székletben férget látni, csak a féreghajtó hatására, maguktól nem jönnek ki.
2013. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem volt étvágya, akkor az lehet valami más is. Mert ha férges, akkor annak nem nagyon van tünete, csak hogy egyre többet eszik a kutya, és nem lakik jól, nem hízik (mert a férgek eszik meg a táplálékot előle).

És jól írta az előttem szóló, a féregtelenítést meg kell ismételni 10-14 napon belül, mert a petékből később kikelő férgeket csak így lehet eltávolítani.

És beszélj a gyerekorvossal is mindenképpen!!!

2013. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem lesz férges egyik gyerek sem, csak akkor ha a kutya kakijából eszik, vagy megfogja a kakit utána a szájába teszi a kezét. Csak így lehet férges.

Én is bepánikoltam ilyentől és az állatorvos mondta ezt nekem.


Ha 3 havonta kap féregtelenítőt akkor semmi baja nem lesz a kutyának. :)

2013. jan. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZAITOKAT
2013. jan. 21. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!