Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor jobb ivartalanítani?

Mikor jobb ivartalanítani?

Figyelt kérdés

sziasztok, van egy 7 hós szuka kiskutyám, és ivartalanítani akarom a következő tüzelése előtt(májusban várható)

Sok helyen olvastam, hogy télen jobb ivartalanítani, mert kevesebb a baci meg minden, nyáron már több fertőzést is elkaphat.

Na már most, így hirtelen nem tudok eltenni kb 20.000 ft-t de áprilisban tudom, hogy kapok prémiumot.

szerintetek bőven jó addig várni, vagy jobb lenne előbb.

Mert 25.000ft van félre téve orvosi kezelésre, ha esetleg baj lenne, de ahhoz nem akarok hozzányúlni, mert amilyen szerencsés vagyok, azt elköltöm ivartalanításra, és akkor lesz valami baja, ami miatt kéne szaladni az orvoshoz.

Szerintetek, jobb enne most télen megműteni, vagy tavasszal is jó, és nem veszélyesebb?


2013. jan. 18. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége. Én még nem találkoztam olyannal, hogy elfertőződött volna a seb, hacsak nem amiatt, hogy a kutya szétnyalta. De figyelsz rá, hogy ne bántsa, és nem lesz semmi baj:)
2013. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most olvastam valami akcióról, talán a Noe-soknál. 6 e ft.
2013. jan. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és, ilyenkor az állatorvos ad gallért, vagy azt nekem kell venni? és az mennyibe kerül? nem azért, mert sajnálom rá a pénzt, hanem csak úgy viszonyítás képen, hogy mennyit próbáljak meg félre rakosgatni
2013. jan. 18. 09:36
 4/8 A kérdező kommentje:
sajnos pesttől 130 km-re élek, ezért jó lenne itt a környéken kifogni valami akciót, pl az Egri állatkórházban, vagy Miskolcon. De azért köszönöm az információt.
2013. jan. 18. 09:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Elvileg az ár tartalmaz mindent. Műtét, gallér, varrat szedés, de kérdezz rá, az a biztos.

Egyébként az én kutyusom nem igazán viselte jól a gallért, szóval a legelső nap le is vettem róla. A sebet 1x akarta piszkálni, de rászóltam, és utána nem bántotta többet :) Szépen begyógyult, nem volt semmi gond.

2013. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát, én azért nyugodtabb lennék akkor ha este mondjuk rajta maradna.

És, ilyenkor a kutyát amúgy a házban kell tartani? vagyis gondolom célszerűbb. nem? főleg, hogy van mellette egy másik az udvaron.

Meg, a szállítás ilyenkor nem okoz gondot? szóval, ha átviszem pl Egerbe, az 20 perc kocsival... hazafelé a kutya még alszik, vagy már fent van, és próbál magához térni? illetve, kb mennyi ideig tart a műtét? szóval, meg lehet várni a rendelőben nem?

Bocsi a sok kérdésért, csak nem titkoltan aggódok a kutyám miatt:S nem is kicsit

2013. jan. 18. 10:07
 7/8 anonim ***** válasza:
ha másik kutya is van, akkor igen a házban mindenképp, mert ha ő nem is, a másik nyalhatja. Meg műtét után amugy is ugy illik. Általában fel szokták ébreszteni műtét után.
2013. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gallér általában a varratszedésig rajta marad a kutyán, de az első pár napban biztos. Az ára pár száz forint, de anélkül úgysem adják ki a kutyát, szóval benne van az árban. A műtét rövid, megvárhatod a rendelőben. Általában kiadják az alvó kutyát (de ha nem szeretnéd beszéld meg az orvossal hogy vállal-e reggeli műtétet és azt, hogy csak délután menj a kutyáért). Ha nálad fog felébredni tartsd egy szobában, vagy a lakásban bezárva hogy ne tegyen kárt magában, és ne adj neki enni, inni amíg kába, csak vécére engedd ki a másikhoz. Másnap már nyugodtan együtt lehetnek.


Ne aggódj, ez egy rutinműtét. Ha bármi rendelleneset tapasztalsz a műtét után nyugodtan felhívhatod az orvost.

2013. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!