Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyust. Mindenki szerint hozám egy afgán agár illene de én nem szeretem az agarakat... Igen szabadakaratú vagyok. Ha valamit kigondolok azt meg is valósítom és szinte SOHA nem adok fel semmit. Mellesleg lány de eléggé utálom a lányos dolgokat. nem vagyok fiús csak épp lányos sem :) . Imádom a dobermannokat és mindig is olyat szerettem volna. Kicsi kutya szinte szóba se jöhet. maximum egy Jacrussel. Elég sportos vagyok sokat futok. Elég határozott főleg az állataimmal. Reggel felkelnék suli elött egy óra sétára napközben kb 50x6 méteren lenne a kutyus. aztán délután is mennék vele. Főleg udvaron tartanám, de ha arról van szó akkor bejöhet. Szeretem a tekintélyt parancsoló kutyusokat akik bár nagyon keményen néznek ki de mégis kedvesek a gazdijukkal. Én menhelyre nem tudok menni kutyáért... én sírógörcsöt kapok ott és az összeset elvinném. hameg kiválasztanék eggyet akkor meg egy életre lelkiismeretfurdalással élnék.... :( szóval a szívemhez legközelebbálló kutyusok: Dobermann » Golden retriver » Rotweiler » Border colli » Pittbull » Jacrussel :)


13/L Aki egy okos és szép kutyekot szeretne! :D



2013. jan. 23. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
jagdterrier az sem rossz argentin dog de ehhez erős gazda kell, rotweiler az kiváló kutya
2013. jan. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég fiatal vagy,szüleid mit szólnak ehhez? Ők is kivennék a részüket a kutya nevelésébe. Írtad menhelyit nem akarsz,de a szüleid tudják hogy egy egészséges kutya ára 100 ezer ft-nál kezdődnek?

1 év és középiskola,bekerülsz a bulis közegbe akkor is lesz energiád a kutyára?

5 év után meg nagy betűs élet,biztosítani tudod a kutyádnak majd hogy veled tartson? Ha egyetemre mennél koleszba esetleg,szüleid vállalnák a kutya további ellátását?

Ezeket tedd fel magadnak először és ne csak a divat fajtákba gondolkozz.

2013. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Dobermann v rotweiler.

Őket viszont télen bekell engedni a házba aludni a rövidszőrűk miatt.A kutyaruha is ajánlott séta közben.

Nagyon jó házőrzők.Egy kertes házban boldogok lennének. :)

2013. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami jópofa keveréket nézz. Nekem volt már több fajta kutyám is, de szerintem a mostani utcáról befogadott keverék a legkiegyensúlyozottabb, és ez nőtt hozzám leginkább. Persze szerencse is kell hozzá. Amúgy mindegyik jó fajta, amiket írtál, de azért egy Golden és egy Jack Russel jelleme között elég nagy külömbség van :)
2013. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy Rotweiler és egy Jack Russel ég és föld, mégis milyen szempontok alapján választottad őket?

Sportolnál valamit a kutyával? Mert pl egy bordernek vajmi kevés az hogy futkorászol vele. Kutyasuliba járnál vele? Nem az az érzésem a leírtak alapján, bár remélem nincs igazam hogy te csak kinézet alapján döntöttél tekintve hogy többnek még a nevét se tudod leírni. Olvass rengeteget a fajták után aztán gondold ezt át újra.

2013. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kutya tényleg nagy felelősség. Gondold végig, hogy tudnàl e neki mindent biztosítani a későbbiekben és mindenképp olyan fajtát válassz ami illik hozzád és persze olyat amilyet a szüleid is engednek.

13vagyok èn is van egy golden keverékünk és egy kis utcai terrier keverékünk. Mind a kettőjüket imádom. A goldenhez mégis jobban húz a szívem imádom (persze a többit is) de mégis a goldi keverék áll hozzám a legközelebb.

Szerintem egy rotinak és egy pitnek nagyon erős gazdira van szüksége nem 13éveseknek valók.

A dobinak is erős, határozott gazdira van szüksége.

A golden a legjobb szerintem mert családcentrikus, szeret sportolni és könnyen kezelhetőek.

Csak sajnos nagyon felkapott fajta lett így nagyon oda kell figyelni, hogy jó helyről TENYÈSZTŐTŐL legyen a leendő kiskutya.:)

2013. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A pénz ( mármint hogy mennyibe kerül ) nem probléma. a lényeg hogy egészséges legyen. Szüleim abszolút megengednék. Anyum napközben tud vele foglalkozni és ha úgy adódik akkor 400 méterre tőlünk van egy kutyaiskola. Hétvégén vagy akár hét közben is tudnék menni. Tudom ég és föld a legtöbb.... nem vagyok túl divatfüggő... nemigazán érdekel mit gondolnak rólam. Mondom a határozottsággal nincs baj.
2013. jan. 24. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!