Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Anyukámékat...

Mit csináljak? Anyukámékat nem érdekli, hogy sokszor napokra elszökik a kutyánk!

Figyelt kérdés

Én reggel elmegyek vele a közeli játszótérre megfuttatni, ma is voltam már, most értünk haza (6kor keltünk, 5percre van a játszó). Délután a testvérem szokta elvinni hosszabb sétákra, (5óra fele), én tanulok, a testvérem pedig munkából jön haza, és nem szokott fáradt lenni, azért ő viszi délután. Bár ő sokszor kocsival elviszi messzebre, tópartra, meg ilyenek.

amúgy van egy kutyaháza az udvaron, pár órácskát van egyedül, anyukám fél7kor indul, mert ő egy másik városban dolgozik, 8ra megy, és olyan fél6-6kor érkezik haza. tesóm fél5fele jön haza, én 2-3 között. Apukám pedig néha dolgozik, néha nem, van hogy több napra elmegy, de van hogy pár napig itthon van. Szoktunk játszani is vele, macskafogót(vagy nem tudom hogy hívják), dobáljuk egymásnak a tesómmal a labdát, és akkor elkell kapnia a kutyánknak. (Morgónak hívják, mert kiskorába mindig mindenre morgott:D)

Nincs kiivartalanítva, mert anyukám-apukám azt mondja, hogy az kegyetlenség, meg hogy utána nem fogja megfogni a betörőt (szerintem egyébként most se tudná, mert pusziosztogató), tesóm gyűjti a pénzét, és nagyon bekell osztania mert a hülye kocsijának a részletét kell fizetnie, nekem meg nincs pénzem, ha van zsebpénz, akkor ruhát kell vennem belőle, mert amúgy anyámék nem vesznek nekem.

Mit csináljak, hogyan győzhetem meg anyukámékat, hogy csak 10-15 ezer Ft-ba kerül, de egy életre meg van oldva az, hogy mindig kibújik a kerítés alatt, meg szétharapja a kerítést, meg ilyenek..

14L


2013. jan. 18. 06:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként 2 éves magyar vvizsla kan. Úgy csinál, mint aki unatkozik, mert most is elszökött már, pedig egy csomót futottam vele. Én ilyenkor nem tudok figyelni rá, mert (jó,igaz most gépezek) de készülnöm kell az iskolába, mert 7 után indulok. Más meg nem is akar vele foglalkozni..Ha egyébként kimegyek, akkor nem szökik el, mert játszunk, de amint nem figyel rá valaki, akkor megy. és nem értjük hogy miért
2013. jan. 18. 06:47
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szellemileg is fárasszátok le rendesen(tanítással), ha van kevdved sportolj vele valamit.

A kerítést csináljátok meg, hogy ne tudjon kimenni, ès az ivartalanitatás sok betegségtől meg is óvja. Majd tavasszal vesd fel az ötletet akkor szoktak akciók lenni.

2013. jan. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Akármit csináltok vannak kan kutyák akik kiszöknek. Egyik rokonoméknak sem segített semmi csak a kiherélés. Akkor nyugodott le.
2013. jan. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás még nem feltétlen oldja meg, pl. nem mondtad hogy csak tüzelés alatt szökik-e vagy amúgy is.

Mi lenne ha te meg a testvéred fognátok magatok és megcsinálnátok a kerítést?

Vagy mi lenne ha mindenki a családban adna bele pénzt?

Úgy tudom a vizsla mint vadászkutya nem igazán örző-védő jellem, max jelez. És a te jellemzésed még rá is erősít erre, szóval nyugodtan ellehet magyarázni a szülőknek hogy az ivartalanítás már nem oszt nem szoroz evvel kapcsolatban.

Azon csodálkozom hogyha neked ennyire a fontos az a kutya, akkor a szüleidet miért nem érdekli a te boldogságod forrása.

Nem ismerem a körülményeket, de szerintem ott ahol autó is van a családba ott nem kéne problémát jelentenie 15e forintnak, mert ha valami baj van autóval az kb 3x ennyibe kerülne.

Nem merek ilyet mondani, de ha kivernéd a hisztit emiatt és komolyan elhatározva látványosan duzzognál amiatt hogy elveszítheted a kutyád, és ez a szüleidet ennyire nem érdekli, és ha kell napokig fenn tudnád ezt az állapotot tartani (pl. látványosan kerülöd őket és nem beszélsz velük) akkor hátha elérhetnél valamit, mert látják rajtad hogy komolyan gondolod.

Vagy jobb hijján azt mondom kösd meg.

2013. jan. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MrHard ***** válasza:
100%

Ha már rászokott a szökdösésre, akkor sajnos valószínű, hogy az ivartalanítás sem oldja meg a problémát! Ettől függetlenül, ha összejön rá a pénz, akkor mindenképpen végeztessétek el a műtétet, hátha...

A legjobb megoldás az lenne, ha vennétek villanypásztort! Az megold mindent! Talán használtan is lehet kapni (net) és akkor még olcsóbb is, mintha újat vennél! Előtte azonban csináljátok meg a kerítést, mert addig felesleges minden akciótok!

2013. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ez sajnos egy beégett viselkedés, amit a sima ivartalanítás nem old meg. Én is a villanypásztort javasolnám, pár alkalom után rájön, hogy nem buli szökni.
2013. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk segített az ivartalanítás! Notórius szökdöső kan huskyról van szó. 2 éve lett ivartalanítva, azóta nem szökik. Igaz növeltük a napi séta, futás, tanítás, játszás idejét, de én egyértelműen ki merem jelenteni, hogy ivartalanítás után már egyáltalán nem szökött. Régen ha 2 napig nem vittem ki, mert beteg voltam, már szökött. Most simán kibír akár 3 napot is, ha beteg vagyok és nem tudom kivinni. Egyébként kertes házban lakunk.
2013. jan. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Felelősen gondolkodsz a kutyatartásról, ez látszik :)

Próbálj meg érvelni a szüleidnek...most már kötelező a chip, nem tudom, van-e a kutyátokban. Ha van és vki megtalálja, simán megbüntethetik a szüleidet a kóborlás miatt.

Ha a szüleidnek fontos a boldogságod, akkor segíteni fognak

2013. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek:-) igen, pár hónapja van már chipp is a kutyában. Sajnos a hisztizés nem segít, mert ilyenkor legszívesebben felpofoznának, bár még sose tették. Az a baj, hogy azt mondogatják, hogy ez nem az én dolgom ne ezzel foglalkozzak, ha tanulok akkor majd meglesz oldva.de most felvételiztem, sokat tanulok, 4,2es átlaggal csak a kémia fizika, biosz lehúzza mert azokat nem szeretem. De középiskolába is olyan szakokat kellett bejelölnöm amit ők akartak, nem érdekelte őket, hogy én mit akarok.

szívem szerint örülnék ha megbüntetnék őket, mert hatha rájönnének hogy tenniük kell valamit..

2013. jan. 22. 09:04
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha regisztrált a chip, akkor legalább hazakerülhet...

Merész dolog jutott eszembe...egy ismerőssel megbeszélni, hogy névtelenül tegyen bejelentést a jegyzőnél...ha lesz nyoma, figyelmeztetik a szüleidet, akkor hátha átgondolnák a dolgot...

2013. jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!