Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire jellemző a komplikáci...

Mennyire jellemző a komplikáció az ivartalanítás (szuka) után? Mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés
Hét és fél hónapos kislány goldinkat ma egy hete ivartalanították. A műtét helyén egy csúnya nagy duzzanat keletkezett. Tegnap visszavittem dokihoz, azt mondta, hogy begyulladt neki és kapott gyulladáscsökkentő szurit. Másnak is volt ilyen? Mennyi idő alatt rendeződött?
2009. szept. 1. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk szerencsére semmi gond nem volt, 1 éve műtötték a szintén lány spaninkat. Észre sem vette, 1 hét alatt teljesen behegedt a seb, azóta is jól van.

Ha nagyon aggódsz, talán vidd el másik orvoshoz (én elvinném). Egyébként a kutyus hogy viselkedik? Lázas? Érzékeny a hasa a műtéti hegnél? Az általános hangulata nem változott: mozgékonyság, étvágy, stb.? Azért figyeljétek még a napokban, és a sebet is, mennyire változik a duzzanat.


Jobbulást a kiskutyának!

2009. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kutyusnak amúgy nincs semmi baja a puklin kívül. A duzzanatot nem fájlalja, étvágya a régi, virgonc, nem lázas, stb. Pénteken viszem majd varratszedésre.
2009. szept. 1. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1 héten belül rendbe fog jönni a dolog. Előfordul, hogy varratnál helyi gyulladás lép fel, pl. ha a kutya sokat van kinn a kertben, odadörgölődzik a földhöz a hasával, vagy nem visel gallért az 1 hetes lábadozási idő alatt, és kinyalogatja magának.

A helyi gyulladást én nem hívnám komplikációnak, nem egy súlyos dolog. Ne ess pánikba :).

Figyeljetek oda, hogy ne nyalogassa (esetleg gallér), ezenkívül minden nap többször kenjétek be neki Betadine-al, az szépen fertőtlenít, szárít. Vagy jó még nagyon az Aluminium spray vagy a Cink-oxid spray (gyógyászati!), ezek is nagyon jó fertőtlenítők.

A doki adott neki gyulladáscsökkentőt, tehát belülről is kezelve van a dolog.

2009. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Neked is és az első válszolónak is! :)


A kutyus valóban kint volt, a műtét utáni első éjszakán volt csak benn a házban, reggel, ahogy kinyitottam az ajtót, rögtön spurizott ki. Kinti kutyus amúgy, miután magához tért, nem tudott magával mit kezdeni idebent. Fémszínű valamivel le volt kezelve a pocija, gallérja is van. Feküdt a földön is a friss sebbel, meg nyalta is, amennyire elérte a gallértól, szóval tényleg minden esélyt megjátszott a gyulladás kialakulására... :/


Remélem, mielőbb lelappad neki, szeretném már mindenestől elfelejteni ezt az egész műtétet...

2009. szept. 1. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Na az a fémszínű izé az aluminium spray, illetve a cink-oxidnak is olyan színe van. Esetleg kérhettek a dokitól egy dobozzal, bár nem tudom, mennyire drága. Az a szuper benne, hogy a fertőtlenítő hatás mellett réteget is képez a seben, így olyan, mintha kötés lenne rajta (persze csak gallérral együtt hatásos, mert ha befújod vele, viszont nincs gallér a kutyán, akkor 5 perc múlva az egész kutya ezüst színű lesz :D).

De az egyszerű Betadine is megteszi.

2009. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!