Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kölyök játéka?

Domináns kölyök játéka?

Figyelt kérdés

Légyszi csak kutyákhoz valóban értők válaszoljanak! 4 hónapos kor körül rá kell-e szólni a kölyökre, hogy ha játszik egy másik kutyával, és egy idő után a másik kutya, mikor hanyatt fekszik, ő fölé áll és nem hagyja, hogy felkeljen? Nem a párzó mozdulatra gondolok, hanem felé áll, szétterpesztett lábakkal, felemelt farok-fej, és ha fel akar kelni a másik, akkor hörög. Viszont nem bántja.

Van ennek egy durvább változata is, amikor tépni is kezdi, na azt nem engedem, azonnal megfogom a grabancát és a földre szorítom. Ebből nagyon hamar tanult, de most ezzel a lájtosabb verzióval mit kezdjek? Most is leszedtem a kutyáról, mindenesetre nem tudom, ilyenkor is le kell-e nyomnom, vagy csak rászólok és leveszem a grabancánál.


2013. jan. 22. 13:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalataim szerint míg csak játszanak nembaj mondjuk márn a másik esetben mikor komolyan harap akkor szét kel szedni őket és mondjuk büntetésként bezárod a hejáre vagy a kenelbe idővel megtanúlja hogy nem szabad azt csinálnia amit csinál de szerencsére nekem egy kutya se csinálta még ezt amit neked csak játékvolt semmi komoly harc milyen fajta kutyáid vannak?
2013. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia, azért gondoltam, hogy ezt se hagyom, amikor felé áll, és addig nem hagyja elmenni, amíg az már nem mozdul, mert elképzeltem, hogy ha már most ezt csinálja... akkor mi lesz majd, ha 35-40 kilósan csinálja ezt? Amúgy boxer és kan ráadásul. Nameg a másik, hogy az adott kutya gazdája se örülne, ha hagynám az ő kutyáján rajta...
2013. jan. 22. 14:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére kevés boxer éri el a 40kilót :) a kanok is inkább 30körül mozognak. Egyébként tiltsad ezekről továbbra is és majd rájön. Ha nem akkor majd egy kutyaiskolát nem ártana meglátogatni.
2013. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Addig játék a játék, amíg még mind a kettő fél élvezi. Amíg a másik kutya is játék hangulatban van, még nem stresszel a kutyád viselkedése miatt, addig nem kell közbe avatkoznod.

És kérlek, egy 4 hónapos kiskutyát ne szoríts le a földre! Ez a legbutább, legértelmetlenebb "büntetés"! A kutyának sem egészséges se fizikailag, se mentálisan és csak a gyengeségedet közlöd azzal, ha lépten-nyomon lenyomogatod a földre szegényt. Emellett borzalmas nézni, hogy valaki egy kicsi, kölyök kutyát folyton bealáz. Ez sajnos legtöbbször azt mutatja, hogy a gazda nem ért a kutya neveléshez és ezzel kompenzálja.

2013. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak teljesen igaza van!


Ha a 4 hónapos kölyköd így játszik, már a morgásnál szólj rá.

Nem kell sem megütnöd, sem lenyomnod, csak határozottan szólj rá, esetleg vidd arrébb.

És dicsérd, ha szépen játszik! Ez nagyon fontos!


Ha ez nem elég, egyszerűbb, ha elviszed kutyaoviba (7 hónapos koráig viheted, utána már csak tanfolyamra mehettek.)

Majd ott látod, hogy lehet helyretenni a kölyköket normálisan. (Nem a földre nyomkodva, ami tényleg értelmetlen marhaság.)

2013. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jól mondják a többiek
2013. jan. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Apja nagyon magas és 35 felett van kilóba, ezért tudom, hogy ő is nagy lesz, meg már most is látni.

Az ovit nemrég elkezdtük, akkor rákérdezek erre a földre nyomásra, hogy ahelyett mit kell. Mondjuk a suliban sem csak odébb teszik ilyen esetben őket. Meg látom, hogy a másik kutya már menekül... és olyankor szólok. Egyébként sehol nem írtam, hogy folyamatosan a földre nyomom. Nagyrészt szólok, és ha nem hagyja abba, akkor a grabancánál fogva emelem le és közben leszidom. Pár alkalommal csináltam a földre nyomást, mégpedig akkor, amikor egy nagy kutyától akarta elvenni a labdát, aki pedig a szájában szorította és morgott rá, de az én kutyám nem értett belőle, és elkezdte tépni a nagy kutyának a pofáját. Aki már nyüszögött! Namost ilyenkor szerintem nem elég a némán leemelem történet, mert azzal kezdtem és kb harmadszor is vissza csimpaszkodott a kutya pofájára és húzta. Ekkor nyomtam a földre és utána már lekopott a másikról. Csak azért írtam le, hogy ne higyjétek, ez egy rutin mozdulat nálam. De ok értem, akkor ez csak egy későbbi büntetés forma. Majd értekezek az oviban, mit ajánlanak helyette.

2013. jan. 23. 06:50
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Már nem azért, de a farkasfalkában a kölyköket nem bűntetik? Nem szorítják a földre, nem leckéztetik meg? Hagyjuk már! Hisz ilyenkor tanulja meg, mit szabad és mit nem! Nem bánnak habostortaként a farkasfalkában sem a kölykökkel! Abban a szúrásban leckéztetik meg, amikor szemétkedni próbál! Úgyhogy ne gyertek azzal, hogy egy ekkora kutyát nem szabad a földre nyomni, ha máshogy nem ért belőle!
2013. jan. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem nyomják a földre, kedves utolsó.

Természetesen helyreteszik a kölyköket is, de egészen másképp.

Ahogy az anyakutya is nyilván helyreteszi a kölyköket, ha úgy látja jónak.

És más kutyák is jelzik, ha a kölyök szemtelen.


De NEM nyomják le a földre, és nem üvöltöznek vele 20 másodpercen keresztül.

Nagyon nem mindegy, mire mit és miért reagálsz - legalábbis ha a kutyádat tényleg szeretni szeretnéd, és nem csak játszani a tökös janit a faluban/lakótelepen, ahogy ordítozva szorítja a földre a kutyáját - mer' azt úgy kell.

2013. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg? Akkor az én kutyámat miért nyomta már nemegy másik kutya földre, amikor kölyök volt? Ja, és tanult belőle egyből! És nem lett se félénk, se agresszív! Hanem egyből tudta, mit szabad és mit nem!

Mellesleg ki mondta, hogy üvöltözök a kutyámmal, ezt hol is olvastad???

2013. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!