Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha rászólunk folyton visszauga...

Ha rászólunk folyton visszaugat. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Kölyökkutyánk 11 hetes. Eddig remekül vettük az akadályokat, remekül tudtuk fegyelmezni, nevelni. De pár napja mintha ezek a nevelési trükkök semmit nem érnének. Ha rászólunk visszaugat. Erőszakosan ugat, toporzékol ha pedig rászólunk csak még rosszabb. Hisztizik, pedig soha nem engedtünk a hisztijének pont azért hogy ne váljon egy hisztis kölyökké. Erre tessék....


Próbáltunk szóval rászólni, megragadni a grabancánál a nyaka mögött, kitenni a lakásból, hátha büntetésnek veszi, kapott már a seggére pofont. Semmi nem használ. Eddig a tapsolás vált be. Arra abbahagyta. De most már az sem hat.


Nem szeretnénk ha felnőtt korára, 40 kg-osan is így visszaugatna.


Mit tanácsoltok?



2013. jan. 24. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Jézusom egy 11 hetes kutyával te miket művelsz? Hagyd már szegényt békén, még kisbaba.
2013. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kérem csak azok írjanak akik értenek is a kutyatartáshoz. Szeretnénk elkerülni, hogy felnőtt korában is megőrizze ezt az "akaratosan visszaugatok és nekiugrálok a másiknak harapva" szokását. Miért hagynám békén? Elvégre a gazda dolga nevelni a kölyökkutyáját...
2013. jan. 24. 17:42
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Igen értek a kutyaneveléshez, de az látszik, hogy te nem. Ilyenkor rettentő fogékony a kutya mindenre, erre te ilyen hülyeségeket csinálsz vele. Nem csoda, hogy elkezdte zavarni. Ilyenkor csak játszani kell vele és szocializálni.
2013. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
11 hetes az még kölyök kutya, én a sajátommal csak 6 hónaposan kezdtem el foglalkozni, előbb nem, ugyanis hadd legyen gyerek, kell hogy legyen gyerekkora, úgy mint az embernek
2013. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Csodálkozom hogy eddig bírta szerencsétlen.ebben a korban a játékon van a hangsuly gazdi es kutyu közt nem az ülj,fekszik,kussolj-on!
2013. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Bocs de én nem értek teljesen egyet az előttem szólókkal, szerintem ilyenkor is kell fegyelmezn csak észel. Ha a te szavaiddal élve hisztizik ne vegyél róla tudomást ne szólj hozzá ne rángasd csak hogyd ott. Nagyon hamar rájön hogy nem jól csinál valamit, amikor lehiggadt várj egy picit max 1-2perc és hívd oda magadhoz simizd meg és dicsérd meg. Ő nem tudja hogy amit csinál az helytelen és a kibálásból egyebekből csak azt fogja fel hogy rá figyelsz, tehát célját ellérte. Remélem tudtam segíteni.
2013. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

hát, én az én kutyám 9 hetesen ült, feküdt ,és pacsit adott ,és mind ezt játékos formában tanultuk meg... , de azért ez a kutyának is kell a gyerekkor amúgy megröhögtetett...

Gondolom, ha a kérdező próbálja már most is nevelni a kutyát, és nem csak hagyja, hogy romboljon, akkor tisztában van azzal is, hogy szocializálni kell, de a kérdése nem erre irányul, ezért nem nagyon tudom hova tenni, hogy ezt miért írják le...

de, hogy a kérdésre is válaszoljak, ha ilyenkor a kutya makacskodik, akkor nem kell egyből lenyomni, sőt, amikor az enyém hisztizett, akkor tanítottam meg neki a hangot vezényszót...(nem azért hisztizett,mert leszidtam, hanem mondjuk kaja kellett neki)

ha ilyenkor ugat, egyszerűen hagyd ott, ne figyelj rá, akár mit csinál rá se néz, és amikor majd békén hagy hívd magadhoz.

Észre kell, hogy vegye, hogy ha ugat, akkor vége mindennek, és csak akkor van megint valami, ha abba hagyja.

Amúgy, amikor írod, hogy toporzékol, akkor arra gondolsz, hogy bepucsít meg ilyenek? nem lehet, hogy ő játéknak veszi fel?

Amúgy, mi nálunk már a rászólás is bevált , durvább esetben volt lenyomás, vagy orrba pöckölés...

Szerintem, ha nem bírtok vele otthon, akkor keressetek fel egy kutyaiskolát, ahol még látják is a hozzáértő emberek, hogy mi a helyzet, mert lehet, hogy ti rontotok el valamit, nem vagytok határozottak vagy bármi.

egy két alkalommal elmentek, az még nem olyan drága, és tudnak segíteni!

2013. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
kiröhögik, hogy 11 hetes kutyát kutyasuliba viszi, esetleg szocializáció miatt a kutyaovi
2013. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Lehet nyugodtan lepontozni, de nincs olyan kretén aki egy 11 hetes kutyát fegyelmezne. Az én kiskutyáim is tudtak alap parancsokat(ül, fekszik, ugat, pacsi, mellém), DE AZ NEM FEGYELMEZÉS, hanem játékosan, jutalomfalattal megtanulta 2 perc alatt. De ennek köze nincs a fegyelmezéshez.
2013. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor jelentkezem mint kretén, én is fegyelmeztm a kutyámat kicsi korától. Az anya kutya sem hagyja hogy a kicsik azt csináljanak amit akarnak ez nem igy működik, meg kell hogy tanulja minnél előbb a határokat. Ez nem azt jelenti hogy vasfegyelem van, de vannak dolgok amik ha rögtön tisztázva vannak később sem okoznak gondot. A falkában is mindenkinek megvan a helye. Ha hagyom a saját feje után menni ,és eltűrök dolgokat később sokkal nehezebb ezeket rendbe tenni. A kutyának is van gyerekkora ez igaz, de az embergyerek is nevelve van pici korától, vagy ti csak mondjuk kamaszkorába kezdenétek.
2013. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!