Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításon miért nem látni...

Kiállításon miért nem látni kék szemű huskyt, arany színű golden retrievert (krémszínű, már-már fehér! )?

Figyelt kérdés
Egy igazán szép,termetesebb,kék szemű huskyt én még nem láttam,sőt,színre is elég érdekesek,már-már fakók,fehérek egy kis halvány szürkés-barnás mintával...Ami nekem a husky-t jelenti,az valójában szaporítós,,keverék"?A goldival is hasonló a helyzet,szinte fehérek a kiállítási kutyák,pedig a nevében is benne van,hogy arany színűnek kellene lenni.Kíváncsi vagyok hozzáértők és külső szemlélődők véleményére is!

2013. jan. 19. 12:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

ma 12:11

Lassan lehet változtatni a fajta nevét. Golden--- Cream

2013. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

Ha neked az tetszik vegyél nyugodtan arany színűt, de ilyet nem lehet kijelenteni, hogy az szebb, mert kinek a pap... A kiállításon nem részesülnek előnyben a fehérek pusztán a színük miatt. Ha lenne arany színű olyan csontozattal, mozgással, fejjel, stb, akkor annak is ugyanennyi esélye lenne nyerni, csak sajnos ilyenből kevés van. Van néhány híres kutya, akik ugyanúgy nyernek arany színnel is, példa:

[link]

[link]

A huskys témához hozzászólva meg elég szörnyű lenne, ha a tenyésztőknek a kék szem lenne egyenlő a huskyval... Ekkora baromságot hogy lehet egyáltalán leírni? Nem fontosabb a mozgás, testfelépítés, arányos fej, a munkaképesség, a jó temperamentum meg az egészség, mint a puszta tény, hogy fekete legyen a szőrszíne és kék legyen a szeme a kutyának? A szín legyen a legeslegutolsó szempont a tenyészegyedek kiválasztásánál. Van fogalmas róla mi történik egy fajtával, ha egy ilyen apró részletre szelektálnának? Nézd csak meg a bulldogokat, a cél az volt, hogy minél ráncosabb legyen a feje, na sikerült is egy halom bőr- és egyéb problémákat felerősíteni a fajtában.

2013. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
67%
A jó kutyának nincs színe ;)
2013. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
28%

Beírom a keresőbe hogy husky és a képek 90% kék szemű kutya van, illetve alig van olyan amelyik fehér.

Nekem azt a többséget jelentik amiket a kereső is kiad.

2013. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
írd be google-ba hogy kefír.. azt jelenti neked amit kiad? :D
2013. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
:D
2013. jan. 26. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,mindenkinek ment a plusz,részemről!A husky nekem nem csak a kék szemet jelenti :) De együtt jár a mozgással,fejformával,jó idegrendszerrel,hogy olyan legyen a szín és akár szemszín,amilyen a standardban le van írva,a fajtára jellemző.A szibériai husky-t sokak szerint a gyönyörű kék szem tesz olyan különlegessé,jellegzetessé-és egy kicsit egyedivé a kutyák világában.Nem azt mondtam,hogy CSAK a szemszín számít,mert b*hatja az ember a kék szemet,ha egy beteg,,hibás"kutyát kap-ezzel együtt őt ugyanolyan erkölcsi s egyéb kötelesség felnevelni!!-de nekem,s azt hiszem,sokaknak idál a farkasszerű(nem szinte már teljesen fehér)kék szemű husky.
2013. jan. 26. 17:14
 18/25 A kérdező kommentje:
+ a standardban természetesen nem csak a kék szín szerepel!
2013. jan. 26. 17:15
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a kék szem egy véletlen, egy genetikai mutáció. Sok fajtában megjelent, és tűzzel vassal irtották is a tenyésztők (pl border collie, egyes vizslák stb de ez nem egyenlő a merle kék szemmel! ) Pl a kék szemen nincs tapetum réteg (ez egy viszkózus anyag ami bevonja a szemet)alapból hajlamosabb a betegségekre a kék szem. De ha már kék akkor minél világosabb (majdnem fehér) annál jobb. Ugyanis a barnával ellentétben a kék szemnél a minél világosabb szemszín az ami utal a jól pigmentáltsága míg a sötét kék szem sokkal kevesebb pigmentet tartalmaz. Kék szemszínre nem lehet szelektálni gy fajtát, az ilyen jellegű egy momentumra koncentrálódó szelekció (főleg ha az egy genetikai defekt) csak rosszul sülhet el.

Egyébként nekem is kék szemű kutyám van :) igaz ő egy merle collie.

2013. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
26%

Számomra is a farkasos kék szemű az igazi, és fura hogy másoknak meg pont ennek az ellenkezője tetszik a fehér szőr ami snassz és üres, ráadásul sötét barna szemmel ami szinte olyan mint egy gomb szem.

Gyakorlatilag mint egy Samoyed-et csinálva belőlük.

Én ezekre a tenyésztőkre úgy tekintek mint akik leépítik ennek a fajtának az egyediségét és konzum fehér egyforma Bison frizékké alakítják ezt a nagyon egyedi és gyönyürű fajtát.

Kíváncsi lennék hogy ha csak a fehér típus lenne akkor kifogja a farkasokat a filmekben helyettesíteni, mert a fehér farkas nem igazán hihető.

2013. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!