Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelés...

Szobatisztaságra nevelés kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés

A történet röviden...Megmentettünk egy fiatal yorki kutyust a kilakoltatástól aki még nincs nálunk de rövidesen itt lesz(11 hetes) nagy kutyás vagyok amugy (mielőtt el költöztünk és a lányom előtt egy csivavám volt aki sajnos meghalt,most társasházban lakunk a 2 éves lányommal és nem tudom gyerekkel hogy kéne megoldanom a szobatisztaságra nevelést,mert a gyerek miatt nem tudom egyből reggelente levinni ,de utána nem gond mert sokat vagyunk lent az udvaron!gondoltam hogy mivel van erkélyem igy valami kutyapelust vagy valamit addig hogy ott végezze ,de nem is tudom hogy igy lehet e hogy reggel fent később lent?!A kislányom egyébként nagyon kutyás és kiskora ellenére nagyon finoman szeretgeti a kutyusokat mivel van a családunkban már 2 yorki meg egy csivava:)azért merészkedtem befogadni én is egyet

szeretném ha leírnátok a véleményeteket persze ha kérhetném ne csúnyán mert látom vannak itt szép válaszok:)

előre is köszönöm


2011. dec. 26. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a szobatisztaság nem egyszerű dolog az biztos. Én a csivavámat tavaly télen vettem, és a hideg miatt úgy gondoltam annyira picike, hogy pelusra szoktatom a fürdőszobában, aztán majd tavasszal kiszoktatom a kertbe dolgot végezni. Igen ám, de ez nem úgy történt ahogy én azt elképzeltem, sajnos azóta is bewczik. Megszokta. Peddig ki is jár, ott is pisil, de ha bent jön rá, akkor nem erölködik visszatartani, hanem megy a fürdőszobába.:( A kislányod miatt tényleg nem lesz könnyű, hacsak nem kelsz fel jóval előbb, hogy kividd a kutyust, még mielőtt a kislányod felkelne. Ez a megoldásod van szerintem ne szoktasd be, mert úgy járhatsz mint én a csivivel.
2011. dec. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha szerinted ráveszem arra hogy az erkélyre kéreszkedjen ki reggel?
2011. dec. 26. 14:27
 3/4 Akiteki ***** válasza:
Akkor majd azt tanulja meg, hogy az erkélyen lehet sz...ni. És a szomszédok fognak balhézni érte. Gondold át még egyszer, hogy biztos ez a megfelelő időpont egy kiskutya hazahozatalára? Nem érne rá még néhány évet?
2011. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát igen, akkor meg nem tudod leszoktatni később se az erkélyre wczésről. Sajnos. Mondjuk, ha kitudsz neki alakítani egy olyan helyet az erkélyen, amit később is használhat, és tudod könnyen takarítani naponta, akkor menne a dolog. De szerintem inkább áldozd rá az időt, és kelj fel előbb, ahogy írtam az első válaszomban. Szerintem nagyon megéri minden fáradozás amit értük teszel.:) És a kislányodnak is nagyon jót tenne, ha már ilyen pici korától láthatná, hogy a kutyus édes, aranyos, de felelősséggel jár, és bizony enni kell neki adni, mert éhes, még akkor is ha pont egy szuper rajzfilm megy a tvben.:) Ő ezzel csak gazdagabb lesz későbbi életére nézve. Én belevágnék a helyedben!:) Soksok sikert és boldog hosszú kutyás éveket Neked is és a Kislányodnak is!:)
2011. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!