Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrég vettünk egy kaukázusi...

Nemrég vettünk egy kaukázusi medveölő kutyát, ha vele vagyok is megtámadhatnak kisebb kutyák? Gazspray-el lehet védekezni? Ha engem támad meg valaki (erdős részen) és a kutyám megtámadja, perelhető vagyok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 23. 19:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem én vettem, én nem is akartam kutyát. Elég nagy telkünk van, és annak a hátsó részét eddig egy németjuhász őrizte, ami megszökött. Nem bántam, mert nekem nincs időm kutyákkal foglalkozni, az apám, aki ezeket szerzi meg szimplán haszonállatként tekint rájuk, mint egy nyúlra (Tehát kaja, aztán viszlát holnapig). Végül két nappal az előző, szerintem elhanyagolt kutya eltűnése után, hazaállított egy szuka kaukázusival, valaki ezt kapta fedeztetésért, és neki adta. Hát, egyáltalán nem örültem neki. Kicsi kennel, szinte semmi törődés. Én nem tudok mit csinálni, későn érek haza, mióta nálunk van, igyekszek minden nap elvinni sétálni, de nincs időm hosszú sétákat tenni vele. Igazából, csak azért szánok rá egy kis időt, mert nem akarom, hogy idősebb korába agresszív legyen velem szemben. Szerintem óriási felelőtlenség volt hozzánk hozni ezt a kutyát. De hát "Kell a házőrző" jogcímen...ugye. Arról nem is beszélve, mi van ha a másik visszajön, hiszen chip is van benne. Összességében nem lesz rossz sora, a gazdájuk a hentestől vesz neki kaját elég gyakran, meg drága tápokat ad neki, csak félek ennél a fajtánál a "megeteti valaki aztán szia hozzáállás" nem megfelelő. Ráadásul, most kitalálták, hogy nem engedik el, hanem futattóra kötik estére. Engem igazság szerint nem érdekel, nem szeretem a kutyákat (egyébként, nagyon büdös, nem tudom miért) csak nem akarok bajt belőle. A családtagoknak, akik a telken laknak, szintén nincs idejük háziállatokkal foglalkozni, igazából nem is szeretjük őket.
2013. jan. 24. 20:22
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint Te jól látod a dolgokat. Én azt javaslom, hogy próbáld meg meggyőzni apukádat, h keressetek neki egy olyan helyet/családot, akik szeretik, foglalkoznak vele. Sajnos ennél a fajtánál elengedhetetlen. De hidd el, az a napi 20 perc séta is több, mint a semmi, esetleg taníts neki trükköket, az enyém is rengeteget tud, és imádja megcsinálni csak azért, h én nevessek, és megszeretgessem érte.:) Ha Te törődsz vele, akkor Téged fog valószínűleg főnökként kezelni. De ha már így alakult, akkor kérlek törődj vele lehetőségeidhez mérten, nagyon meghálálja.:)
2013. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én megpróbálok az időmhöz mérten a legtöbbet foglalkozni vele, napi fél óra séta úgysem árt....
2013. jan. 24. 22:09
 14/17 anonim ***** válasza:

Az biztos, h nem árt.:). És ha jobban megnézzük a másik oldalát, hány olyan kutya van sajnos, aki soha nem megy ki a kertből... Te így már néhány lépéssel előrébb vagy.:)

Csak ne legyen megkötve, nagyon nem tesz jót neki! Én még az ivartalanítást tudom ajánlani, nyugodtabb lenne tőle. Nem olcsó sajnos, de ha már ennyire felelőtlenül belevágott apukád egy ilyen kutyába, legalább Neked legyen eszed, h minél kiegyensúlyozottabb kutyátok legyen.

2013. jan. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Egyébként, a szukák is olyan nehezen kezelhetőek, mint a kanok?
2013. jan. 25. 11:49
 16/17 anonim ***** válasza:

Szukával azért könnyebb mert nem jellemző hogy leakarnák dominálni a gazdát, pláne ha az férfi.

Simulékonyabbak és jobban igénylik a foglalkozást.

2013. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk volt már 1 kanunk, őt követte Lollym most, utána jött Ginnym 8 hónapja. Hát, a kanunk kenyérre kenhető volt Lollyhoz képest. Egyik ismerősünk szokott rájuk vigyázni, ha nem vagyunk itthon, vagyis csak Lolly volt ott, amikor még egyedül volt, mi pedig egy egész hétvégét odavoltunk, és ő mondta, h rengeteg kutyát látott már, nekik is 5 Kaujuk van a tanyán, és mondta, h az 5nek összesen nincs olyan egója, mint az én Lollymnak.

Úgyh majdnem mindegy, h szuka vagy kan.

De biztosan hallgatni fog rád, ha így törődsz vele, játszotok, tanultok, én 158 cm vagyok, és 48 kg, gondolhatod milyen jól festek 2 ekkora macival+a Tacsikámmal.:D:D:D:D:D Na és ezzel azt akarom mondani, h rám is nagyon hallgatnak, Lolly csak rám, Ginnyke jobban hallgat a többiekre is. De van 1 jó könyv, ami a neten is fentvan, és abból tanultuk a trükköket, és tud pitizni, kukuccsolni, pörögni, fekvőtámaszozni... Egyszerűen imádnivalóak <3

2013. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!