Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltások kellenek egy...

Milyen oltások kellenek egy kölyökkutyának?

Figyelt kérdés

Most volt oltáson a kutyusom,de a férjem vitte,ő meg persze nem kérdez semmit,de szeretnék megbizonyosodni róla,hogy mindent megkapott,ami kell neki.A következő cimkék vannak neki:Vanguard Plus CPV(rózsaszín),Caningen DH(A2)PPi(zöld),Caningen L(sárga),Biocan R(fehér,pink)

3 alkalom,3 különböző doki,ez elég neki,azt mondta az utolsó orvos,2 hét múlva irány az utca.Nem kellett volna vmiből ismételni,vagy ebben benne van?



2013. jan. 25. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
GYIK kereső
2013. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
parvó, kombi, parvó, kombi, (8-8-10-12 hetesen) majd 5hónaposan veszetség, és 11 hónaposan is veszetség! én úgy tudom h ez az ajánlott. (veszetség kötelező de a többi nem!)
2013. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Magdi!

Nagyon kedves vagy,örülök,hogy neked ennyi időd van ,hogy ezt idebököd,nekem ennél kevesebb.Gondolom a választ nem tudod,akkor okoskodj máshol.Köszi!:-)

2013. jan. 25. 17:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves 2.!köszönöm válaszod.A mi kutyánk ma 3 hónapos,és ma oltották harmadszorra,ez a veszettség elleni volt.De a többiről nem tudom,hogy mi az.A neten annyi féle oltási program van,ahány orvos,annyi eset,más oltóanyagok,ezért kérdezem,hogy ez elég e neki,mert nekem kevésnek tűnik.
2013. jan. 25. 17:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Minden oltási program más és más szokott lenni, gyakran javasolnak különbözőeket a különböző dokik. Leggyakrabban két parvo elleninek, 2 kombináltnak és egy veszettségnek kell lennie kölyökkutyánál. Van amikor egy parvo-t ki szoktak hagyni, mert az ilyen elcsalható.


A Vanguard Plus CPV parvo elleni, A Caningen kombinált, a Biocan veszettség elleni.

2013. jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,így már értem:-)
2013. jan. 25. 17:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, örülök, hogy segíthettem :) Egyébként milyen kutyusod van? Nekem is most kicsi, csak azért tudtam válaszolni biztosat :D:D:D :)
2013. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Vanguard Plus CPV: parvó elleni

Caningen DH(A2)PPi/L: kombinált

Biocan R: veszettség elleni.


Nem tudom, ki volt az az orvos, aki szerint ez elég, de azt javaslom, a jövőben kerüld el. Ugyanis nagyon jól gondolod, minimum a kombináltat ismételni kell, de én egészen biztosan ismételtetném a monovalens parvót is. A kombináltban van ugyan parvó elleni komponens is, viszont ez a vírus olyan kemény és olyan virulens, hogy nem kockáztatnék. Vagyis egy normális oltási program tényleg úgy néz ki, ahogyan az előttem már valaki leírta: parvó, kombinált, parvó, kombinált, veszettség elleni monovalens, 6 hónapon belül 2. veszettség elleni monovalens, majd évente veszettség+kombinált.

2013. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:-)Golden Retriever krém színű kan kutyus.Neked milyen van?Mennyi idős?
2013. jan. 25. 17:49
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Én is így gondoltam:-(mindenképp beadatom neki ezeket máshol.
2013. jan. 25. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!