Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja raktam bolhairtót a...

Pár napja raktam bolhairtót a kutyára meg a macskára de még mindig bolhásak. Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Spot-ont raktam rájuk és még mindig semmi változás. :( Pedig nem volt rajtuk bolhainvázió, csak a szokványos (láttam olyan kutyát akinek az egész szőre fekete volt és nem lehetett látni a bőrét a bolhakakitól.)

A macska kijárós de nem hallottam olyat hogy akkor nem lehente bolhátlanítani. A kutyának van egy foltelja és azt még nem volt időm kipórszívózni és befújni bolhairtóval. Más kutyákkal nem találkozott mostanában. De én úgy tudtam hogy ha van rajta bolhairtó akkor máshonnan sem tud bele menni! Hogyan is működik a spot-on és mi lehet a probléma? :S


2009. szept. 1. 12:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Bolhanyakörv haszálata előtt meg kell fürdetni bolhairtó samponnal az állatot!
2009. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De én nem nyakörvet használok hanem spot-ont, és nem olvastam sem a használtai utasításon sem sehol, hogy előtte meg kell fürdetni...
2009. szept. 1. 12:20
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs bolhája és kullancsa az állatnak, akkor a spot on vagy nyakörv tökéletes, de a meglévőket nem tudja eltávolítani. Ahhoz kell a NeoStomosanos fürdetés és leöblítés és utána jöhet a spot on.
2009. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De könyörgöm rá van írva, hogy elpusztítja őket! :( Régóta vannak állataim de sosem hallottam, hogy előtte le kell fürdetni... Az volt mindig, hogy bolhás a kutyád/macskát? Rakj rá nyakörvet vagy spot-ont... Sosem hallottam, hogy a macskákat fürdetgetik ezért... Csak récsöppentik és kész... Ezt nem értem... :(
2009. szept. 1. 12:26
 5/28 A kérdező kommentje:
Csak olyat hallottam, hogy külön van bolhairtó sampon, de azt nem, hogy ezt a kettőt együtt kell...
2009. szept. 1. 12:26
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Sztem alaposan fürdesd meg őket, majd a fekhelyüket is takarítsd ki, meg ahol szeretnek lenni, mert sajnos a bolha ezekben is megmarad. Utána jöhet a nyakörv, ha ezt a módszert választod. :)
2009. szept. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
De akkor miért írja, hogy elpusztítja őket???????? :@ :S Nem értek semmit már...
2009. szept. 1. 12:28
 8/28 anonim ***** válasza:
Vagy spot-on, bocsi. :P
2009. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog:

1) Milyen márkájú a spot-on? Gyakori, hogy ami az egyik kutyánál tökéletes, az a másiknál nem válik be. Pl. sokan a Frontline-ra esküsznek, de nagyon sok kutyának nem használ, belemegy mellette a kullancs.

2) a spot-on és nyakörv az élő bolhákat elpusztítja, ez oké. De a bolhakakit nem tünteti el, illetve erős bolhásság mellett maradhatnak peték a bőrön, amik idővel kikelnek. Ezért szükséges a bolha elleni samponos fürdetés is. Nem bolhás állatot a jó minőségű spot-on/nyakörv megvéd, de bolhásat nem 100%-osan.

Ezenkívül a spot-onnal szüksége van 1-2 napra, amíg kifejti a hatását.

Szerintem egy fürdetés mindenképp hasznos lenne, már csak a ház tisztasága miatt. Most még a délutánok melegek.

2009. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A macskána Biospotix, a kutyának Exspot, mert hallottam, hogy a Frontlinet már megszokták a kullancsok. Nem voltak extrán bolhások és már múlt hét pénteken ráraktam. Nem tudom hogy a vadállat macskám hogy tudnám megfürdetni... A kutyámnak meg nagyon rossz már a szőre (korpás, gyorsan piszokosodik), mert nagyon sokat fürdettem, fésültem amikor kicsi voltam, és annyira örültem, hogy végre begöndörödött... :(:(
2009. szept. 1. 12:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!