Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik Staffordshire nyulánk?

Melyik Staffordshire nyulánk?

Figyelt kérdés

Kicsit zavaros, hogy milyen Staffordshirek léteznek. Sok olyat látok, ami alacsony, zömök, rettentően izmos.

Viszont utcán sok olyat láttam már, amik nyulánkabbak, szálkásabbak.

Pontosan melyik fajtát láthattam?


2013. jan. 20. 08:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

fajta csak 1 van ilyen a staffordshire terrier.

sajnos össze-vissza szaporítják pit bull terrierrel és ezek kombinációival.

javaslom, menj el egy kiállításra és ott láthatsz olyan staffikat, amik nem a mixek világából származnak.

ne érts félre, semmi bajom a keverékekkel, nekem is keverék kutyám van.

csak sajnos ma már nagyon könnyen kutyához lehet jutni és nagyon sokan csak azért vesznek ilyen kutyát, hogy menőzzenek vele.


egyébként egy gyönyörű, okos fajtáról van szó,nagyon sajnálom, hogy nincs kordában tartva Magyarországon a kutyatenyésztés.

2013. jan. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ha a google képkeresőbe beírom, hogy "american staffordshire", gyakorlatilag csak a zömök, izomgolyó típust adja ki.

Viszont a közelben gyakran látok két kutyát, ők magasabbak, szálkásabbak (boxerhez hasonló testalkat, csak a hátuk nem lejt).

2013. jan. 20. 09:00
 3/18 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam a zömök verzió alatt: [link]


Míg itt van egy nyulánkabb verzió, bár a feje ennek is robosztusabb annál, amilyenre gondolok:

[link]

2013. jan. 20. 09:05
 4/18 anonim ***** válasza:

Sosem lehetsz biztos annak a kutyának a fajtájban, amit az utcán látsz, mert össze-vissza mixelik a fajtákat, sokszor a leendő vásárló tudta nélkül, akik csak bemondásra elhiszik hogy a kiskutya a mondott fajtába tartozik. Persze olyan is van, aki bevallottan pit-staffi keveréket tart, mégis staffinak hívja, érthetetlen okból...


Szerintem elképzelhető, hogy a magasabb, vékonyabb felépítésű, atletikusabb kutyák pit bull terrierek, vagy legalábbis van bennük valamennyi. Ha nincs törzskönyv, a kutya nem tartozik egyetlen fajtába sem.

2013. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Elég ha megnézed, hogy az első képet egy neves oldalról adta ki a google, míg a második egy szaporító hírdetése volt. Innen látod a különbséget, hogy akkor melyik az "igazi" fajtatiszta staffi.
2013. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
szerintem a képen látható az pit-saffi keverék, tehát valószínű -jó esetben- te ilyet látsz az utcán. ha tiszta pit bull akkor a farkán lehet látni hogy a fenéktől lefele vékonyodik. amúgy nagyon jól írták mára már ez a ajta nagyon össze lett kevergélve mindennel. bár azt hiszem jó esetben a pit-staffi keverékek vannak többségben amiről sok esetben valójában a tulajdonos maga sem tud. régen amikor betiltották a pit hirtelen "staffi" lett. és mivel ezek a fajták olyan körökben voltak divatosak, könnyen megesett hogy az én "staffimmal" pároztattam a szomszéd gazsi stafiját. én megmondom őszintén hogy nagyon kevés embernek tudnám elhinni magyarországon hogy valóban tiszta staffija vagy pitbullja van. a legkedveltebb összekeverhető fajták ezek közül az amerikai staffordshire terrier, az am pitbull terrier, és a staffordshire bullterrier. ezeket a gazsiék olyan gyönyörűen kevergetik össze mert azt sem tudják melyik kutya melyik. a bullterrierre lazán azt mondják az is staffi csak kissebb vagy tudom is én. szóval röviden, te keverékeket látsz arra fele. ha tetszik az a kinézet javaslom nézz utánna a pitbull fajtának és csakis kizárólag egy jó MINŐSÉGI kennelből vegyél ilyen kutyát. akkor elmondhatod hogy az a kutya valóban az aminek mondod és még gyönyörű is lesz hidd el. én külföldön vettem az enyémet (pitbull), nah ő benne nincs is semmi belekeveredve és tényleg nem azért mondom mert az enyém de gyönyörű! a sok ilyen "keverékes" meg már csináltatná' az enyémmel a kölyköket mert az enyém valóban szép, úgy néz ki ahogyan a nagykönyvben az meg van írva. ha lesz egy ilyen "tiszta" kutyád akkor fogsz rájönni hogy a magyarországi ilyen kutyák iszonyú nagy része mindennek látszik már csak annak nem aminek kéne. szinte mindegyikben látható hogy valahogy valami mégsem oké, mégsem 100% a külsejüket tekintve.
2013. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
bullterrier *staffordshire bullterrier!
2013. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nekem a nyulánkabb verzió tetszik, a zömök nem annyira. Jelenleg kicsi a lakás, nem alkalmas kutyának, de ha költözünk (1-2 éven belül), akkor szeretnék. De elbizonytalanodtam, hogy talán nem is létezik az a fajta, amelyik tetszik.

Keverékkel se lenne gondom, ha borítékolható, hogy - csúnyán fogalmazva - úgy néz ki, mint egy megnyújtott staff.

2013. jan. 20. 10:33
 9/18 kira kenzo ***** válasza:
100%
Az első képen egy bully tipusú, másikon pedig egy olyan ami magyarországon elterjedt kutya. Ezek lehetnek pitek ,lehetnek staffik is. A kettő közt is vannak olyan egyedek, amik mindkét standardnak megfelelnek. Sajnos ez az a fajta amiről szinte senki nem tudja hogy melyiket is látja. Viszont ezek nem olyanok mint pl egy németjuhász, vagy puli. Nem minden egyed egyforma. Széles skálát ad magasságra, alkatra. Lehet különböző a fejformájuk, a testalkatuk. Az én kutyámra is sokan azt mondták, hogy a teste tiszta staffi a feje viszont pitt. Viszont ezeknél a törzskönyv se iránytadó. Mert ahogy már írták sok pitet törzskönyveztek staffinak. Ha legközelebb látsz egy kutyát, nyugodtan kérdezd meg milyen fajta.
2013. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 kira kenzo ***** válasza:

[link]


ehez mit szolsz?

2013. jan. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!