Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Balesetet okozó kutya és a...

Balesetet okozó kutya és a chip. Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Ma volt a hírekben kutya okozott balesetet 2 autónak annyi, 1 súlyos sérült, 1 kimúlt kutya.

Etikai témát feszegető kérdés, mi lenne ha.



2013. jan. 22. 04:59
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Volt a hírekben hogy kutya okozott balesetet 2 autó összetört 1 ember súlyosan megsérült.

Amellett hogy sajnáltam az embert és kimúlt állatot, egyből ez jutott eszembe hogy ha a kutyában lett volna csip akkor most a gazdája jó nagy sz@rba lenne.

Ez tudom hogy tök etikátlan, de a nagy csipp mániás mit szólna ha kopogtatna a rendőrség másnap az ajtaján és el kéne számolni mind a sérültekkel, mind a károkkal?


Ha lenne benne csip akkor a baleset megtörténte után ha megtehetnéd inkább kivetetnéd hogy ne kelljen a felelősséget vállalni?

Vagy ha nem lenne benne csip felvállalnád hogy a te kutyád volt?

Ha te lennél ebben a helyzetben te megbánnád hogy raktál bele csippet?


Tudom a kérdés kicsit provokatív annak is szántam, arra irányul a kérdés hogy még akkor is vállalnád e csippet ha emiatt később jogosan és súlyosan felelősségre tudnának vonni, esetleg azért mert a kutya gondolt egyet és kiszökött?


És egy másik kérdés hogy vajon ha csak egy telefonszámmal ellátott biléta van a kutyán az alapján vajon neki fog állni valaki megkeresni a gazdit?

2013. jan. 22. 05:10
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
A gazda jogilag felelős. Kiszökött kutyák sajnos vannak. Kutyabiztosítást fillérekért lehet kötni, az fedezi a károkat. Sajnálatos a személyi sérülés. Nem mindig a kutya a legnagyobb hibás.
2013. jan. 22. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. A kutyámban van chip, ilyen esetben köteles lennék vállalni érte a felelősséget. És akkor már kár lenne azon lamentálni, hogy minek tetettem bele, mert megvan a baj.
2013. jan. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Még szép hogy feljelenteném a gazdáját, szerencsétlen kutyának már úgy is mindegy. Mit keresett ott az a kutya egyáltalán? Ez itt a fő kérdés nem az hogy megkeresném-e a gazdáját.
2013. jan. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Én mindig odafigyeltem arra, hogy a kutyám ne szökhessen ki. Nem is történt ilyen soha, ellenben a szomszéd kutyák folytok az utcában szaladgáltak, figyelnünk is kellett nagyon, amikor ki szerettünk volna állni az autóval. Szóval én nehezen tudom elképzelni, hogy ha rendesen megcsinálod a kerítést, a kutya is jól van nevelve és még oda is figyelsz, akkor kiszökhessen. Persze előfordulhat olyasmi is, hogy séta közben elszakad a póráz, vagy hasonló, szóval tegyük fel, hogy ilyen helyzetbe kerülnék.


Szerintem én nem próbálnám kiszedetni a chip-et, elrejteni a kutyát, vagy akármit. :) Nem bújnék ki a felelősség alól. Az más kérdés, hogy iszonyú stresszben lennék, hiszen ez egy komoly dolog, pláne ha nagy az anyagi kár és esetleg emberek is megsérültek/életüket vesztették.

Úgy gondolom, hogy valóban a gazda felelőssége, de azért tényleg lehetséges, hogy valakivel akkor egyszer fordul elő, hogy elszökik a kutyája, szóval nehéz ügy. Túl erős büntetésnek érezném, ha pl. köteleznék az anyagi kár megtérítésére (ez sok millió forint is lehet), vagy börtönbe kellene mennie, amiért valaki meghalt.

Remélem sosem kerülök ilyen helyzetbe, mert valóban nagyon nehéz lenne.

Szerintem nagyobb hangsúlyt kellene fektetni a megelőzésre, illetve én most hallottam először arról (az egyik kommentelőnek köszönhetően), hogy létezik kutyabiztosítás. Szerintem többet kellene reklámozni, hogy tudjanak róla ez emberek és megköthessék! Akkor legalább nem megy rá a gazda élete/lakása/autója (börtön vagy pénzbírság esetén) a dologra.


