Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes adni két és fél éves...

Érdemes adni két és fél éves gyereknek immunerősítőt? Vagy elég ha vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag cseppeket adok neki?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ne adj neki semmilyen mesterséges immunerősítőt és cseppeket! Azok csak a reklámok szerint jók és a gyártókat gazdagítják,a gyerek immunrendszerét nem! Egyen a gyerek sok gyümölcsöt,zöldséget,tojást,tejet,húst stb . Vagyis egyen változatosan,akkor az immunrendszere is erősödik.
2009. szept. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
előzőnek igaza van. a sok mesterséges meg állítólagosan bió cucc nem használ.
2009. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, pont egy ilyen kérdést akartam feltenni, hogy milyen vitamint adtok a 2 és fél éves gyereknek. Vagy mivel erősítitek az immunrendszerét?

Mert ugye nemsokára itt a tél, itt a H1N1 és az mind szép és jó, hogy változatosan kell étkezni, de magyarázd el ezt a gyereknek!

Én tényleg sok egészséges ételt kínálok a gyereknek(sőt szinte csak azt), de a felét se eszi meg mostanában.

Kifli, kakaó, alma: tegnap pl csak ennyit evett. Ez a reggeli és az uzsonna volt a többi étkezést kihagyta és nem is adtam helyette mást, hátha megéhezik, de nem.

Szóval én keresni akarok valami jó kis vitamint neki. Addigis adom a csipkebogyó teát( nem forrázva, csak áztatva kb 10 órát), ez is immunerősítő és sok benne a c-vitamin is. Meg jó a propolisz csepp is,( ahol mézet árulnak ott lehet kapniPl: piacon, bioboltban). Úgy tudom a gyerek annyi cseppet kaphat max. ahány kiló és ezt napi 2-3 részre osztva kockacukorra vagy mézbe cseppentve.

2009. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy vitacolan vagy cebion ártana, meg ha belegondolok, csak a saját magad által megtermelt zöldség, gyümölcs jöhet igazán számításba, ha egészségesen akarsz maximális mértékben táplálkozni. A bolti zöldségek, gyümölcsök ugyanúgy vannak vegyszerezve, kezelve, mesterségesen érlelve, szóval ugyanott vagy ahol a part szakad. A tejről ne is beszéljünk, fel van vizezve, akkor már legyen saját tehened. A mai rohanó világban már szinte minden mű, ha meg biot akarsz, meg kell fizetni. Nem lehet mindenkinek kertje, stb. Akkor már inkább adok vitamint is. Ha igazán az immunerősítés a cél, érdemes a homeopátia területén szétnézni. Mi is használunk ezt is azt is.
2009. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!