Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításon miért nem látni...

Kiállításon miért nem látni kék szemű huskyt, arany színű golden retrievert (krémszínű, már-már fehér! )?

Figyelt kérdés
Egy igazán szép,termetesebb,kék szemű huskyt én még nem láttam,sőt,színre is elég érdekesek,már-már fakók,fehérek egy kis halvány szürkés-barnás mintával...Ami nekem a husky-t jelenti,az valójában szaporítós,,keverék"?A goldival is hasonló a helyzet,szinte fehérek a kiállítási kutyák,pedig a nevében is benne van,hogy arany színűnek kellene lenni.Kíváncsi vagyok hozzáértők és külső szemlélődők véleményére is!

2013. jan. 19. 12:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

van fehér farkas is... amúgy meg.

Nem tudom, az én huskym szürke színű, és felemás szemű, de neki a barna is meg a kék is nagyon világos.

láttam már olyat, hogy a kék átlagos, a barna meg nagyon sötét...nekem az személy szerint nem igazán tetszik, mert ha fekete a kutya, és nagyon sötét az a barna, akkor olyan messzebbről, mintha félszemű lenne:S de, ez csak az én véleményem, van akinek ez tetszik.

nekem az enyémnél nagyon tetszik, hogy mind a két szeme világos színű, és neki nincs is amúgy olyan gonosz feje, akár a kéket, akár a barnát figyeled. kedves, barátságos kis arca van, mintha mindig mosolyogna.

2013. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
53%

Persze hogy van fehér, de mondjuk egy európai,amerikai helyszínen nem valami sűrű :)

Egy Európában játszódó mondjuk középkori filmből nem lógnának egy kicsit ki?

Így értettem.

Nekem is ugyan ez jut eszembe mint az előzőnek amikor ilyen nagyon sötét szemű kutyákat látok, pláne ha az egyik színes vagy világosabb.

Nekem csak avval van bajom hogy ha ez a fajta ilyen eredeti adottságokkal rendelkezik, akkor miért kell belőle olyan kutyát csinálni amilyen már van, pl a Samoyed.

Annak örülök hogy a malamutokba nem piszkálnak bele ilyenekkel.

2013. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
96%

hát, eredetileg nem csak fekete fehér volt, csak ez lett a legelterjedtebb.

Nekem pl a szürke fehér tetszik nagyon(mint amilyen az enyém is) de attól, hogy Magyarországon ezeket tenyésztik többnyire, nem jelenti, hogy a világ többi pontján is, szóval, ez most lehet, hogy ilyen magyar divat..nem igazán tudom.

nekem mindegyik színű tetszik, mert attól még a huskynak huskys kinézete lesz.

Nekem különlegesebbek azok a huskyk, akik nem a sztereotípia szerinti színűek. van itt a környéken egy fekete fehér husky kék szemmel, de amikor az enyémmel arra felé sétálok, akkor (lehet, hogy elfogultság) de sokkal szebbnek látom az enyémet.

2013. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
97%
Nekem két huskym van. Egy szürke fehér barna szemű meg egy fekete fehér felemás szemű. De egyáltalán nem a szin fog meg bennük. Mindegyik szin tetszik, ha maga a husky szép, úgy egészében, akkor aztán felőlem lehet szürke, vörös, fekete, hófehér. Tök mindegy. Na meg a belső tulajdonságukat is nagyon szeretem, szerintem nagy egyéniségek és ezt imádom bennük. Tervezek majd a jövöben még egy 3. kutyát is, természetesen huskyt, örülnék ha fekete fehér lehetne, de lényegében mégis úgy vagyok vele, hogy mindegy a szine, nem ez a legfontosabb. Szerintem nem a szinét kellene nézni egyik fajtának sem, persze mindnekinek lehet egy ideálja, talán én is húzok kicsit a fekete fehér felé, de mégsem ez dönt, hanem az hogy husky legyen..
2013. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Akiteki ***** válasza:
100%
A kék szem egy genetikai mutáció eredménye. Mint írták is, más fajtákban irtják (nem lelövik, csak a tenyésztésből kivonják) a kék szemű egyedeket. A huskyban elvileg megengedett (korántsem kötelező). DE! Mivel ez egy génhiba, nagyon sokszor együtt jár öröklött szembetegségekkel. Ezért a kék szemű (de még a felemás szemű) huskyk is sokszor megbuknak a szemszűréseken, ezért nem vonják őket tenyésztésbe.
2013. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!