Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állítsam le helyesen...

Hogy állítsam le helyesen ilyen esetben a kutyámat?

Figyelt kérdés

Ha olyan helyen sétálunk,ahol vannak kertes házak és azokban ugatós kutyák,ő is húzza a pórázt rángat,ugat,támad.

Mit tegyek,hogy ez ne legyen így?


2013. jan. 25. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom azért csinálja, mert téged akar védeni.Milyen fajta?
2013. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Keverék,5 hónapos,de nagytestű.
2013. jan. 25. 11:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor odaértek ahol a kutyák vannak, olyankor próbáld valamivel elterelni a figyelmét, hogy csak rád figyeljen és rád koncentráljon, egy idő után felsem tűnik neki, hogy ugatnak körülötte.
2013. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Nekem a közepes testű kutyám csinálta ugyanezt. Én azt javaslom, olvass kutyanevelés könyveket, menj kutyaiskolába, mert egy problémát többféleképp is meg lehet közelíteni, s nem biztos, hogy nálad beválik (vagy egyáltalán kivitelezhető) az, ami nálunk. Azért leírom, nekem hogy sikerült anno szó szerint magam alá gyűrni ezt.

Mikor már minden tanácson túl voltunk, semmi se segített, fogtam a kutyát, s lenyomtam a földre, ha őrjöngeni kezdett, s addig nem kelhetett fel, míg meg nem engedtem neki. Ez a megengedés már úgy nézett ki, hogy akkor már nem kellett hozzáérnem ahhoz, hogy nyugton feküdjön az oldalán, s szóval engedtem fel. Mivel ezt az egészet nagyon utálta, megtanulta befogni a száját. De ez csak tüneti kezelés, s mindig problémát fog okozni, ha nem rendezitek a viszonyotokat, amiben leginkább kutyaiskola segíthet.

2013. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
A nyomkodásnál lényegesen egyszerűbb a pórázrántás felfelé és mellé a NEM vezényszó.
2013. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én régebben úgy csináltam(bár az enyém félt a kerítésen belülről ugató kutyáktól), hogy tudom, hogy vannak az idegbeteg kerítéstépők, és előtte elővettem egy kis kocka párizsit(jutifalat) megmutattam a kutyának, és mondtam, hogy figyelj!

Mivel, hogy látta hogy kaja van nálam, ezért nem figyelt oda azokra, akik a kerítést tépték, és már nem is kell kaja sem, mert ha esetleg olyan helyen vagyunk, ahol én nem vagyok biztos a dologban, akkor annyit mondok neki, hogy figyelj! és akkor engem néz addig, amíg meg nem simogatom.

2013. jan. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ez nem védelem, akkor is így viselkedne,ha te nem vagy ott.egy normálisan szocializált kutya ,persze sok gyakorlás,és sok nevelés után ,közömbösen viselkedik a kerítés túloldalán élő ,ugató,vicsorgó, kutyákkal szemben . ez egyszerű válaszreakció, ami annyit jelent,hogy még nem te irányítod . semmi gond ,még kölyök :) a megoldás lassú folyamat, ne várj azonnali eredményt:)

ha már a vezéri szerep megvan , és jön a séta, már a séta legelején tisztáznod kell ,az erőket :) aztán ,jön az elterelés, jön a jutalmazás ,és hetek múlva is ugyanígy fog viselkedni, sőt 3-4 hónap múlva rosszabb lesz :) ,később ,talán kényszerítőeszközöket használsz,esetleg büntetsz, de a megoldást ,te egyedül nem fogod tudni :)a kutyasuliban megtanulhatod :). pár hónap,és erősebb lesz mint te, kirántja a vállad , ha ráugat egy kerítés mögött élő:)

1 : kutyasuli

2: sok gyakorlás ( jutifalat zsebbe )

3: megfelelő nyakörv,és póráz

4 : séta elején tisztázni,ki is diktálja a tempót ( ledominálod )

5 : javaslom kesztyű viselését :)

6: jön a kérdéses kerítés, te csak sétálsz , kutya a bal oldalon kerítés ,ha lehet a jobb oldaladon :) sétálsz,kerítés ,parancsszó ( közben sétálsz ) "lábhoz "

szoros,rövid póráz, kutya ugat, ugatna, te megrántod,erősen határozottan ,gyorsan , közben mész tovább, nem adsz ki újabb parancsot ,nem állsz meg, nem nézel rá, csak sétálsz, és kényszeríted! ahogy továbbmentél és elhagytad a veszélyzónát :) és a kutya ügyes volt, jöhet a nagy dícséret,jöhet a simi,jöhet a jutalomfalat . de ezeket a technikákat ,még most ,hogy gyengébb,kisebb, irányíthatóbb,mert bizony később rángathatod, csinálhatsz amit akarsz ,rád sem fog bagózni:),hacsak ,meg nem tanulod kezelni. vagy kereshetsz ,kutyamentes sétálóhelyet.

2013. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!