Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés hogyan?

Szobatisztaságra nevelés hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hetes mopszom, akit a szobapelenkára próbálok rászoktatni egyenlőre. Azért a pelenkára, mert amíg nincs meg sok oltása, nem akarom hogy összeszedjen valamit kint, a másik meg, hogy hidegben nem szeretném kivinni, ne hogy megfázzon. Tavaszra, amint javul az idő majd kint gyakoroljuk tovább. Addig is viszont jó lenne ha nem a lakás össze pontján végezné a dolgát. Tudom nem megy gyorsan, nem is várok csodát. A pelenkára kakilás már megy, abban elég ügyes, mindig kap érte jutalomfalatot. A pisiléssel vannak gondok. Minden felé megy a lakásban és ahol épp rájön oda pisil. Ha felkapom abbahagyja rögtön és később intézi el, hiába szidom, nem hat rá. Ahova pisil, feltakarítóm, fertőtlenítem, hogy ne érezze ott a szagot. Akinek van benne tapasztalata mindenképpen írjon :)
2013. jan. 25. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Jól csinálod pedig, szerintem csak idő kérdése és megszokja. Alvás után mindig pisilnek, ha látod, hogy ébredezik, tedd rá a pelenkára. Ha rámegy kakilni, idővel pisilni is oda fog, mert tudja, hogy arra való. Esetleg zárd be fürdőszobába vagy valami kisebb helyiségbe, tedd be oda neki a pelenkát, lehet, hogy rámegy akkor :) Sok sikert!
2013. jan. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

7hetesen mopsz. Én a helyedben nem pelenkára költenék hanem az elkövetkezendő állatorvosi költségekre tennék félre...


A szobatisztaság hihetetlen gyorsan megy.. csak rendszeresen le kéne vinni. Eu sétára 2-3percekre leviheted nyugodtan. Ne hagyd hogy szaglásszon és csak olyan kutyákkal találkozzon akiket ismersz hogy nincs bajuk. A pelenka a világ legnagyobb marhasága egyébként amit ki találtak..

2013. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jah és nem szidunk le kutyát azért mert bepisill csak ha már tudja hogy rosszat tesz.. főleg nem ilyen fiatalon
2013. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pelenka a világ legnagyobb marhasága egyébként amit ki találtak.. - 3 kutyám kizárólag pelenkán végzi a dolgát bent a lakásban, ha nem vagyunk otthon és nem tudjuk kivinni. Egyáltalán nem marhaság, csak lehet, hogy valaki nem tudta rászoktatni a kutyáját.
2013. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!