Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos Yorkim....

Van egy 4 hónapos Yorkim. Nagyon sok nekivaló vitaminokban gazdag táplálékot vásároltam már és az a problémám, hogy nem akarja megenni. Már bébiétellel is próbálkoztam ami izlik neki de nem tudom igazán, hogy adhatom-e. Mivel etethetném még?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 08:08
 1/2 anonim válasza:
68%
Próbálj meg száraz táp helyett konzerves kutyakaját adni neki, vagy valamilyen ízesített tápot. A házi koszt és itt a bébiétel azért nem megfelelő, mert sok kutya allergiás lehet az emberi kosztra, és olyan tápanyagokat vesznek magukhoz, amikre semmi szükségük nincs. Esetleg főtt húst adj neki apró darabokban, vagy magad készíts turmixot, de bolti bébi ételt ne! Szerintem legfontosabb hogy tudd fegyelmezni a kutyát, mert jelenleg örül hogy ő a főnök a házban, és ő irányít téged. Biztosan megenné a többi elé tárt kaját is, ha nem lenne más választása.
2009. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy yorkie pici kutya, így keveset eszik. Vegyél neki jó minőségű tápot (ez biztos nem okoz neked gondot, ha ennyi minden finomságot összevásároltál már neki :)), pl. Acana, Orijen, Hill's, Royal Canin.

4 hónapos a kutya, tehát napi háromszori étkezésre van szüksége.

Lerakod neki reggel a száraztápot. Ha 10 percig nem nyúl hozzá, vedd el tőle. Délben lerakod neki újból, ha 10 percig nem nyúl hozzá, elveszed előle. És ezt addig csinálod, amíg el nem kezd enni.

Kegyetlennek tűnik, de ha folyamatosan váltogatod a kaját, persze, hogy finnyás, kényes, és rossz étvágyú lesz.

Ha nem eszik 1-2 napig, vagy csak 2 evést kihagy, nem lesz semmi baja az ég világon! Ha éhes lesz, neki fog látni, és pár nap múlva úgy fogja enni a tápot, mintha a világ legfinomabb étele lenne.

Soha ne maradjon előtte étel, és ha valamit otthagy, ne adj neki helyette mást. Szokja meg, hogy azt kell megenni, amit a gazdi ad, más nincs.

Ha olyan jó minőségű tápot veszel, mint amiket írtam, nem kell mellé semmilyen kiegészítést, vitamint adnod, sőt, egyenesen káros (hipervitaminózis léphet fel). Esetleg 1-1 tápos etetést kicserélhetsz főtt rizsre, csirkehúsra, reszelt répára. Bár egy Acana mellett még ezzel sem kell igazán bíbelődni.

2009. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!