Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam dühében megüt...

2 éves kisfiam dühében megüt bennünket vagy rugdal. Nem vertük soha gyerekeinket (a nagyobbik 5 éves lányunk sem verekedős) Ha erélyesen, szépen rászólunk nem használ. Kinek mi vált be leszoktatáshoz vagy csak majd elmúlik?

Figyelt kérdés
Közösségbe még nem jár, most az a módszerem, hogy amikor megüt, ráms csap, akkor megfogom határozottan a kezét és mondom, hogy nem szabad, de ez sem nagyon használ:(((
2011. dec. 15. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

rakd odébb és szólj rá! Ne engedd! Inkább lépj arrébb te, de ne történjen meg!

Akár rácsaphatsz picit!

Határozottság, következetesség, és minél kevesebb fölösleges korlátozás egyébként

2011. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Küldd büntetésbe.
2011. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Pedig ez be szokott válni. Esetleg mondjátok meg neki, hogy elviszi a zsákos ember. :-) Csak vicceltem.
2011. dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ne lépj arrébb, mert akkor azt fogja hinni, félsz tőle.

pedig el kell neki magyarázni, hogy oké, hogy dühös, de így nem vezetheti le.

A szuper dadusnak volt egy módszere azt hiszem...legyen egy "nyugi zóna" a házban,és mikor ilyen düh kitörése van, vidd oda, ültesd le, ott kell ülnie 2 percig büntetésből, amiért így viselkedett.E mellett mutasd meg neki, hogy mikor dühös, inkább vegyen mély levegőt,fújja ki, ezt többször, akár mikor odaviszed a nyugi zónába.Eleinte persze totális ellenállás lesz, de idővel megtanulja.

Mondjuk az én fiam már kapott a kezére verekedés miatt, szerintem néha ezt is kell alkalmazni, de ez csak az én véleményem...

2011. dec. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ültesd le a gép elé, hadd Quake-ezze ki magát!
2011. dec. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!