Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyibe kerül...

Szerintetek mennyibe kerül egy kistestű kutyusnál a légcsőszűkület műtét? Esetleg volt valaki kutyusának ilyen műtéte?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó, az adott állatorvostól kell megkérdezni, hogy mennyiért csinálja meg.
2013. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én is nagy dilemmában vagyok, hogy vigyem-e, olvastam már azt, hogy 70.000, meg hogy 170.000.. változó, és eléggé kockázatos műtétről van szó
2013. jan. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ratata ***** válasza:
56%
én az ilyen kérdéseket nem a gyakorin teszem fel hanem állatorvosok/klinikák felé intézett e-mailben
2013. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gyak.kérdések azért van hogy kérdezzünk, és lehetőleg értelmes válaszokat kapjunk! Bár semmi közöd nincs hozzá, de hogy megvilágosodj leírom miért kérdeztem! A neten olvastam hogy egy légcsőszűkületes csivavát az osztrákoknál ezer euróért akarnak műteni. Mivel nagyon soknak találtam, így megkérdeztem itt. Uram bocsásd meg bűnöm, hogy ilyet kérdést merészeltem feltenni....
2013. jan. 22. 13:01
 5/6 Cindy001 válasza:
59%
Sziasztok! Le szeretném írni ez ügyben a tapasztalatomat hogy ha esetleg van akinek ilyen betegségben szenved a kutyája tudja hogy mi a teendő. Én is keresgettem efféle válaszokat de sajnos nem találtam. Szóval, az én mopsz kiskutyámnál 3 hete kezdődött minden egy péntek este befulladt de nem foglalkoztam vele mert mert már többször csinált ilyet leginkább esténként de nem tartott tovább pár másodpercnél. Szombaton viszont egész nap fulladt, vasárnap is ezért hétfőn elvittem az Egér úti állatkórházba ahol megröntgenezték és azt mondták hogy valószínűleg tüdőgyulladás ezért kapott gyulladáscsökkentő szurit és antibiotikumot. A kutyának 3 napig semmi baja nem volt de a 4. napon újra elkezdte a fulladozást ezért visszavittük a kórházba. Prednisolon szteroid gyógyszert írtak fel neki 2x1/2 amitől egy kicsit javult az állapota de így is többször befulladt. Nem nagyon bíztam a kórházi dokiban ezért elvittem a saját állatorvosunkhoz hogy ő is vizsgálja meg de ő azt javasolta hogy vigyem el endoszkópos vizsgálatra az egyetemre. Így is tettem mert egyre rosszabb lett az állapota de az egyetemen a műszerész orvos azt javasolta hogy vizsgáltassam ki ott is a kutyát. Meg is tettem ott is kivizsgáltattam (nagyon precízen mindent megvizsgáltak nála, ajánlom őket) másnap jött az endoszkópos vizsgálat amit 15 perc alatt elvégeztek de 45 perc múlva adták vissza a kutyát hogy megfigyelhessék altatás után. Nagyon sokat fizettem de a problémára fény derült. Szegénynek légcsőszűkület, brachycephal szindróma vagyis a lágy szájpadlás túl hosszú és rálóg a gégére és az orrlyukai is túl szűkek. Az orvos azt mondta hogy ezzel meg kell műteni a kutyát de nincs még olyan stádiumban hogy életveszélyes lenne. Dr. Németh Tibort ajánlotta az egyetemen aki profi ebben. Mikor eljöttünk a vizsgálatról úgy döntöttünk hogy nem műttetjük meg mert túl kockázatos és azt mondta az orvos hogy nem hal bele. Utána néztem az orvosoknak és több állatorvostól is megkérdeztem hogy ilyen műtétre kit ajánlanának és Dr.Németh Tibor valamint Dr. Kovács Katalint ajánlották. Dr. Kovács Katalint talán egy picit többen a lézeres műszere miatt mert ha lézerrel műtik a kutyát kevesebb a kockázat. Sajnos az endoszkóp után egy héttel olyan rosszul lett a mopszlim hogy nem volt más választásom vinnem kellett és Dr. Kovács Katalint választottam. Késő délutánra értem oda amikor már nem műtenek, de a kutyám nagyon rosszul volt ezért telenyomták szteroidokkal hogy másnap 9-ig kibírja mert akkorra írták be műtétre. A műtét kb 15 perc volt de ők is bent tartották még egy órát a kutyát. A lelógó lágyszájpadlást levágták és az orrlyukakat kitágították. Sajnos a porcműtét még elmaradt mert nem akartak mindent egyszerre. Szóval a műtét napján elég rosszul volt a drágám de utána 3 napig semmi, semmi fulladás. A 4. napon viszont megint elkezdte de az 5.-től teljesen rendbe jött. Túl vagyunk rajta de még 3 hét múlva a porcokat is műteni kell. Mindenesetre Dr. Kovács Katalin egy kicsit flúgos de megmentette a kutyámat ezért ajánlom mindenkinek akinek ilyen betegséggel küzd a kutyája. (Ráadásul az állítása szerint naponta 3 ilyen műtéte van úgyhogy eléggé ért hozzá)
2014. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kapuszta Pálné válasza:

Szia!

Elvégezték a kutyádnál a légcsőszükületre a tágitó mütétet?Mennyibe került?

Tudnád e megadni az emllitett dr.Kovács K.elérhetőségét?

ildikó

2015. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!