Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos korban keződik...

Hány hónapos korban keződik el a kankutya berregése?

Figyelt kérdés
Van 1 nőstény kutyám aki épp szült 7 hónapja 8 kiskutya amiből 1-t megtartottunk.Ugyebár 7 hónapos a kutyus és természetsen kan ezért szeretném megtudni,hogy a saját anyját elég valószinű,hogy megberregné de ez mikor kezdődik?Ha már most kezdődhet akkor ivartalanitani kellene ugyebár de melyiket? az anyát vagy a kölyköt?UGy tudom inkább az anyát szokták de ő 2,5 éves és ugy olvastam h 1 évesen ajánlott.Olyat is hallottam h vannak valami gyógyszerek amit ha beadunk akkor nem tud megterhesedni a nőstény szerintetek mit csináljak?

2013. jan. 22. 14:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan már gyakran ivarérettek a kan kutyák, szóval akár be is fedezheti a saját anyját. Elsősorban a szuka kutyát kellene ivartalanítani, nehogy még egyszer véletlenül vemhesüljön, ezzel rengeteg betegséget meg is tudtok előzni, ezt bármilyen korban meg lehet csinálni. De az lenne a legjobb, ha előbb-utóbb a kant is ivartalanítanátok.
2013. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor járnátok a legjobban, ha mind a kettő ivartalanítva lenne. Az nem baj, hogy a szuka 2,5 éves, akkor is nyugodtan meg lehet műttetni, még fiatal, könnyen viselné. A kannak is jót tenne, nektek sem kéne attól félni, hogy esetleg szökni fog tüzelési időszakban.
2013. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
58%
megberregné....megterhesedni....agybeültetés még nem létezik??????
2013. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
ezek a terhességgátló tabletákkal mi a helyzet havonta kell adni?Amugy ez a műtét drága mert nem nagyon tudok róla,hogy működiK:)
2013. jan. 22. 15:31
 5/25 anonim ***** válasza:
A kutya fogamzásgátló tablettát nem ajánlom, egyrészt drága, ráadásul nem is 100%-os védelmet nyújt, tehát megveszed sok pénzért és lehet hogy még úgy is vemhesülni fog a kutya, másrészt pedig káros az egészségre. Ivartalanítás ára a kutya súlyától függ, illetve a nemétől. A szukáknak kicsit drágább a műtét, mivel bonyolultabb. Minél nagyobb súlyú a kutya, annál drágább, mert több altatót kell adni neki. Hány kilósak a kutyák?
2013. jan. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Kutyának nem adnék fogamzásgátlót nagyon sok a mellékhatäsa, egyébként évente kétszer tűzelés előtt kapják injekció formájában. Kutyát bármely életkorba lehet ivartalanítani nem csak egyévas korban. A helyedben mindkettót műtatném. Ja és a kutya egyéves fogamzásgátlója szerintem annyiba kerűl mint a műtét ami egész életre szól.
2013. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
nem tudom pontosan hány kilósak a kutyák a kan 15 korul es s szuka valami 20 korul aszem kb. de 20nal egyik sincs tobb
2013. jan. 22. 16:20
 8/25 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem lesz olyan vészes az ivartalanítás ára. Szoktak lenni ivartalanítási akciók, pont így február környékén, erre is érdemes figyelni. Mi is ilyen akció keretében ivartalaníttattunk. Nehéz megsaccolni az árat, mert nagyban függ hol, milyen állatorvos, akció keretében csinálja-e, de ha mindenképp tippelni kell én azt mondom a kant olyan 8-10 ezerért lehetne ivartalaníttatni, a szukát olyan 12-15 ezerért. Legalábbis nálunk vidéken kb. így alakulnak az árak az akció alatt. Mindenképp érdemes erre beruházni, utána már a kutya élete végéig nem lesz vele probléma ráadásul sok egészségügyi probléma megelőzhető vele.
2013. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Van fogamzásgátló tabletta , Ovaridnak hívják és nagyon jól bevált. Ha nem tenyész kutyákról van szó tényleg érdemesebb ivartalaníttatni! Sokkal olcsóbban kijössz mintha fogamzásgátlóval tömnéd. A szomszédomban van egy cica nem az övék csak etetik és 5-6 éve kapja az ovaridod, hogy nehogy vemhesüljön.
2013. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
az a gond mind a 2 kutyat nem akarom ivartalanitani meg amugyis nem azert de valamennyit sporulunk is mivel kapun kivul ugysem mennek a szukat nincs aki megberregje a mienken kivul mivel nincs senki aki bejuthatna oda keves az eselye inkabb csak a kant kellene szerintem es akkor tuti nem szokne el es a szukat sem kell felteni hogy vemhes lesz a kantol.Mit gondoltok igy olcsobb is lenne meg logikusabb is:)
2013. jan. 22. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!