A chip-et én jó ötletnek tartom. Ha elveszik a kutyád nem fogják elaltatni, hanem a menhelyen vagy az állatorvosnál leolvassák, és értesítenek téged. Gondolj bele, micsoda öröm, amikor visszakapod!

Szerintem csak azok húzzák a szájukat, akik nem elég tájékozottak, vagy ki akarnak bújni a felelősség alól. Pl. a chip által később nyomon lehet majd követni azt is, hogy ki nem adatta be a kutyájának a kötelező oltásokat. Ráadásul a chip és az évenkénti veszettség elleni oltás sem volt akkora összeg, hogy ne lehessen kibírni. Még a kisnyugdíjból élő vidékiek is össze tudják spórolni rá a pénzt, ha nagyon muszáj.


"És egy másik kérdés hogy vajon ha csak egy telefonszámmal ellátott biléta van a kutyán az alapján vajon neki fog állni valaki megkeresni a gazdit?"

- Elvileg ez is egy nyom, tehát a rendőrségnek neki kell állnia. Azt nem tudom, hogy mi nálunk a jelenlegi ide tartozó jogszabály (vagy egyáltalán van-e ilyen), ha esetleg nincs, akkor lehet, hogy a rendőr is tanácstalan, vagy úgy van vele, hogy már megtörtént a baj, tehát valahol már mindegy a dolog, és nem bajlódik vele. Szerintem ez függ az esettől és a rendőröktől is, hogy éppen mi történik. Amíg nincsenek normálisan összefoglalva a jogszabályok, és nem működik a rendszer, addig ezért nem nagyon lehet a rendőröket hibáztatni.

Szerencsétlen helyzet.

2013. jan. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Az előbb arra gondoltam, hogy kétesélyes, hogy a beleset okozása miatt nekiáll-e a rendőr megkeresni a kutya gazdáját.

Ellenben nem tudom, hogy ha csak biléta van rajta telefonszámmal, de nincs benne chip, akkor nem köteles-e ezt megtenni. Elvileg már kötelező, tehát amelyik kutyában nincs annak a gazdáját megbüntethetik, de hogy erre csak az állatorvosnál kerül-e sor, vagy már emiatt is nyomozniuk kell a rendőröknek, azt nem tudom.

Mivel még csak gyerekcipőben jár a chip dolog (sok állatorvos betette a kutyának, de elfelejtette regisztrálni!) így kétlem, hogy már tárgyaltak volna erről a rendőrökkel, hogy ilyen esetben mit kell tenniük.

2013. jan. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Huuu, nekem van egy ilyen szökős kutyám, vagyis kiskorában párszor elsütötte, azóta megtettem minden biztonsági intézkedést. és pont mindig ez lebegett a szemem előtt, hogy uristen ha balesetet csinál, amilyen az én szerencsém, tuti ,hogy egy 40 milliós Ferrarit fog tönkre tenni. Teljesen jogos ilyenkor a gazda felelőssége. Mondjuk ha még ott a helyszinen nem is ellenőrzik a kutyát, szerintem aki elszállitja, ott megnézik azonositható-e. Vigyázni kell az állatokra, ez nem játék.
2013. jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

talán erről van szó :

[link]

2013. jan. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%
A chipnek pont az a lényege, hogy beazonosítható legyen kutya gazdája. Ha balesetet okoz a utya, akkor is. Balesetnél kiszáll a rendőrség, állatorvos, leolvassák a chipet és már meg is van a felelős. Nics olyan, hogy kivágod, meg eltitkolod.
2013. jan. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%

ha kopogtatna a rendőrség másnap az ajtaján és el kéne számolni mind a sérültekkel, mind a károkkal?

Neked csak azért vannak törvények,hogy legyen mit megszegni ugye?Terád aztán ne vonatkozzon egy se,bezzeg,ha te szenvedsz kárt akkor aztán fizessenek bőven!

2013. jan. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!