Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya és macska tartása...

Kutya és macska tartása egyszerre lakásban?

Figyelt kérdés

Gondolom, hogy a kutya egyéniségétől függ, hogy mennyire megoldható, de azért megnyugtató lenne pár pozitív példát is hallani.:)


Mindenképpen felnőtt kutyust szeretnénk. A cica már volt kutyák között.



2013. jan. 22. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

Nálnuk a kutya félt a macskától:D egymást nem nagyon bántották (max.néha a macska a kutyát)

mondjuk az állatoknak kint, az udvaron a helye...

2013. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
iyen esetben az a legjobb ha olyan ismerőstől vagy menhelyről hozol kutyát és ott elmondod hogy macsekkal a karod tartani de a legtöbb kutya ami valami más állat mellet nőt fel nem bántja a macskákat sem
2013. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az mádodikbak igaza van, nálunk van ezer kutyából pont azaz egy amelyik sose fog cicákkal élni.:D

Viszont a másik három kutyánk nem bántja a macskákat. Pedig kettő felnőttként került ide. Ès sose bántották még a cicáinkat. (egyik menhelyes, másik utc kóbora).

A menhelyen egyébként segítenek, hogy melyik lenne az ideális kutyus.

Hidd el semmi baj nem lesz:) egy idő után úgyis egymáshoz szoknak.

2013. jan. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen vagy menhelyről szeretnék, esetleg valamelyik fajtamentőtől.

Én is azt szeretném biztosítani, hogy kertes házban bejárós kutya legyen, de sajnos erre mostanában nincs lehetőség.


Úgy gondolom, hogy mindent meg tudnék a kutyának adni, hiszen neki a gazdi szeretete a legfontosabb. A cica pedig már 3 éve meg van.

2013. jan. 22. 20:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutyát össze lehet szoktatni macskával! Első sorban a cica viselkedése a mérvadó, ha menekül, prédaként viselkedik, akkor nehezebb dolgod lesz.

A második kutyám úgy 6 éves volt, mikor hozzám került, kan puli, nem volt épp macska kompatibilis. Kb. 5-6 hónapig tartott, amíg teljesen össze tudtam őket szoktatni. Van ismerősöm, aki mindig fogad be ideiglenesen kutyákat a saját cicája mellé. Nem lehetetlen csak türelemre és hozzáértésre van szükség. Ha nem tudod, hogy kezdj hozzá, érdemes segítséget kérni.

2013. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is most vagyok ebben a cipőben.

Van egy 3,5 és egy 4,5 éves cicám lakásban, 1 hónapja érkezett egy felnőtt mentett kutyus.

Az első két nap rettenetes volt. Az egyik cica majd két napig nem evett, a másik meg elkezdett bepisilni. De aztán szépen lassan rendeződtek a dolgok, most már nagyon jól megférnek egymás mellett. :) Azért még nem barátok, de szerintem hamarosan azok lesznek.:)

Amire nagyon figyelj: Olyan kutyust válassz, aki korábban már volt macskákkal, és lehet róla tudni hogy nem piszkálja őket. És itt nem arra gondolok, hogy nem bántja őket, hanem hogy egyáltalán nem is akar velük játszani, vagy könnyen le lehet róla tiltani.

Fontos, hogy a cica saját helye megmaradjon, ne engedd hogy használja a cicaágyat és a kedvenc helyeit.

Pl én azért nem engedem az ágyba a kutyust, mert ott alszanak velem a cicák, az az ő területük. És a cicák ugye elég féltékeny állatok.

Ebből következik, hogy sokkal jobban figyelj a cicára mint az új kutyusra. Többet szeretgesd, és a kezdetekben a kutyát ne is nagyon simogasd amikor ő látja.

Szép fokozatosan persze enyhülhetnek ezek a szabályok.

Ha ezeket betartod, minden rendben lesz. :)

2013. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Két kutyám és macskám bejárós a házba, teljesen jól elvannak. Pedig a cica még kicsi volt mikor találtam, a kutya 3 éves. Mondjuk folyamatosan szoktattuk össze őket, nem hagytuk egyből együtt. Most együtt játszanak, és kutya többet visít, mint a macs.
2013. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És most mi a f*szé kellett lepontozni?

(1. voltam)

2013. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mindenkinek ment a zöld kéz, sajnos nem tudom miért pontoztak le. :(

2013. jan. 23. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!